Тести початкового рівня знань



 

Тест 1.

При дослідженні рідини, отриманої шляхом пункції плевральної порожнини, виявили: білок < 1%, реакція Рівольта – негативна, лейкоцитів – 3-5 у полі зору, еритроцитів - 2-3 в полі зору. Оцінити характер рідини.

А. Ексудат

В. Трансудат

С. Гнійний вміст

Д. Хільозна рідина

Е. Геморагічна рідина

 

Тест 2.

Хворий скаржиться на біль у правій половині грудної клітки, що посилюється при глибокому диханні, кашлі. Захворів після переохолодження. Перкуторно над легенями легеневий звук, аускультативно – шум тертя плеври. Вкажіть найвірогідніший діагноз.

А. Бронхіт

В. Правобічна пневмонія

С. Правобічний ексудативний плеврит

Д. Правобічний сухий плеврит

Е. Бронхоектатична хвороба

 

Тест 3.

 У хворого на фоні ІХС, атеросклеротичного кардіосклерозу, СН-IIB з'явилися скарги на задишку. В нижніх відділах з обох боків при перкусії визначається тупість, при аускультації – дихання відсутнє.

А. Пневмонія

В. Гідроторакс

С. Рак легенів

Д. Пневмосклероз

Е. Сухий плеврит

 

Тест 4.

Хворий скаржиться на задишку, підвищення температури тіла до 370 С, сухий кашель. На рентгенограмі справа в нижньому відділі гомогенна тінь. Які діагностичні і лікувальні заходи доцільно призначити?

А. Плевральна пункція

В. Фізіотерапевтичне лікування

С. Оперативне лікування

Д. Інгаляційна терапія

Е. Позиційний дренаж

 

Тест 5.

У хворого підозра на ексудативний плеврит. Який найбільш інформативний метод обстеження?

А. Загальний аналіз крові

В. Обзорна рентгенографія легенів

С. Бронхографія

Д. Бронхоскопія

Е. Аналіз харкотиння

 

Тест 6.

У хворого діагностований правобічний ексудативний плеврит. Які зміни на рентгенограмі відповідають встановленому діагнозу?

А. Підвищення прозорості легеневої тканини

В. Гомогенне затемнення з чіткою верхньою межею

С. Негомогенне затемнення з розмитими контурами

Д. Зниженя прозорості легеневої тканини

Е. Гомогене затемнення без чітких контурів

 

Тест 7.

У хворого на третій день перебування в стаціонарі з приводу пневмонії нижньої частки правої легені значно посилилася задишка. Частота дихання – 24/ хв. Перкуторно в нижніх відділах справа тупість, дихання не прослуховується. АТ – 100/60 мм рт. ст. Про яке ускладнення можна думати в цьому випадку?

А. Сухий плеврит

В. Інфекційно-токсичний шок

С. Абсцедування

Д. Правобічний ексудативний плеврит

Е. Правобічна емпієма плеври

 

Тест 8.

У хворого на рентгенограмі визначається гомогенне затемнення в правій половині грудної клітки з чіткою верхньою межею, яка йде навскоси від грудної клітки до середостіння зверху вниз. Для чого це характерно?

А. Абсцес легені

В. Рак легені

С. Бронхоектатична хвороба

Д. Пневмонія

Е. Ексудативний плеврит

 

Тест 9.

Хворий скаржиться на сухий кашель, підвищення температури тіла до 37,50 С, біль у грудній клітці справа при диханні. Перкуторно над легенями легеневий звук, аускультативно – справа нижче кута лопатки потріскування на вдиху і видиху, що посилюється при натисненні стетоскопом на грудну клітку. Ваш діагноз?

А. Пневмонія

В. Бронхіт

С. Ексудативний плеврит

Д. Сухий плеврит

Е. Пневмоторакс

 

 

Тест 10.

У хворого було проведено дослідження рідини, отриманої з плевральної порожнини: білок >3%, реакція Рівольта позитивна, лейкоцитів - 10 – 15 в полі зору. Оцініть характер рідини.

