Тема 1. ОФІЦІЙНО-ДІЛОВИЙ СТИЛЬ. Офіційно-діловий стиль та його особливості



Офіційно-діловий стиль та його особливості. Підстилі офіційно-ділового стилю та їх жанри. Поняття про документ. Функції документів. Вимоги до документів. Класифікація документів. Реквізити документа. Загальні вимоги до оформлення та розміщення реквізитів у документах.

Роль і значення теми для діяльності юристів: Тема має ознайомити студентів з основним мовним стилем у їхній професії.

Ключові слова:офіційно-діловий стиль, підстиль, жанр

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми: Необхідно знати: питання щодо правового статусу державної мови, Конституційні засади функціонування мов в Україні; організаційну систему мови, закономірність її використання в професійній діяльності. Треба вміти: самостійно працювати над удосконаленням знань з української мови.

Тема 2. УСНЕ МОВЛЕННЯ ЯК СКЛАДОВА ЧАСТИНА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ. МОВНИЙ ЕТИКЕТ У ДІЛОВОМУ СПІЛКУВАННІ

Усне мовлення у діяльності правника. Форми і особливості ділового спілкування.

Мовленнєвий службовий етикет. Правила мовного етикету. Класична ділова візитка. Види візитних карток.

Роль і значення теми для діяльності юристів: Тема має зосередити увагу майбутніх юристів на вмінні застосовувати ними на практиці універсальні величини усного мовлення.

Ключові слова: усне мовлення, писемне мовлення, універсальні величини.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми: Необхідно знати: основи професійної комунікації в писемній та усній формах. Треба вміти: виступати в судах та інших органах; ефективно здійснювати правову пропаганду, правову просвіту і правове виховання засобами правової публіцистики; самостійно працювати над удосконаленням знань з української мови; володіти технікою вибору слова для використання в професійній діяльності; володіти технікою письмового й усного мовлення; доречно використовувати мовні засоби відповідно до функціонально-стильового різновиду і жанру правничого мовлення.

Тема 3. ЖАНРОВЕ РОЗМАЇТТЯ ДІЛОВИХ КОНТАКТІВ

Інтерв’ювання та консультування клієнтів (використання мовних засобів для досягнення мети). Інтерв’ю як спосіб донесення інформації до населення (використання мовних засобів для досягнення мети). Ділова нарада. Ділова бесіда. Мовні особливості телефонного спілкування. Мовний етикет стільникового зв’язку.

Роль і значення теми для діяльності юристів: Протягом вивчення теми студенти мають зрозуміти як правильно використовувати мовні засоби у жанрах усного ділового мовлення.

Ключові слова: інтерв’ювання клієнта, консультування клієнта, інтерв’ю, ділова нарада, ділова бесіда, телефонне спілкування.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми: Необхідно знати: основи професійної комунікації в писемній та усній формах. Треба вміти: інтерв’ювати та консультувати клієнта; ефективно здійснювати правову пропаганду, правову просвіту і правове виховання засобами правової публіцистики; вести ділові переговори і ділове листування; самостійно працювати над удосконаленням знань з української мови; володіти технікою вибору слова для використання в професійній діяльності; брати участь у наукових і ділових дискусіях, судових дебатах, виявляючи діловий етикет і культуру професійного спілкування; доречно використовувати мовні засоби відповідно до функціонально-стильового різновиду і жанру правничого мовлення.

ТЕМА 4. ПИСЕМНЕ ДІЛОВЕ МОВЛЕННЯ

Писемне мовлення у діяльності юриста. Загальні вимоги до мови документів. Морфологічні особливості мови документів. Особливості побудови словосполучень, речень, тексту документа. Особливості перекладу юридичних текстів. Редагування тексту документа.

Роль і значення теми для діяльності юристів: Тема має зосередити увагу майбутніх юристів на основних вимогах професійного писемного мовлення.

Ключові слова: писемне мовлення, документ, переклад, редагування тексту, словосполучення, речення, текст.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми: Необхідно знати: особливості морфології й синтаксису як фундаменту тексту службового документа. Треба вміти: самостійно працювати над удосконаленням знань з української мови; володіти технікою вибору слова для використання в професійній діяльності; володіти технікою письмового й усного мовлення; доречно використовувати мовні засоби відповідно до функціонально-стильового різновиду і жанру правничого мовлення.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 636; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!