ІV. Поясніть поняття і терміни. Наведіть приклади застосування кожного поняття чи терміна. Порівняйте їх: визначте спільні та відмінні ознаки. Зробіть висновок.



Завдання

Для учасників ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії

КЛАС

Максимальна кількість балів – 73

Максимальний час виконання завдань – 4 години

І. Дайте короткі відповіді на запитання з історії культури.

Кожна правильна відповідь – 1 бал. Всього – 10 балів.

1. Назвіть подію, що відбулася раніше: написання С.Ботічеллі картини „Народження Венери” чи створення мозаїки Богоматері-Оранти у Софії Київській.

2. У середньовічній Західній Європі ще з Х ст. почали формуватися традиції народних мандрівних співців. Найяскравішим представником таких виконавців у Київській Русі є Боян. Назвіть ім’я „славного співця” Галицько-Волинської держави, творчість якого припадає на період правління короля Данила.

3. Випишіть зайве, що не відповідає логіці добірки: піраміди Хеопса, висячі сади Семіраміди, руїни Херсонеса, статуя Зевса Олімпійського, Артемізіон в Ефесі, Колос Родоський, Мавзолей у Галікарнасі, маяк на острові Фарос.

4. Визначте рік видання Швайпольтом Фіолем перших східнослов’янських книг, коли відомо, що через 90 років після цієї події вийшла у світ Острозька Біблія.

5. Запишіть, як називається ненаукове вчення, за котрим, на підставі розташування небесних тіл, нібито можна передбачити майбутнє.

6. Назвіть сучасне українське місто, де упродовж 1572–1578рр., за проектом італійського архітектора Петра Барбона, збудовано дзвіницю Успенської церкви – вежу Корнякта.

7. Вкажіть вид мистецтва, котрого стосуються історико-культурні терміни: п’єса, вертеп, амплуа, сцена, „шкільна драма”, інтермедія.

8. Назвіть історико-культурну подію, від дати започаткування котрої здійснювався відлік часу у Стародавній Греції.

9. „Слово о полку Ігоревім” – пам’ятка давньоукраїнської літератури, що оспівує невдалий похід новгород-сіверського князя Ігоря проти половців. Назвіть аналогічну пам’ятку старофранцузької літератури, де відображено історію невдалого походу Карла Великого в Іспанію.

10. Коротко, одним реченням, розкрийте зміст біблійного вислову „око за око, зуб за зуб”.

ІІ. Визначте хронологічні межі періоду вітчизняної історії від дати утворення до часу припинення існування Галицько-Волинської держави. Із поданого переліку подій всесвітньої історії випишіть дев’ять, що відбувались у визначений період.

Визначення хронологічних меж – 1 бал. Кожна правильно виписана подія – 1 бал. Всього – 10 балів.

1. Скликання Генеральних штатів у Франції.

2. Проголошення Великої хартії вольностей.

3. Здійснення останнього хрестового походу.

4. Початок завоювань Бабура.

5. Обрання Темучина Чингізханом.

6. Крижане побоїще.

7. Проголошення Мартіном Лютером 95 тез.

8. Перебування Марко Поло в Китаї та Індії.

9. Війна Червоної і Білої троянд.

10. Взяття і розгром Константинополя хрестоносцями.

11. Початок Жакерії.

12. Початок правління грузинського царя Давида Будівельника.

13. Початок Тридцятилітньої війни.

14. Битва на р. Калка.

15. Утворення Делійського султанату.


ІІІ. Впізнайте історичні постаті та запишіть їх імена і прізвища (прізвиська). Із утвореного переліку виберіть особу, діяльність якої пов’язана з подіями 1594 – 1596 рр. Дайте їй невелику, у межах 5-ти речень, характеристику.

Упізнання кожної постаті – 1 бал. Правильний вибір особи – 1 бал. Подання характеристики – від 0 до 2 балів. Всього – 8 балів.

ІV. Поясніть поняття і терміни. Наведіть приклади застосування кожного поняття чи терміна. Порівняйте їх: визначте спільні та відмінні ознаки. Зробіть висновок.

Пояснення – 1 бал за кожне поняття чи термін. Наведення прикладів застосування – 1 бал для кожного поняття чи терміна. Визначення спільних та відмінних ознак – від 0 до 2 балів за трійку. Наявність висновку – 1 бал. Разом – 9 балів за кожну трійку. Всього – 18 балів.

  • угода – унія – коаліція
  • холопи – закупи – смерди

 

 

V. Прочитайте історичну карту (див. додаток). Опираючись на подані до неї завдання, визначте загальну тему, що їх поєднує. Виконайте завдання карти та розкрийте визначену тему, урахувавши наступні умови:

  • визначення назви загальної теми карти – 1 бал.

П р а к т и ч н и й б л о к


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 590; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!