А. Трансудат

В. Ексудат

С. Хільозна рідина

Д. Гній

Е. Кров

 

Клінічні задачі для самопідготовки

Задача 1.

Хворий, 45 років, після перенесеної простуди відзначив появу сухого кашлю, задишки. Температура 36,90С. Пульс – 90/ хв., АТ – 110/90 мм рт.ст., ЧД – 24/ хв. Об'єктивно: відставання правої половини грудної клітки в акті дихання. При перкусії: притуплення легеневого звуку нижче лінії Соколова-Елліса-Дамуазо, при аускультації – дихання в нижній частині правої легені не вислуховується. Який з діагнозів відповідає даній клінічній картині?

А. Пневмонія

В. Ексудативний плеврит

С. Сухий плеврит

Д. Абсцес легені

Е. Емпієма плеври

 

Задача 2.

У хворого, який страждає на дисемінований туберкульоз, раптово з'явився сильний біль у правій половині грудної клітки і посилилася задишка. Об'єктивно: шкіра бліда, ЧСС – 120/ хв. Справа дихання різко ослаблене, зліва – жорстке. Про що можна думати ?

А. Сухий плеврит

В. Інфаркт міокарда

С. Спонтанний пневмоторакс

Д. Тромбоемболія легеневої артерії

Е.  Крупозна пневмонія

 

Задача 3.

Хворий, 28 років, скаржиться на сильний біль при диханні в лівій половині грудної клітки, сухий кашель, субфебрильну температуру. Хворіє 3 дні після переохолодження. Об'єктивно: ліва половина грудної клітки відстає в акті дихання, над легенями визначається ясний легеневий звук, зліва – послаблення везикулярного дихання. На вдиху і видиху вислуховується потріскування. На рентгенограмі: легеневі поля без змін, синус зліва розкривається неповністю. Який найвірогідніший діагноз?

А. Лівобічна пневмонія

В. Сухий плеврит

С. Гострий бронхіт

Д. Спонтанний пневмоторакс

Е. Межреберна невралгія

Задача 4.

Хворий, 68 років, скаржиться на сухий кашель, температуру тіла до 370С, біль у грудній клітці при диханні. Об'єктивно: блідість, відставання правої половини грудної клітки в акті дихання. Аускультація: ослаблене везикулярне дихання і шум тертя плеври справа. В крові: лейкоцитоз, підвищення СОЕ. Рентгенологічно: підвищена прозорість легень. Посилений легеневий малюнок. Який найвірогідніший діагноз?

А. Правобічна пневмонія

В. Сухий плеврит

С. Ексудативний плеврит

Д. Пневмоторакс

Е. Рак легені

 

Задача 5.

Чоловіка 64 років, доставили в лікарню із скаргами на різкий біль в грудній клітці справа, задишку, сухий кашель. Тривалий час страждає на хронічний бронхіт. Об'єктивно: ціаноз, шийні вени набряклі. ЧД – 22/ хв. Перкусія: справа – тимпаніт, зліва – коробочний звук. Дихання справа ослаблене, зліва – сухі хрипи. ЧСС – 110/ хв. Який найвірогідніший діагноз?

А. Загострення бронхіту

В. Сухий плеврит

С. Спонтанний пневмоторакс

Д. Правобічна пневмонія

Е. Межреберна невралгія

 

Задача 6.

Хворий, 36 років, скаржиться на раптовий біль у лівому боку, який виник при нападі кашлю, задишку. Об'єктивно: шкіра бліда, з ціанотичним відтінком; справа – дихання ослаблене, пульс – 100/ хв. Рентгенологічно: по периферії правої легені – ділянка без легеневого малюнка відокремлена від легені, яка спалася, органи середостіння зміщені вліво. Який попередній діагноз?

