Вона є головною формою реалізації економічної стратегії підприємства, забезпечення зростання його операційної діяльності.



Обсяги інвестиційної діяльності підприємства є головним виміром темпів його економічного розвитку.

Інвестиційна діяльність носить підпорядкований характер по відношенню до цілей та завдань операційної діяльності підприємства.

Обсяги інвестиційної діяльності підприємства характеризуються суттєвою нерівномірністю за окремими періодами.

Форми та методи інвестиційної діяльності підприємства значно меншою мірою залежать від галузевих особливостей підприємства, ніж його операційна діяльність.

Інвестиційній діяльності підприємства властиві свої специфічні види ризиків, які об’єднуються поняттям інвестиційний ризик.

7) Інвестиційний прибуток підприємства в процесі здійснення його інвестиційної діяльності формується, як правило, зі значним „лагом запізнення” (це значить, що між затратами інвестиційних ресурсів та отриманням інвестиційного прибутку проходить, як правило, достатньо значний період часу).

В процесі здійснення інвестиційної діяльності грошові потоки суттєво відрізняються в окремі періоди за своїм спрямуванням.

Управління реальними інвестиціями

Основу інвестиційної діяльності підприємства складає реальне інвестування. На більшості підприємств це інвестування в сучасних умовах є єдиним напрямом інвестиційної діяльності. Це визначає високу роль управління реальними інвестиціями в системі інвестиційної діяльності підприємства. Здійснення реальних інвестицій характеризується низкою особливостей, основними з яких є:

Реальне інвестування є головною формою реалізації стратегії економічного розвитку підприємства.

Реальне інвестування знаходиться в тісному взаємозв’язку з операційною діяльністю підприємства.

Реальне інвестування забезпечує, як правило, більш високий рівень рентабельності порівняно з фінансовими інвестиціями.

Реалізовані реальні інвестиції забезпечують підприємству стійкий чистий грошовий потік.

Реальні інвестиції схильні до високого рівня ризику морального старіння.

Реальні інвестиції мають високий ступінь проти інфляційного захисту.

Реальні інвестиції є найменш ліквідними.

Реальні інвестиції здійснюються підприємством в різноманітних формах, основними з яких є:

Придбання цілісних майнових комплексів.

Нове будівництво.

Реконструкція.

Модернізація.

Оновлення окремих видів устаткування.

Інноваційне інвестування в нематеріальні активи.

Інвестування приросту запасів матеріальних оборотних активів.

Всі перелічені форми реального інвестування можуть бути зведені до трьох основних його напрямів: капітального інвестування чи капітального вкладення (перші п’ять форм); інноваційному інвестуванню (шоста форма) та інвестування приросту оборотних активів (сьома форма). Вибір конкретних форм реального інвестування підприємства визначається завданнями галузевої, товарної та регіональної диверсифікації його діяльності (спрямованими на розширення обсягу операційного доходу), можливостями впровадження нових ресурсо- та працезберігаючих технологій (спрямованими на зниження рівня операційних затрат), а також потенціалом формування інвестиційних ресурсів (грошових та інших активів, залучених для здійснення вкладів в об’єкти реального інвестування. Специфічний характер реального інвестування та його форм визначають певні особливості його здійснення на підприємстві. За високої інвестиційної активності підприємства з метою підвищення ефективності управління реальними інвестиціями розробляється спеціальна політика такого управління. Політика управління реальними інвестиціями – це частина загальної інвестиційної політики підприємства, яка забезпечує підготовку, оцінку та реалізацію найбільш ефективних реальних інвестиційних проектів. Процес формування політики управління реальними інвестиціями підприємства здійснюється в розрізі таких основних етапів:

Аналіз стану реального інвестування в попередньому періоді. В процесі цього аналізу оцінюється рівень інвестиційної активності підприємства в попередньому періоді та ступінь завершеності раніш початих інвестиційних проектів та програм.

2. Визначення загального обсягу реальних інвестицій в майбутньому періоді. Основою визначення цього показника є планований обсяг приросту основних засобів підприємства у розрізі окремих їх видів, а також нематеріальних та оборотних активів, які забезпечують приріст обсягів його виробничо-комерційної діяльності.

Визначення форм реального інвестування. Ці форми визначаються виходячи з конкретних напрямів інвестиційної діяльності підприємства, які забезпечують відтворення його основних засобів та нематеріальних активів, а також розширення обсягу власних оборотних активів.

4. Підготовка бізнес-планів реальних інвестиційних проектів. Усі форми реальних інвестицій крупного обсягу (крім оновлення окремих видів механізмів та устаткування в зв’язку з їх зносом) розглядаються як реальні інвестиційні проекти. Підготовка таких інвестиційних проектів потребує розробки їх бізнес-планів. Для невеликих реальних інвестиційних проектів можлива розробка короткого варіанта бізнес-плану (викладаються лише ті розділи, які прямо визначають доцільність їх здійснення).

Оцінка ефективності окремих реальних інвестиційних проектів. Така оцінка здійснюється на основі використання спеціальної системи показників – чистого приведеного доходу, періоду окупності та інших, які слід розглядати в комплексі.

6. Формування портфеля реальних інвестицій. Відібрані в процесі оцінки ефективності реальні інвестиційні проекти підлягають подальшому розгляду з позицій рівня ризиків їх реалізації та інших показників, пов’язаних з метою їх здійснення. На основі такої всебічної оцінки, з урахуванням планового обсягу інвестиційних ресурсів, підприємство формує свій портфель реальних інвестицій на майбутній період.

Забезпечення реалізації окремих інвестиційних проектів та інвестиційних програм. Основними документами, які забезпечують реалізацію кожного конкретного реального інвестиційного проекту, є капітальний бюджет та календарний графік реалізації інвестиційного проекту.

 


Дата добавления: 2021-01-21; просмотров: 81; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!