Зміст діяльності і позиція вихователя.



 

Учитель пропонує можливі варіанти проведення заходу (якщо учні мають утруднення в їхньому визначенні), керує добором кращих варіантів.

 

Учитель бере участь у процесі підготовки заходу, тактовно вникаючи в діяльність мікроколективів:

 

• вносить пропозиції, радить, підказує варіанти рішення задач, що виникають, складностей;

• надає підтримку у випадку утруднень, позитивно оцінює ко-жен успіх учнів.

 

Четвертий етап — безпосереднього проведення виховного заходу.

 

На цьому етапі здійснюється розроблений керівним органом конкретний план із усіма корективами, що були внесені його учасниками при підготовці.

Зміст діяльності вихованців.

 

Цей етап здійснюється відповідно до плану (сценарію) прове-дення виховного заходу.

 

Учні беруть участь у заході у певній ролі, яка має сприяти фор-муванню окремих особистісних якостей, корекції дезадаптивної поведінки учнів.


 

419


Зміст діяльності і позиція вихователя.

 

Вчитель створює позитивний емоційний настрой під час про-ведення заходу.

 

Головне для вихователів — будити й зміцнювати в дітях ма-жорний настрій, дух бадьорості, впевненості у своїх силах, у своїй здатності нести людям радість, прагнення перебороти будь-які труднощі.

 

Виявляються корисними для учнів також і відхилення від за-думу, що виникають під час проведення заходу, що складаються з різних непередбачених обставин і помилок, допущених учасни-ками заходу — це теж необхідна школа життя.

 

Важливо!Не підмінювати собою дітей, стимулювати їхній са-мостійний пошук виходу з утруднень, складних ситуацій.

 

П’ятий етап — підведення підсумків, оцінки результатів заходу.

 

Ведучі направляють колективний пошук на краще рішення цих питань, підхоплюють і розвивають коштовне, систематизу-ють і узагальнюють у сказані думки і пропозиції.

 

Участь кожного вихованця в оцінці КТД забезпечується й ін-шими засобами; бесідами й анкетами, стінгазетою чи лінійкою з творчими рапортами.

 

Вихователі підводять підсумки виконання власне виховних за-дач на нараді педагогів, що беруть участь у даному КТД, на зборі вожатих, на нараді батьківського активу, на батьківських зборах.

Зміст діяльності вихованців.

 

Аналізуючи підсумки проведеної колективної справи (по мік-роколективах чи на загальному зборі), школярі відповідають на питання:

 

• Що було добре? Що вдалося виконати з наміченого? Завдяки чому? Кому ми повинні висловити подяку? (називаються кон-кретні імена).

• Що в нас не вийшло і чому? (аналізуються відхилення від пер-вісного плану, невдачі).

• Що варто використовувати й надалі? Перетворити в традиції? Які уроки маємо врахувати на майбутнє?

Підведення підсумків може здійснюватися в різних формах:

 

анкети-оцінки, «блискавки», стінні, радіо- фото-, «живі» газети, присвячені підсумкам зробленого; лінійки з творчими рапортами.

Зміст діяльності і позиція вихователя.

 

Вихователь навчає школярів оцінювати й аналізувати ре-зультати своєї діяльності; розробляє разом з учнями критерії та-кої оцінки.


 

420


Важливо!Учити дітей зауважувати навіть невеликий успіхінших і позитивно його оцінювати.

 

Негативний зворотний зв’язок використовується у відношенні діяльності, що виходить за межі встановлених норм, що наносить збиток іншим, невдач у реалізації задуманої (планованої) діяль-ності.

 

Шостий етап — організація післядії.

 

На цьому етапі виконуються ті рішення, що були прийняті загальним збором, вносяться зміни у творчі доручення, що чер-гуються, мікроколективам, пишуть статті за матеріалами колек-тивної творчої справи, задумується нова справа і т. д. Колективна творча діяльність різноманітна по формах і змісту. Вона стає цен-тром цілої серії колективних творчих справ різних видів.

Зміст діяльності вихованців.

 

На основі проведеного аналізу учні разом із учителем визнача-ють і вносять необхідні корективи, зміни в наступну діяльність колективу

Зміст діяльності і позиція вихователя.

 

Вихователь навчає витягати уроки, вносити корективи в діяльність, вказує на необхідність використання досвіду при організації і проведенні аналогічних виховних справ.

 

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 447; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!