Заходи щодо запобігання виникнення захворювань і появи шкідників



 Щоб виростити здорові, повноцінні, добре розвинені і рясно квітучі декоративні рослини, мало знати способи їх розмноження і правила догляду за посадками, треба ще створити такі умови, які виключали б можливість масової появи шкідників та хвороб. Важливу роль в цьому відіграють також профілактичні заходи.

 Всебічне поліпшення стану грунту, підвищення її поживних властивостей.

Видалення і спалювання восени всіх однорічних рослин і відмерлих на зиму пагонів

 багаторічників, а також хворих і заражених рослин та їх частин, так як рослинні залишки служать місцем зимівлі шкідників і розсадником хвороб.

 Осіння перекопка ділянки, глибоке розпушування, перекопування грунту між чагарниками. Багато шкідники зимують у грунті у вигляді личинок, лялечок, яєць, при осінній обробці грунту їх кількість різко зменшується, тому що створюються несприятливі умови для зимівлі.

Чергування вирощуваних рослин і регулярна зміна ділянки їх вирощування, оскільки посадка рослин одного виду протягом ряду років на одне і те ж місце призводить до однобічного виснаження грунту та накопиченню саме тих шкідників, від яких страждає даний вид рослини.

Регулярна ретельна прополка, видалення з ділянки бур'янів та їх залишків, так як багато хто з них є розповсюджувачами захворювань.

Рівномірна незагущена посадка рослин, що не перешкоджає повноцінному росту рослин. У загущеною посадці рослини хворіють значно частіше, так як відчувають брак сонячного світла і харчування. Погане провітрювання густих посадок створює вологий застійний мікроклімат, сприятливий для розвитку хвороб і шкідників.

 Створення оптимальних умов для вирощування кожної конкретної культури, що сприяють її здоровому розвитку.

Внесення фосфорних (суперфосфат - 40 г / м 2) і калійних добрив (хлористий калій - 20 г / м 2), що сприяє підвищенню імунітету проти грибних захворювань.

Підтримка оптимального рівня кислотності грунту, так як в кислих грунтах посилено розвиваються гриби - збудники захворювань, а лужні грунти сприяють розмноженню бактерій. Кислі грунти необхідно вапнувати.

Дотримання оптимальних норм поливу, так як зайва сухість значно послаблює рослини, роблячи їх вразливими для хвороб і шкідників, а підвищена вологість створює умови для розвитку хвороботворних організмів.

 Підбір сортів, стійких до характерних для даного виду хвороб і шкідників.

 Застосування хімічних засобів захисту, використання інсектицидних рослин, механічне знищення шкідників.

Посадка поруч з квітковими культурами цибулі, часнику, нагідок, настурцій, чорнобривців та інших рослин, які відлякують шкідливих комах, оздоровлюють грунт і попереджають розвиток хвороб.

    Коли прості засоби не допомагають.

    Якщо ніщо не допомагає, то після консультації з фахівцем можуть знадобитися хімічні засоби для захисту рослин. По можливості застосовують менш отруйні речовини. Хімікати потрібно використовувати в повній відповідності з вказівками виробника. Їх розбризкують, розводять водою для поливання, розпилюють або розсипають. Контактні засоби ефективні, коли шкідник з ними стикається. Засоби системного впливу проникають всередину рослини і поширюються в ньому з рухомими соками. Таким чином вони вражають всіх шкідників. Не має сенсу називати спеціальні засоби, тому що пропозиція допущених засобів постійно змінюється. Поряд з цим закон з охорони рослин обмежує застосування багатьох речовин. Про чинному в даний час стан справ можна дізнатися у відомстві з охорони рослин або безпосередньо в спеціалізованому магазині, тільки в ньому продавець сміє продавати сильнодіючі засоби для захисту рослин.

Заходи боротьби з бур'янами

Боротьбу з бур'янистою рослинністю необхідно вести систематично. Основну масу бур'янів видаляють при розпушуванні ґрунту.

Головну небезпеку представляють трав'янисті рослини з довгими стрижневими коріннями . Щоб запобігти появі бур'янів, необхідно вчасно проводити профілактичні заходи, що полягають у систематичному поливі, розпушуванні, мульчировании поверхні ґрунту.

Головним способом боротьби з бур'янами є прополка. Здійснюють її як вручну, так і за допомогою садового совка або мотики. Дуже важливо намагатися знищити бур'яни не тільки в самому квітнику, але й взагалі на території ділянки.

