Розрахунок потреби садивного матеріалу



При створенні квітника слід керуватись такими правилами:

1. Самою яскравою, привабливою частиною квітника – клумба. Вона може бути облямівкою басейну, памʼятника, або бути самостійним обʼєктом.

2. Квіткові рисунки (фігури) не повинні бути мілкими, бо вони будуть погано виділятись. Краще робити крупний рисунок з простими обрисами.

3. Квіткові рисунки (фігури) повинні бути в невиликій кількості і відокремлені газоном.

                  При створені квітника використовують різні формиквіткових насаджень: клумби, рабатки, партер, орнаменти (арабески), групи, бордюри, масиви, альпінарії, рокарії, міксбордери і поодинокі посадки (солітери).

              Клумби – форма квіткового насадження, яка має різні геометричні контури з біль-менш однаковими розмірами в різних направленнях, виконана з більшим або меншим кутом нахилу від центру. Клумби створюють з невеликим підвищенням над поверхнею землі, газону, дорог. За формою клумби бувають круглі квадратні, прямокутні, овальні, зірчаті та ін. Розміри: від 0,75 до 7-20м в діаметрі, найбільш розповсюджені від 4 до 6м. Поверхню клумби завжди роблять випуклою під кутом 5-10̊ . На таких клумбах добре видно квіти і немає застою води. Розрізняють такі види:

1. Килимові – засаджені низькими квітучими або декоративно-листяними рослинами на одній висоті, часто на фоні газону або у вигляді рисунка.

2. Квіткові – які засаджують в основному більш крупними квітами з невеликою кількістю декоративно-листяних рослин, причому використовують літники, багаторічники, зимуючі і незимуючі рослини. Розрізняють змінні і беззмінні клумби. Змінні – де використовують однорічні декоративні рослини, що замінють на протязі вегетаційного періоду (навесні – віола, незабудки, тюльпани, нарциси, а після них можна засадити петунію, айстри, левені ротики, .. . Беззмінні – часто багаторічні декоративні рослини.

Календарний план створення і догляду за квітником, площі 6м2

Таблиця 1.3.

Етапи робіт

1 2 3 4 5

6

7 8 9 10 11 12
Січень Лютий Березень Квітень Травень

Червень

Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень

1 етап. Роботи, що проводяться в рік створення квітника

  1. Підготовка проектної документації
    + +              
  1. Винесення проекту на місцевість
    +                

2 етап. Підготовка ділянки

  1. Очистка ділянки від будівельного сміття
        + +          
4. Очистка ділянки від бур’янів         + + +        
5. Планування поверхні ділянки           +          
  1. Покращення структури грунту
        + +          
  1. Основний обробіток грунту
          +          
  1. обробіток грунту перед садінням
            + +      

3 етап. Створення квітника

  1. Підбір відповідних квітів
    + +              
  1. Внесення стартової дози мінеральних добрив
    +   +            
  1.  Садіння квітів
      +     + +      

4 етап. Догляд за клумбою . Роботи, що проводять в наступні роки створення клумби.

  1.  Полив квітів
       

+

+ + +        
  1.  Боротьба з бур'янами
      + + + +        
  1.  Боротьба із шкідниками
        + + + +      
                           

 

 

РОЗДІЛ 2. АГРОТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ ТА ДОГЛЯД ЗА КВІТНИКОМ

      2.1.Перелік та опис заходів

Догляд за квітником

              Для скорочення затрат по догляду за декоративними рослинами в квітниках потрібно враховувати особливості їх росту і розвитку і відповідно з цим керуватись наступними правилами:

1. Висаджувати рослини на оптимальну віддаль;

2. Розміщувати рослини з таким розрахунком, щоб вони швидко зімкнулись і прикрили темну поверхню грунту зеленню;

3. Враховувати особливості цвітіння і його термін;

4. Висаджувати рослини у відкритий грунт потрібно в залежності від їх стійкості до понижених температур, в кінці квітня, в травні, або на початку червня, після того як мине загроза заморозків.

Догляд за квітником складається з наступних прийомів:

1. Зразуж після посадки проводять полив. По мірі необхідності його повторюють.

2.  В перші тижні після посадки, на місці саджанців, які не прижились підсаджують нові рослинитого ж віку, сорту і кольору. Для цього вирощують запасні рослини в кількості 10-25%

3. Регулярне рихлення грунту і прополка, особливо до змикання рослин.

4. Проведення підживлення органічними та мінеральними добривами, рідше мікродобривами

5. Після того як рослини перецвіли, зрізаютьвідцвівші суцвіття або квіти. Завдяки обрізці довше зберігається декоративність рослин.

На початку вересня часто можливі перші приморозки, які можуть пошкодити теплолюбні рослини – бегонію, альтернатеру, дурман. Тому для страховки їх забирають у парники і теплиці. Також забирають і водяні рослини з басейнів. Прибирання рослин з квітника проводять вибірково, щоб не зіпсувати зовнішнього вигляду квітника. В останій час ведеться робота по створенню штучної пінки, яка застосовується при загрозі приморозків. Рослини покривають нею, а через 8-10 годин пінка висихає, тонка плівка її злітає не залишаючи слідів.

