Сутність та значення інвестиційної діяльності підприємства.



Управління реальними інвестиціями.

Управління фінансовими інвестиціями.

Сутність та значення інвестиційної діяльності підприємства

Інвестиції являють собою вкладення капіталу в усіх його формах з метою забезпечення його росту в майбутньому періоді, отримання поточного доходу або вирішення певних соціальних задач. Різноманітність форм та видів інвестицій, здійснюваних підприємством, потребує певної їх класифікації. Класифікація інвестицій підприємства проводиться за такими основними параметрами:

За об’єктами вкладення капіталу розрізняють реальні та фінансові інвестиції підприємства. Реальні інвестиції характеризують вкладення капіталу у відновлення основних засобів, в інноваційні – нематеріальні активи, у приріст запасів товарно-матеріальних цінностей та в інші об’єкти інвестування, пов’язані зі здійсненням операційної діяльності підприємства чи покращенням умов праці та побуту персоналу. Фінансові інвестиції характеризують вкладення капіталу в різні фінансові інструменти, головним чином у цінні папери, з метою отримання доходу.

За характером участі в інвестиційному процесі виділяють прямі та непрямі інвестиції підприємства.

Прямі інвестиції припускають пряму участь інвестора у виборі об’єктів інвестування та вкладенні капіталу. Зазвичай прямі інвестиції здійснюються у формі капітальних вкладень, вкладень капіталу у статутні фонди інших підприємств, в окремі види цінних паперів, які широко обертаються на фондовому ринку. Непрямі інвестиції характеризують вкладення капіталу інвестора, опосередковане іншими особами (фінансовими посередниками).

За періодом інвестування виділяють короткострокові і довгострокові інвестиції підприємства. Короткострокові інвестиції характеризують вкладення капіталу на період до одного року. Основу короткострокових інвестицій підприємства складають його короткострокові фінансові вкладення. Довгострокові інвестиції характеризують вкладення капіталу на період більше одного року. Основною формою довгострокових інвестицій підприємства є його капітальні вкладення у відтворення основних засобів.

За рівнем інвестиційного ризику можна виділити такі види інвестицій. Безризикові інвестиції. Вони характеризують вкладення засобів у такі об’єкти інвестування, за якими відсутній реальний ризик втрати капіталу чи очікуваного доходу та практично гарантоване отримання розрахункової реальної суми інвестиційного прибутку.

Низькоризикові інвестиції. Вони характеризують вкладення капіталу в об’єкти інвестування, за якими ризик значно нижчий середньоринкового. Середньоризикові інвестиції. Рівень ризику за об’єктами інвестування цієї групи приблизно відповідає середньоринковому. Високоризикові інвестиції. Рівень ризику за об’єктами інвестування цієї групи перевищує середньоринковий. Спекулятивні інвестиції. Вони характеризують вкладення капіталу в найбільш ризикові інвестиційні проекти чи інструменти інвестування, за якими очікується найбільший рівень інвестиційного доходу.

За формами власності інвестованого капіталу розрізняють інвестиції приватні та державні. Приватні інвестиції характеризують вкладення засобів фізичних осіб, а також юридичних осіб недержавної форми власності. Державні інвестиції характеризують вкладення капіталу державних підприємств, а також засобів державного бюджету різних його рівнів та державних небюджетних фондів.

За регіональною належністю інвестора виділяють національні (внутрішні) та іноземні інвестиції. Національні чи внутрішні інвестиції характеризують вкладення капіталу резидентами (юридичними і фізичними особами) даної країни в об’єкти (інструменти) інвестування даної країни. Іноземні інвестиції характеризують вкладення капіталу нерезидентами (юридичними і фізичними особами) даної країни в об’єкти (інструменти) інвестування даної країни. Процес здійснення інвестицій являє собою інвестиційну діяльність підприємства, яка є одним із найважливіших об’єктів фінансового управління. Інвестиційна діяльність характеризує процес обґрунтування та реалізації найбільш ефективних форм вкладення капіталу, спрямованих на розширення економічного потенціалу підприємства.

Інвестиційна діяльність підприємства характеризується наступними основними особливостями:


Дата добавления: 2021-01-21; просмотров: 68; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!