КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ТА РОЗПОДІЛ БАЛІВ,



ПРИСВОЮВАНИХ КУРСАНТАМ

Система оцінювання

У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ встановлена єдина максимальна сума балів 100 балів. Тобто, це максимально можлива сума балів за всі види робіт з даного модуля: семінарські, практичні та інші заняття; контрольні роботи; самостійне вивчення першоджерел, тем і розділів; робота за індивідуальним планом; колоквіуми, написання тез тощо. Оцінка всіх модульних завдань визначається на основі розроблених кафедрою критеріїв. Складова модульного контролю має бути не більше 40 балів. Максимальні суми балів за виконання: завдань, виконаних у рамках аудиторних занять, – 30 балів, самостійної роботи, виконання індивідуальних завдань – 30 балів, завдань, винесених на модульний контроль, – 40 балів.

Курсантам, які повністю виконали навчальний план, позитивно атестовані з даної дисципліни за результатами модульних контролів (отримали 60 балів і вище) на останньому тижні теоретичного навчання за їх згодою в заліково-екзаменаційній відомості проставляється рейтинговий бал і відповідна оцінка за 4-х бальною шкалою.

 

 

ШКАЛА ОЦІНЮВАННЯ АКАДЕМІЧНИХ УСПІХІВ

курсанта/студента/слухача:

 

За шкалою ECTS За національною шкалою За шкалою навчального закладу
А відмінно 90–100
В

добре

83–89
С 75–82
D

задовільно

68–74
E 60–67
FX

незадовільно

35–59
F 1–34

 

 

ЗАСОБИ ПРОВЕДЕННЯ ПОТОЧНОГО ТА

ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ

Під час контролю систематичності та активності роботи курсантів оцінці можуть підлягати: відвідування семінарських і практичних занять, активність та рівень знань при обговоренні питань семінарів, результати виконання лабораторних робіт, проведення розрахунків, завдання для самостійного вивчення, підготовка рефератів та їх презентація, участь у студентських конференціях, гуртках, наукових конкурсах та олімпіадах, інші форми робіт.

Викладач може встановлювати заохочувальні бали за активну участь в обговоренні навчального матеріалу, творче виконання завдань, за додаткову індивідуальну роботу, яка сприяє поглибленому вивченню курсу (написання і захист реферату, огляд літератури, участь у науковій роботі, публікації статей, олімпіадах, конференціях, виставках, заявках на винаходи тощо), а також вилучати бали за пропуски занять, несвоєчасне виконання завдань тощо. Слід однак мати на увазі, що під час додаткового нарахування балів їх загальна сума не повинна перевищувати максимально допустиме значення.

За бажанням курсант може складати підсумковий залік з метою підвищення оцінки, отриманої за результатами модульних контролів. Складова залікового (екзаменаційного) контролю має бути не більше 40 балів.

 

Модуль 1

Аудиторні заняття

Сам. робота, виконання індивідуальних завдань Модуль-контроль
т.1 т.2 Т.3

30

40

30

100

         

Модуль 2

Аудиторні заняття

Сам. робота, виконання індивідуальних завдань Модуль-контроль
т.4 т.5 т.6 30 40

30

   

100

         

Поточний контроль– проведення семінарських та практичних занять.

Модульний контроль– виконання модульних контрольних робіт за темами 1-3 та 4-6 .

Підсумковий контроль– залік.

Розподіл балів, присвоюваних курсантам під час проведення поточних навчальних занять 

“8 балів” (високий рівень навчальних досягнень)- якщо курсант глибоко і в повному обсязі засвоїв програмний матеріал; вичерпно, логічно і творчо викладає інформацію в усній і письмовій формі; ґрунтовно висловлюється і дискутує, пов’язує при цьому теоретичний матеріал з юридичною практикою; здатен виступати експертом та консультантом у навчанні інших; у повному обсязі вирішує тестові завдання.

 

“7 балів” (високий рівень навчальних досягнень)- якщо курсант в повному обсязі засвоїв програмний матеріал; може самостійно його відтворювати в повному обсязі, достатньо повно й логічно викладає інформацію в усній і письмовій формі; ґрунтовно висловлюється, пов’язує при цьому теоретичний матеріал з юридичною практикою; вирішує тестові завдання майже у повному обсязі.

 

“6 балів” (достатній рівень навчальних досягнень)- якщо курсант в повному обсязі засвоїв програмний матеріал; може самостійно його відтворювати в достатньому для розуміння теми обсязі, достатньо повно й логічно викладає інформацію в усній і письмовій формі; ґрунтовно висловлюється, з окремих питань пов’язує теоретичний матеріал з юридичною практикою; вирішує переважну кількість тестових завдань.

“5 балів” (середній рівень навчальних досягнень)- якщо курсант в повному обсязі засвоїв програмний матеріал; може самостійно його відтворювати в достатньому для розуміння теми обсязі, достатньо повно й логічно викладає інформацію в усній і письмовій формі; достатньо чітко висловлюється з деяких питань, пов’язує при цьому теоретичний матеріал з юридичною практикою; вирішує значну кількість тестових завдань.

“4 бали” (достатній рівень навчальних досягнень)– якщо курсант оперує матеріалом на рівні теми, розділу, може самостійно його відтворювати у достатньому обсязі, добирає переконливі аргументи на підтвердження власної точки зору; вирішує необхідну кількість тестових завдань.

“3 бали” (середній рівень навчальних досягнень)- якщо курсант може самостійно відтворити значну частину навчального матеріалу теми, дати визначення понять та пояснити їх на прикладах; самостійно вирішує певну кількість тестових завдань; відповідає за планом; дискутує і висловлює власну точку зору з окремих питань.

“2 бали” (початковий рівень навчальних досягнень)- якщо курсант може відтворювати лише окремі юридичні терміни і конструкції теми; допускає змістовні помилки; не вирішує тестових завдань.

 

“1 бал”- якщо курсант був присутній на семінарському занятті, але за певних умов не відповідав або не був опитаний викладачем.

 

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 567; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!