БОРОТЬБА ЗІ ШКІДНИКАМИ Й ХВОРОБАМИ



Боротьба зі шкідниками й хворобами проводиться лише в міру необхідності. Хвороби в багатьох випадках легше попередити, чим лікувати. Тому при підготовці ґрунту під квітник не слід зневажати таким агротехнічним прийманням, як осіння (зяблева) перекопка ґрунту ( про це говорилося вище). Не вносите в ґрунт свіжий гній, він провокує в багатьох видів розвиток різних гнилей. Дотримуйте сівозміни, тобто не висаджуйте у квітнику ті самі види рослин рік у рік. Особливо сівозміна важлива в тому випадку, якщо рослини були уражена фітофторозом: висаджувати цей же вид тут можна не раніше чому через 6-8 років. Боротися зі шкідниками допомагає гарний догляд за рослинами.

Заходи боротьби з різними формами гнилей полягає, перш за все, у проведенні захисних заходів, спрямованих на придушення їх широкого розповсюдження. Для цього відразу після зняття укриття з багаторічних квіткових культур необхідно ретельно видалити рослинні залишки, паростки очистити від відмерлих листків, вирізати побурілі стебла і пагони, видалити згнилі рослини і цибулини з грудкою землі, обробити рослини розчином Хома, приготованим з розрахунку 20 г препарату на 5 л води. Обробка зазвичай проводиться шляхом поливу з лійки, і її можна повторити, якщо необхідно, через 2-3 тижні.

 Розчином Хома можна обробляти всі рано з'являються із землі цибулинні рослини, а також багаторічники: троянди, флокси, півонії, примули та ін

Необхідно також полити розчином препарату землю на ділянках, підготовлених для посадки цибулинних (гладіолусів), жоржин і різних летников. Ця проста профілактична міра дозволить уберегти рослини від виникнення захворювання. Крім того, від спалаху захворювання квітник може вберегти ретельна відбракування посадкового матеріалу та посадка здорових цибулин та бульб. Цибулини тюльпанів, нарцисів, крокусів, гіацинтів піддаються уважному огляду і відбракуванню восени перед посадкою в грунт, а бульбоцибулини гладіолусів і бульби жоржин - навесні. Бульби жоржин дістають зі сховищ, перед посадкою переглядають, згнилі відбраковують, що залишилися протравлюють 0,2%-м розчином фундазолу протягом 30 хвилин і тільки після цього починають пророщувати. Якщо ж бульби садять без пророщування, то їх слід перебрати, а обробку хомом провести перед самою висадкою.

 Багато фахівців вважають ефективним застосування розчину Хома при боротьбі з таким захворюванням, як чорна ніжка. Якщо сходи починають буріти біля основи і падати, можна обробити препаратом (хлорокис міді, оксіхом) з розрахунку 30 - 40 г на 10 л води або розчином перманганату калію, добре просочуючи ним грунт.

 Важливе значення має також контроль за станом розсади. У квітні-травні вона може значно ушкоджуватися чорною ніжкою, щоб уберегти молоді рослини від цього захворювання, грунт засипають прожареним піском під стеблинки сіянців і поливають слабким розчином марганцівки. Проте в кінці травня - початку червня перед висадкою в грунт рослини можуть почати раптом жовтіти і в'янути - це фу-заріозное в'янення. Слабопораженние на перший погляд рослини, пересаджені у відкритий грунт, стають джерелом поширення фузаріозу в літній час, що дуже небезпечно. Таку розсаду обов'язково вибраковують, що залишилася розсаду проливають під корінь тим же 0,4%-м розчином Хома.

Способи запобігання квіткових рослин від різних форм гнилі

     - Знезараження грунту фунгіцидними препаратами.

     - Обробка цибулин та бульб перед закладанням на зберігання різними медьсодержащими препаратами.

- Ретельне дотримання умов зберігання посадкового матеріалу.

- Знезараження бульб та цибулин перед посадкою різними препаратами (хом або оксіхом).

- Відбраковування хворих цибулин та бульб.

      - Перед посадкою цибулин рекомендується в лунку підсипати деревної золи.

- Повторні обробки рослин протягом періоду вегетації.

- Постійний контроль за посадками і своєчасне видалення хворих рослин разом із грудкою землі.

-Хворі рослини необхідно знищувати: спалювати або закопувати в грунт на глибину не менше 0,5 м.

    - Щорічна зміна ділянки під однорічні рослини, цибулинні культури.

-Ранне викопування цибулин до настання високих температур і повного пожовтіння надземної частини рослини.

-Ретельне прибирання з дільниці всіх рослинних залишків, на яких може згодом розвинутися культура гриба - збудника захворювання.

- Дотримання умов вирощування квіткових культур, так як вологе середовище, відсутність яскравого світла і кисла реакція грунту є сприятливими умовами для розвитку грибів-паразитів.

 Вже на початку літа на квіткових рослинах можуть з'являтися плями і нальоти. Джерелом зараження їх служать не прибрані з ділянки торішні рослинні залишки. На рослинах з перезимовують листям, наприклад, на примулі, бадану плями помітні вже з весни. До груп пяптістостеп і нальотів відноситься ряд досить небезпечних вірусних та бактеріальних захворювань квіткових культур, здатних значно знизити декоративність рослини і навіть стати загрозою для їхнього життя. Пестролепестност' особливо масово вражає тюльпани, але також представляє небезпеку для лілій, на яких може жити без прояву симптомів.

 У профілактичних цілях грунт за 2-3 тижні до висадки рослин в грунт можна пролити з лійки розчином мідного купоросу (1 ст. Л. На 1 відро води). При появі плям на листках рослини обприскують розчинами хлорокиси, міді і оксіхома відповідно до інструкції до кожного препарату. Концентрацію будь-якого препарату в межах 0,3-0,4%. Для всіх квіткових культур першу обробку проти плямистостей бажано провести вже на початку червня. Восени багаторічні культури рекомендується повторно обробити після цвітіння. Основними захисними заходами по запобіганню рослин від усіх форм плямистостей і нальотів є ретельний збір рослинних залишків восени і навесні після розкриття рослин, вибракування хворих рослин і використання препаратів.

ШКІДНИКИ.Квіткові культури уражуються поруч шкідників, які завдають рослинам серйозний збиток, харчуючись їх тканинами і соками. Крім того, шкідники часто є переносниками різних інфекційних захворювань, що здатне викликати справжню епідемію на ділянці. Тому боротьба з шкідниками є важливою частиною заходів по догляду за рослинами.

Заходи боротьби з різними видами шкідників мають у своїй основі багато спільного: грунтовна осіння перекопка грунту з прибиранням рослинних залишків, розпушування грунту, що руйнує підземні ходи шкідників, знищення рослинних залишків, чергування культур, механічний збір шкідників, коли це можливо, використання пасток та принад для відлову шкідників, обприскування хімічними препаратами і настоями інсектицидних рослин, висаджування поруч з квітковими культурами рослин-репелентів, що відлякують шкідливих комах. Від грунтовихшкідників ефективний базудин, від кліщів - неорон, карбофос, агравертін, фосбецід; проти сисних і листогризучих шкідників застосовуються іскра, карате, карбофос, ціткор, Ф'юрі, сумі-альфа, фосбецід; від капустянки - Медветокс.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 505; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!