Евакуація робітників, службовців і населення



Евакуація – це організоване виведення чи вивезення з небезпечних зон. Безпосередньо евакуацією займається штаб цивільної оборони, усі організаційні питання вирішують евакуаційні комісії. Евакуація розпочинається після прийняття рішення начальником цивільної оборони, надзвичайною комісією або органами влади.

Евакуація працюючого населення здійснюється за виробничим принципом, а населення, яке не пов’язане з виробництвом, – за територіальним принципом через домоуправління, ЖЕУ, ЖЕК тощо. Діти евакуюються разом з батьками, але можливе їх вивезення зі школами, дитсадками.

Для проведення евакуації використовуються всі види транспорту: залізничний, автомобільний, водний та індивідуальний. Автотранспорт використовується для вивезення на короткі відстані. У деяких випадках частина населення може виводитися пішки колонами по шляхах, котрі не зайняті перевезеннями, або за визначеним маршрутом та колонними шляхами.

Евакуація населення здійснюється через збірні евакуаційні пункти, які розташовують поблизу місць посадки на транспорт або на вихідних пунктах пішого руху, в школах, клубах, кінотеатрах та інших громадських закладах.

Про початок та порядок евакуації населення сповіщається по мережі сповіщення. Отримавши повідомлення про початок евакуації, необхідно взяти документ, гроші, речі та продукти і у визначений час прибути на збірний евакуаційних пункт, де населення реєструють, групують та ведуть до пункту посадки.

Для організації приймання, розташування населення, а також забезпечення його всім необхідним створюються евакуаційні комісії та приймальні евакуаційні пункти, на яких вирішують проблему розташування, забезпечення та обслуговування прибулого населення.


 

Засоби захисту органів дихання

За принципом захисної дії засоби індивідуального захисту органів дихання поділяються на фільтруючі та ізолюючі.

До засобів індивідуального захисту органів дихання фільтруючого типу відносяться фільтруючі протигази ГП-5, ГП-7, респіратори, ватно-марлеві пов'язки.Фільтруючі протигази призначені для захисту органів дихання, очей та обличчя від отруйних і радіоактивних речовин та бактеріальних засобів.

Принцип дії фільтруючого протигаза ґрунтується на ізоляції органів дихання від забрудненого навколишнього середовища й очищеннявдихнутого повітря від токсичних аерозолів І парів у фільтруючо-поглинаючій системі

Ізолюючідихальніапаратиможутьвикористовуватисянезалежновід складу оточуючоїатмосфери. До них відносятьсяшланговідихальніапарати, за допомогоюякихчистеповітрянадходить в органидихання по шлангу відповітродувокабовідкомпресорноїмережі і автономнідихальніапарати, щозабезпечуютьлюдинудихальноюсумішшю з балоназістиснутим киснем абостисненимповітрям, або за рахунокрегенераціїповітря за допомогоюкиснеутворюючихпрепаратів.


 

Засоби захисту шкіри

Засоби захисту шкіри (ЗЗШ) можуть бути ізолювальні, фільтрувальні та підручні. До ізолювальних ЗЗШ належать: загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК), легкий захисний костюм Л-1, захисний комбінезон, гумові чоботи, рукавиці та підшоломник. До фільтрувальних засобів захисту шкіри належать комплект фільтрувального одягу ЗФО-58.

Ізолювальні засоби захисту. Призначені для захисту відкритих ділянок тіла від аерозолів і рідких ОР, запобігання зараженню РР, БР, частково від дії світлового випромінювання, під час роботи із СДОР, робіт із знезараження місцевості. Виготовляються із повітронепроникних матеріалів – спеціальної еластичної морозостійкої прогумованої тканини.

Загальновійськовийзахисний комплект ЗЗК-3(рис.4.12) складаєтьсяіззахисного плаща, захиснихчобіт, рукавиць. Йогоможнавикористовувати у вигляді накидки та як комбінезон. Захисний плащ ізпрогумованоїтканини є п’ятирозмірівзалежновідзростулюдини: 1-й – для людей зростом до 165 см; 2-й – від 165 до 170 см; 3-й –від 171 до 175 см; 4-й – від 176 до 180 см; 5-й – вищеніж 180 см.Легкийзахисний костюм Л-1 використовуєтьсяособовим складом формувань ЦО під час радіаційної, хімічної, бактеріологічноїрозвідки, робітіззнезараження.Костюм Л-1складіз сорочки з капюшоном 1, штанів з пришитими до них панчохами 2, двох пар рукавиць 3, підшоломника 4. Вінзахищаєвіддіїаерозолів і краплиннорідких ОР упродовждекількох год
Захиснийкомбінезон і захисний костюм застосовує для захисту людей під час роботи в районах хімічного, біологічногоаборадіоактивногозараження.
Фільтрувальнізасобизахисту. Призначені для захистушкірилюдинивід РР, БР, аерозолів, а такожвіддії ОР, якізнаходяться в газоподібномустані. Тканина захисногоодягупросоченаспеціальнимихімічнимиречовинами, які тонким шаром обволікають нитки матеріалу. Проміжкиміж нитками залишаютьсявільними і повітропроникністьтканинизберігається, а випари ОР при проходженні через них, поглинаються.

Комплект захисного фільтрувального одягу ЗФО складається з бавовняного комбінезона, чоловічої натільної білизни, підшоломника, двох пар онуч. Разом з комплектом ЗФО використовуютьгумовічоботи, рукавиці. Комбінезон і рукавиціпросоченіводнимрозчиномспеціальної пасти, щозабезпечуєзатримку і нейтралізаціювипарів ОР. Комплект ЗФО захищаєлюдинувіддіївипарів і аерозолів ОР упродовждекількох годин. Найпростішізасобизахистушкіри. Вони виготовлені з підручнихзасобів і забезпечуютьзахистшкірилюдинивід РР, БР, а в деякихвипадках і відкраплиннорідких ОР та іншихвипарів. Як підручнізасобиможе бути використанийвиробничий, побутовий, спортивнийодягНайпридатнішимиізпобутовогоодягу є плащі і накидки з прогумованих тканин абовкритиххлорвініловоюплівкою, зимовіречі – пальта з грубого сукна або драпу, ватянкитощо.


 

 

Медичні засоби захисту

До медичних засобів захисту належать: аптечка індивідуальна АИ–2, індивідуальний протихімічний пакет ИПП–8, індивідуальний перев’язувальний пакет ППИ.

Аптечка індивідуальна АИ-2 призначена для профілактики і першої медичної допомоги при радіаційному, хімічному та бактеріальному ураженнях, а також при їхніх комбінаціях із травмами. Носять аптечку в кишені.

Індивідуальний протихімічний пакет ИПП-8 призначений для знезаражування ділянок тіла, одягу, спорядження, на які потрапили краплиннорідкі ОР, СДОР.

Індивідуальнийперев’язувальний пакет ППИ складаєтьсяізстерильних бинта шириною 10 см, довжиною 7 м і двох ватно-марлевихподушечок (17,5´32 см), одна з яких пришита до кінця бинта, а друга можепересуватися. Застосовується для перев’язки ран, опіків і зупинкидеякихвидівкровотечі. Подушечку накладають на рану і прибинтовують, кінецьзакріплюють шпилькою. При наскрізнихпораненняхрухому подушечку переміщують по бинту так, щобизакритивхідний і вихідний отвори рани.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 322; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!