А. Тромбемболія легеневої артерії

В. Спонтанний пневмоторакс

С. Інфаркт міокарда

Д. Пневмосклероз

Е. Сухий плеврит

 

Задача 7.

Хворий, 46 роки, скаржиться на задишку, відчуття тяжкості в правій половині грудної клітки, підвищення температури тіла до 380С, сухий кашель. Хворіє близько тижня. Об'єктивно: пульс - 90/ хв., АТ – 140/85 мм рт.ст. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання. Перкусія: справа нижче кута лопатки - тупість, аускультативно – дихання відсутнє. Який найвірогідніший діагноз?

А. Абсцес правої легені

В. Гостра правобічна пневмонія

С. Ателектаз правої легені

Д. Пневмоторакс

Е. Ексудативний плеврит

 

Задача 8.

Хворий, 53 роки, скаржиться на кашель з незначною кількістю харкотиння, підвищення температури тіла до 37,50С, загальну слабкість, задишку. ЧД – 24/ хв. Нижче лівої лопатки – укорочення перкуторного звуку. Аускультативно: дихання різко ослаблене. В крові: лейкоцити – норма, ШОЕ – 10 мм/год. Який попередній діагноз?

А. Рак легені

В. Крупозна пневмонія

С. Ексудативний плеврит

Д. Абсцес легені

Е. Ателектаз

 

Задача 9.

Хворий, 32 роки, захворів гостро після переохолодження 5 днів тому, З'явився сильний біль у правій половині грудної клітки, температура підвищилася до 380С. На 5-й день захворювання посилилася задишка, біль зменшився, з'явилося відчуття тяжкості. Об'єктивно: загальний ціаноз, права половина грудної клітки відстає в диханні. При перкусії – тупість, при аускультації – дихання не прослуховується. Пульс 110/ хв., АТ 105/70 мм рт.ст. Рентгенологічно – гомогенна тінь у правій легені з верхньою косою межею до рівня II ребра. Визначте діагноз хворого.

А. Крупозна пневмонія

В. Пневмоторакс

С. Ексудативний плеврит

Д. Сухий плеврит

Е. Ателектаз

 

Задача 10.

Хворий, 56 років, скаржиться на сильний біль у правому підребер'ї, що посилюється при глибокому диханні і кашлі, сухий кашель, загальну слабкість. Напередодні мало місце переохолодження. Об'єктивно: температура тіла 38,50С, ЧД – 28/ хв., права половина грудної клітки відстає при диханні. Перкуторно – легеневий звук, аускультативно – ослаблене везикулярне дихання, шум тертя плеври. Пульс 100/ хв. АТ 100/60 мм рт.ст. Живіт м'який, безболісний. Ваш попередній діагноз?

А. Сухий плеврит

В. Гострий бронхіт

С. Правобічна пневмонія

Д. Гострий холецистит

Е.  Ексудативний плеврит

 

Еталони відповідей до тестів:

1 – В, 2 – Д, 3 – В, 4 – А, 5 – В, 6 – В, 7 – Д, 8 – Е, 9 – Д, 10 – В

 

Еталони відповідей до задач:

1 – В, 2 – З, 3 – В, 4 – В, 5 – З, 6 – В, 7 – Е, 8 – З, 9 – З, 10 – А

 


Протокол клінічного розбору хворого

П.І.Б. хворого________________________________________________________

Вік______ професія_____________

Скарги хворого:

Anamnesis morbi:

Вважає себе хворим з …………, коли вперше з´явилися………………………….

…………………………………………………………………………………………

Останнє загострення з ……………………………………………………………….

Anamnesis vitae:

Результати фізикального обстеження хворого:

Попередній діагноз:

 

План обстеження:

 

Результати додаткових методів дослідження:

 

Обгрунтування клінічного діагнозу:

 

Клінічний діагноз:

Основне захворювання:________________________________________________

Супутні захворювання_________________________________________________

Ускладнення:_________________________________________________________

Л ікування:

1.Режим

2.Дієта

3……..

4……..


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 533; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!