ТЕМА 9. ЮРИДИЧНА ЛІНГВІСТИКА ЯК НАУКА



Вступ до юридичної лінгвістики. Завдання юридичної лінгвістики. Зв’язок юридичної лінгвістики з іншими науками. Здобутки і перспективи розвитку юридичної лінгвістики.

Роль і значення теми для діяльності юристів: Протягом вивчення теми майбутні юристи повинні зрозуміти специфіку юридичної лінгвістики.

Ключові слова: лінгвістика, юридична лінгвістика.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми: Необхідно знати питання щодо правового статусу державної мови, Конституційні засади функціонування мов в Україні. Треба вміти самостійно працювати над удосконаленням знань з української мови.

 

ТЕМА 10. ЮРИДИЧНА ЛЕКСИКА ЯК СКЛАДОВА МОВИ ПРАВА

Професійна лексика юриста. Юридична термінологія. Особливості тлумачення юридичної лексики.

Роль і значення теми для діяльності юристів: Тема має зосередити увагу студентів на особливостях юридичної лексики.

Ключові слова: лексика, юридична лексика, професійна лексика, професіоналізми, термін, термінознавство, система, підсистема.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми: Необхідно знати специфіку сучасної української юридичної терміносистеми та володіти технікою вибору слова для використання в професійній діяльності.

ТЕМА 11. ЮРИДИЧНІ СЛОВНИКИ, ДОВІДНИКИ ТА ЕНЦИКЛОПЕДИЧНІ ВИДАННЯ

З історії юридичного словникарства. Основні типи словників української мови. Аналіз юридичних словників, довідників та енциклопедичних видань України.

Роль і значення теми для діяльності юристів: Студенти повинні навчитися добирати лексику залежно від заданої тематики.

Ключові слова: словник, довідник, енциклопедія, словникова стаття.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми: Необхідно знати специфіку сучасної української юридичної терміносистеми. Треба вміти: користуватися лексикографічними джерелами; володіти технікою вибору слова для використання в професійній діяльності.

 

ТЕМА 12. ЛІНГВІСТИЧНА ЕКСПЕРТИЗА ТЕКСТУ

Експертиза як інструмент права. Види лінгвістичних експертиз.

Роль і значення теми для діяльності юристів: Студенти мають зрозуміти специфіку лінгвістичних експертиз та зосередити увагу на вимогах до їхнього складання.

Ключові слова: експертиза, лінгвістична експертиза.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми: Необхідно знати: особливості морфології й синтаксису як фундаменту тексту службового документа; ідентифікуючі ознаки мовлення, що мають важливе значення при проведенні експертиз. Треба вміти: користуватися лексикографічними джерелами; самостійно працювати над удосконаленням знань з української мови; володіти технікою вибору слова для використання в професійній діяльності; доречно використовувати мовні засоби відповідно до функціонально-стильового різновиду і жанру правничого мовлення.

 

ТЕМА 13. МОВА КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА

Особливості побудови та орфографічні особливості лексики Конституційного права. Синтаксичні особливості в тексті Конституції України.

Роль і значення теми для діяльності юристів: Тема зосереджує увагу студентів на лексичному наповненні змісту Конституції України.

Ключові слова: текст, мова права, лексика, синтаксис, Конституція України.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми: Необхідно знати: проблему текстуальності права; специфіку сучасної української юридичної терміносистеми; особливості морфології й синтаксису як фундаменту тексту службового документа; ідентифікуючі ознаки мовлення, що мають важливе значення при проведенні експертиз. Треба вміти: аналізувати законодавчі тексти та тлумачити правові норми; самостійно працювати над удосконаленням знань з української мови; володіти технікою вибору слова для використання в професійній діяльності; доречно використовувати мовні засоби відповідно до функціонально-стильового різновиду і жанру правничого мовлення.

ТЕМА 14. МОВА КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА

Термінологічні особливості Кримінального права. Особливості побудови словосполучень та речень.

Роль і значення теми для діяльності юристів: Тема має навчити студентів правильному розумінню текстів Кримінального права.

Ключові слова: термін, мова права, словосполучення, речення, текст, лексика.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми: Необхідно знати: проблему текстуальності права; специфіку сучасної української юридичної терміносистеми; особливості морфології й синтаксису як фундаменту тексту службового документа; ідентифікуючі ознаки мовлення, що мають важливе значення при проведенні експертиз. Треба вміти: аналізувати законодавчі тексти та тлумачити правові норми; готувати й укладати правові документи різних жанрів; здійснювати текстологічний аналіз ділової документації; самостійно працювати над удосконаленням знань з української мови; володіти технікою вибору слова для використання в професійній діяльності; доречно використовувати мовні засоби відповідно до функціонально-стильового різновиду і жанру правничого мовлення.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 871; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!