Передумови виникнення та предмет стратегічного управління.



У зв'язку з прискоренням змін умов підприємницької діяльності у другій половині XX ст. перед підприємствами виникла необхідність по-новому розв'язувати завдання досягнення мети. Стратегічне управління — це процес управління з метою здійснення місії організації за допомогою управління взаємодією організації з її оточенням.

Стратегічне управління — це набір рішень і дій щодо формулювання та виконання стратегій для того, щоб досягти мети організації.

Стратегічне управління — це система управління підприємством, котра ґрунтується на розробці та реалізації стратегії підприємства.

Стратегічне управління визначається як управління підприємством, при якому основою стратегічних рішень є вибір поведінки підприємства в даний момент, який розглядається як початок майбутнього. Отже, рішення при стратегічному управлінні визначаються обставинами, які виникають. їхнє виконання має дати не лише відповідь на виклик з боку зовнішнього середовища, а й забезпечити можливість подальшої успішної реакції на зміни, які відбуваються.

 Необхідно зауважити, що в сучасних умовах стратегічне управління є одним із найважливіших факторів успішного виживання та розвитку підприємств у ринкових умовах, які постійно змінюються.

Стратегічне управління — це певна філософія або ідеологія бізнесу та менеджменту. І кожним окремим керівником воно розуміється й реалізується значною мірою по-своєму. Звичайно, існує ряд рекомендацій, правил і логічних схем аналізу проблем та вибору стратегії, здійснення стратегічного планування й практичної реалізації стратегії. Проте загалом на практиці стратегічне управління — це:

- симбіоз інтуїції та мистецтва вищого керівництва, щоб вести підприємство до стратегічної мети;

- високий професіоналізм і творчість персоналу, який забезпечує зв'язок підприємства з середовищем, оновлення підприємства та його продукції, реалізацію поточних планів;

- активне залучення всіх працівників до реалізації завдань підприємства, до пошуку найкращих шляхів досягнення його мети.

При здійсненні стратегічного управління часто наголос робиться на стратегічному плануванні.

Характеристики стратегічного управління

Головні етапи процесу стратегічного управління такі: визначення бізнесу та місії організації; розроблення довгострокової і короткострокової мети; розроблення стратегії; реалізація стратегії; оцінювання та контроль виконання стратегії, коригування попередніх етапів.

Стратегічне управління на підприємстві здійснюється менеджментом усіх рівнів.

Стратегічне управління є комплексно-ситуаційним підходом до управління всією організацією в умовах швидкозмінюваного зовнішнього середовища.

 

 

Порядок видач і дозвол і в на право здійснення туристичного супроводу .

Перелік документів необхідних для отримання дозволу на право здійснення туристичного супроводу фахівцями туристичного супроводу: - заява на видачу дозволу (заповнюється друкарським способом на українській мові); - акредитаційну картку (заповнюється друкарським способом на українській мові); - 4 фотографії (розміром 3x4);

і наступні документи, завірені в установленому порядку: · копію паспорта (ксерокопія);  · копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (завіряється нотаріально);  · копію диплома про освіту - базова або повна вища освіта (завіряється нотаріально або органом, що його видав);  · копію документа про закінчення спеціальних курсів (завіряється нотаріально або органом, що його видав);  · копію посвідчення экскурсовода/гіда-перекладача або іншого фахівця туристичного супроводу (старого зразка) у разі його наявності (завіряється нотаріально);  · копію документа про перепідготовку або підвищення кваліфікації (завіряється нотаріально або органом, що його видав);  · копію трудової книжки (для працюючих - завіряється на підприємстві (завіряється кожна сторінка), для непрацюючих - нотаріально);  · копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності (завіряється нотаріально або органом, що його видав) за наявності.

Документи здаються в картонній папці із зав'язками. Документи можуть бути здані через уповноважену особу, а одержати дозвіл і бейдж може фахівець туристського супроводу особисто або через уповноважену їм особу (за наявності нотаріально завіреної довіреності і довіреності, завіреної підприємством (для співробітників одного підприємства).

При необхідності акредитаційна комісія має право запросити фахівця туристичного супроводу і зажадати від нього надання додаткової інформації (п.2.13. Положення про порядок видачі дозволів на право здійснення туристичного супроводу фахівцем туристичного супроводу).


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 185; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!