На початку жовтня, надземну частину травʼянистих багаторічників, однорічників та килимових рослин зрізають і компостують. Ділянки, які вільні від рослин, підживлюють і перекопують. Недостатньо зимостійкі багаторічники (троянди, гіацинти, лілії ) покривають різними матеріалами або прикопують.

Закінчують посадку цибулевих та інших рослин з раннім періодом цвітіння, висаджують і дворічні рослини (незабудки, рогату фіалку, турецьку гвоздику).

Вносять добрива і вапно і проводять осінню обробку багаторічників.

Догляд за квітниками полягає в поливі рослин, прополках, розпушуванні ґрунту, підгодівлях, боротьбі зі шкідниками й хворобами, а також при необхідності - видаленні зів'ялих квіток та стрижці рослин.

Полив. У випадку сухої й жаркої погоди недавно висаджені рослини поливають щодня, рано ранком або ввечері. Удень, особливо в сонячну погоду, рослини поливати не варто — вони можуть одержати сонячні опіки. Після того, як рослини вкореняться, кількість поливів скорочують. У цьому випадку рослини краще поливати рідко, але рясно, так, щоб під час поливу ґрунт просочився водою на значну глибину, а перед наступним поливом її верхній шар небагато підсохнув. Це допоможе рослинам розвити потужну, глибоку кореневу систему й скоротить ризик захворювання рослин.

Розпушування. Через кілька годин після поливу (або наступного дня, якщо полив проводився ввечері) поверхня ґрунту на клумбах потрібно розпушити. Зробити це можна спеціальними розпушувачами, неширокою мотикою або плоскорезом. Розпушування ґрунту не тільки поліпшує зовнішній вигляд квітника й дає корінням додаткове повітря. При розпушуванні руйнується кірка, що утворювався, порушується капілярність ґрунту й вода з нижніх шарів ґрунту випаровується значно менше, а виходить, кількість поливів при цьому скорочується. Не випадково агрономи називають розпушування «сухим поливом». Крім того, при розпушуванні ґрунту знищуються проростки бур'янів, тобто надалі скорочуються витрати праці на прополку. Прополки на клумбах проводять у міру відростання бур'янів протягом усього сезону. Чи потрібне говорити, що для того, щоб клумби виглядала красиво ( але ж саме для цього вона й була зроблена), на ній не повинне бути бур'янів? Але бур'яни не тільки псують зовнішній вигляд, вони відбирають у культурних рослин воду, живильні речовини й світло. Крім того, на багатьох бур'янах люблять селитися шкідники рослин (попелиця, кліщі та ін.), які згодом переселяються на культурні рослини, а погане провітрювання веде до розвитку грибних захворювань.

Підживлення. Частота й склад підгодівель залежать від виду рослин, висаджених у квітнику, та поживності ґрунту. Багаторічні рослини підгодовують у період інтенсивного зростання й бутонизации ( як правило, із квітня по червень) комплексними добривами, 1- 2 рази за сезон, а наприкінці цвітіння або після нього (з кінця липня по вересень) — однократно, фосфорними й калійними добривами. Більшість однолітників мають тривалий період цвітіння (або декоративності, у випадку декоративнолистних видів), тому потребують більш частих підгодівель. У період із травня до середини серпня їх підгодовують раз в 2-3 тижні комплексними мінеральними добривами: нітрофоскою, кемірою та ін. (розчинивши 20-30 г в 10 л води або гранулами на 1м2). На бідних ґрунтах, особливо піщаних, підгодівлі проводять частіше, на добре окультурених, живильних — рідше. Якщо рослини починають гірше рости, а їх листи світлішають, виходить, їм не вистачає азоту. У цьому випадку при підгодівлях комплексні добрива 1- 2 рази заміняють на азотні — сечовину, аміачну селітру, сірчанокислий амоній. Гарні результати дає чергування підгодівель мінеральними добривами й органічними — настоєм коров`яка, добривами та ін. При підгодівлях рослин дуже важливо дотримувати почуття міри. Сильне передозування добрив, особливо азотних, може призвести до загибелі рослин. Занадто часті підгодівлі також можуть дати небажаний результат — рослини будуть сильно рости, набирати більшу листову масу, але не цвісти ( тобто «жирувати»). Деякі види, такі, наприклад, як красоля, підгодовувати взагалі небажане, добре цвітуть вони лише на ґрунтах, не багатих живильними речовинами. Підгодовувати рослини у квітниках можна двома способами: поливаючи їх розчином добрив або посипаючи ґрунт гранульованими добривами. При першому способі рослини швидше одержать живильні речовини, при другому дія добрив буде більш тривалою. Але й у тому, і в іншому випадку після внесення добрив рослини необхідно полити, щоб змити добрива з листів (інакше можуть бути опіки). При внесенні сухих добрив полив також допоможе швидше розчинити гранули й доставити живильні речовини до коріння.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1256; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!