Бур'яни порівняно з польовими культурами раніше проростають, інтенсивніше ростуть, більш посухо- і морозостійкі, краще зимують, мають великий коефіцієнт розмноження. У ґрунті багато насіння різних видів бур'янів, яке роками, десятками років здатне зберігатись, не втрачаючи схожості. Бур'яни є осередком шкідників і хво­роб культурних рослин. Питання боротьби з ними завжди було актуальним. Разом з тим у з ага льнобіо логічному плані всі бур'яни є складовою біоценозу, і ми не вправі знищувати їх як види, виключати із загального біологічного ланцюга. Завдання агронома — довести їх наявність у полі до мінімальної, істотно нешкідливої кількості для врожаю польової культури.

Розрізняють три групи заходів боротьби з бур'янами: агротехнічні, хімічні та біологічні. Останнім часом значного поширення набули хімічні заходи і недостатньо застосовуються агротехнічні та біологічні.

Хімічнізасоби боротьби з бур'янами. Хімічні препарати — гербіциди (герба — рослина, цид — убивати) не лише екологічно небезпечні, а й дуже дорогі. Застосування їх у рослинництві — надзвичайно серйозна екологічна проблема сільськогосподарського виробництва.

У разі застосування гербіцидів необхідно старанно підбирати наступні культури у сівозміні, щоб вони були нейтральними щодо післядії гербіциду. У сівозміні важко уникнути негативної післядії гербіцидів, бо при їх внесенні створюється загальна несприятлива екологічна ситуація, яка часто призводить до негативного впливу на наступні культури сівозміни.

Агротехнічнізаходи боротьби з бур'янами поділяють на запобіжні, або профілактичні, заходи очищення ґрунту від насіння та вегетативних органів розмноження бур'янів і заходи знищення бур'янів на посівах.

Для очищення ґрунту від насіння бур'янів та вегетативних органів їх розмноження велике значення має провокаційний метод. Він полягає в тому, що поверхневим обробітком стерні, а на зрошуваних землях — провокаційними поливами спричинюють появу дружних сходів бур'янів, які знищують наступним обробітком ґрунту.

Важливе значення має глибока осіння (зяблева) оранка плугами з передплужниками або ярусна оранка спеціальними плугами (наприклад, ПЯ-3-35). При цьому більшість насіння заробляється на глибину 28- 32 см (рис. 14). Коренепаросткові бур'яни проростають із значної глибини — 12—14 см. Для боротьби з коренепаростковими бур'янами (осотом та березкою) доцільно восени застосовувати плоскорізний обробіток на глибину 18 — 20 см.

Біологічні методи боротьби з бур'янами. Застосування проти бур'янів біологічних препаратів — біогербіцидів ще не набуло поширення і не може бути поки що серйозною альтернативою застосуванню хімічних гербіцидів. За даними цих авторів, специфічний гриб фузаріуморобанхе уражує вовчок повитицю знищує гриб альтернарія.

 

ВИСНОВКИ

Метою агротехніки зеленого будівництва є засвоєння теоретичних знань і практичних навичок з питань технології створення та формування зелених насаджень різного функціонального призначення, підбір асортименту рослин та їх характерні декоративні властивості, вирощування садивного матеріалу, садіння та догляд об’єктів озеленення.

Дана розрахунково –графічна робота присвячена вивченню агротехніки вирощування та догляду за квітником на присадибній ділянці, яка знаходиться в с. Синиця. При виконанні роботи стає зрозуміло, що при озелененні ділянки потрібно дотримуватись правил агротехніки зеленого будівництва.

На основі цього можна зробити наступні висновки, що нами було проведено:

· ділянку очищено від сміття та бур’янів;

· підготовлено грунт під посадку квітів;

· підібрано асортимент рослин;

· проведено розрахунок кількості садивного матеріалу;

· посадка та надалі належний догляд за рослинами (полив, удобрення,боротьба із шкідниками).

Запропоноване озеленення ділянки, дало змогу покращити декоративність, естетичність та її загальний вигляд.


 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Кучерявий В.П. Озеленення населених місць / В. П. Кучерявий. – Львів, 2005 – 455 с.

2. Лунц Л.Б. Городскоезеленоестроительство / Л.Б. Лунц. – Стройиздат, 1974. – 280 с.

3. Озеленение населенных мест: Справочник[под.ред. В. И. Ерохиной]. – М.: Стройиздат, 1987. – 480 с.

4. Кучерявий, В.П. Озеленення населених місць. / В.П. Кучерявий. – Львів, 2005 – 455 с.

5. Лунц, Л.Б. Городскоезеленоестроительство / Л.Б. Лунц. – Стройиздат, 1974. – 280 с.

6. Озеленение населенных мест: Справочник[под.ред. В.И. Ерохиной]. – М.: Стройиздат, 1987. – 480 с.

7. Фирсова Г.В. СправочникОзеленителя / Г. В. Фирсова. – Высшая школа, 1985. – 335 с.

8. Теодоринский В.С. Садово-парковоестроительство и хазяйство / В. С. Теодоринский. – М.: Стройиздат, 1990. – 352 с.

 

 

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 505; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!