Перелік документів, з якими необхідно ознайомитись студентам під час виробничої практики



1. Типове положення про організацію діяльності аварійних комісарів.

2. Програми (правила) добровільних видів страхування.

3. Ст. 7 «Види обов’язкового страхування» Закону України «Про страхування».

4. Брокерська угода.

5. Картка міжнародного автомобільного страхування.

6. Базові річні страхові тарифи при добровільному страхуванні від нещасних випадків для різних категорій страхувальників.

Перелік документів, які необхідно додати студентам до звіту з виробничої практики в страховій компанії:

1. Форма №1. Баланс страхової компанії (Звіт про фінансовий стан).

2. Форма №2. Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід).

3. Структурна схема, взаємозв’язки та функціональні обов’язки служб страхової компанії.

4. Порівняльна діаграма структури очікуємого та реально отриманого прибутку за останній рік (по кварталах).

5. Динаміка збору премій за останній рік.

6. Динаміка виплат страхових сум та страхового відшкодування за останній рік.

7. Форма №3. Звіт про рух грошових коштів.

8. Форма №4. Звіт про власний капітал.

9. Схема зв’язків СК з органами фінансової системи, державним бюджетом та цільовими фондами.

10. Річна податкова звітність страхової компанії.

11. Таблиця сплати податків страхової компанії за рік.

12. Заява на укладання договору страхування майнового та особистого.

Кожен студент має виконати індивідуальне завдання науково-дослідного характеру. Тема індивідуального завдання вибирається студентом з наданого кафедрою переліку завдань.

Підсумки виробничої  практики визначаються у процесі захисту звіту. Для захисту звітів призначається комісія, склад якої затверджується розпорядженням керівництва Університету.

Підсумкова оцінка виставляється на підставі звітних матеріалів, що надані студентами, відгуків викладача-керівника та захисту результатів практики на засіданні комісії з урахуванням рекомендованої оцінки керівника практики від бази практики.


ВИМОГИ ДО ЗВІТУ

За результатами практики студент-практикант складає звіт про практику, в якому висвітлює виконану роботу. Звіт про виробничу практику студенти друкують українською мовою на папері стандартного розміру (А-4) і підшивають у картонний швидкозшивач.

Звіт повинен відображати повну характеристику самостійної роботи практиканта у страховій компанії – базі практики.

Структурно звіт складається відповідно до розділів, що передбачені розділом 3.2 робочої програми виробничої практики та відображаються у змісті.

До звіту додається виконане індивідуальне завдання та копії документів (додатків) про виконану роботу. Усі додатки до звіту повинні бути пронумеровані. Посилання у текстовій частині звіту на додатки подається із вказівкою на номер додатку.

Звіт містить:

1. Титульний аркуш – Звіт.

2. Аркуш з підписами та печатками про прибуття студента на базу практики та вибуття з неї.

3. Робоча програма практики із заповненим розділом 3.2.

4. Аркуш індивідуального завдання, де виставлена кількість балів за виконане та надане керівникові індивідуальне завдання науково-дослідного характеру.

5. Титульний аркуш - Щоденник практики.

6. Календарний графік проходження практики та робочі записи під час практики.

7. Характеристика та оцінка роботи студента на практиці за підписом керівника практики від страхової компанії, із затвердженням підпису печаткою бази практики.

8. Відгук осіб, які перевіряли проходження практики, висновок керівника практики від Університету про проходження практики.

9.  Аркуш, на якому зазначається зміст звіту, тобто перелік виділених у звіті розділів і підрозділів із зазначенням сторінки, на якій він починається. Розділ звіту відповідає назві теми, а підрозділи – назвам тих вузлових питань, вивчення яких передбачено програмою практики. Нумерація розділів здійснюється в порядку їх подачі арабськими цифрами, а підрозділів – із зазначенням номеру розділу і номеру підрозділу через крапку, наприклад, 1.1, 2.3 і т. ін.

10. Текстова частина звіту.

11. Список використаних джерел.

12. Додатки, які нумеруються літерами в послідовності їх подачі.

 

Всі питання, що відображаються в звіті, повинні бути розглянуті згідно з такими вимогами:

- містити тільки практичний аспект певного питання;

- при висвітленні питань необхідно спиратись на чинні нормативно-правові документи, інструктивний матеріал, враховувати галузеві особливості страхової організації – бази практики;

- всі розрахунки повинні бути виконані на основі інформаційних матеріалів страховика в цифровому виразі та побудованих відповідно до них таблиць з рядами динаміки за період не менш ніж 2 останні звітні роки;

- проведений аналіз з окремих питань має містити характеристику виявлених тенденцій, закономірностей і висновків, а також авторську позицію практиканта відносно процесів, які аналізуються, й відображати його бачення розвитку процесу в перспективному періоді.

У текстовій частині звіту необхідно розкрити зміст виконаної роботи в системному, логічно послідовному викладі матеріалів практики щодо функціонування фінансово-економічних, управлінських процесів в діяльності суб’єкта страхового підприємництва, розкрити сукупність питань програми практики, що здійснюються на базі практики. Керуючись загальною схемою і послідовністю вивчення процесів, що є об’єктом практики за її програмою, у звіті необхідно дати вичерпні відповіді на питання програми.

Обсяг звіту повинен бути достатнім для висвітлення змісту проведеної роботи. У звіті не допускається переписування текстів з підручників та інших літературних джерел, а викладається лише практика функціонування страховика. Якщо вирішення певних завдань виробничої практики неможливе з об’єктивних причин (відсутності цієї сфери діяльності), то це має бути відображено у звіті і замість передбачених програмою питань, які неможливо розкрити, у звіті подають питання специфічних особливостей функціонування страхової компанії.

Рекомендується обсяг текстової частини звіту обмежувати розміром до 30 сторінок з рівномірним розподілом з окремих питань.

Вимоги до оформлення звіту визначаються на підставі вимог ДСТУ 3008-2015 «Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення».

Для написання звіту використовується папір лише білого кольору, стандартного формату 210 Х 297 мм. Текст слід писати тільки на одному боці аркуша й розміщувати так, щоб залишилися поля: ліве – 25 мм, праве – 10 мм, від верхньої межі аркуша до першого рядка – 20 мм, знизу – 20 мм. Звіт виконується з використанням шрифтів текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом.

Додатки до звіту повинні складатись із заповнених власноруч форм внутрішніх документів страховика, бланків, договорів тощо. Вони мають слугувати джерелом використаної економічної інформації, а також засобом ілюстрації – підтвердження певних явищ та подій. Замість підпису на документах-копіях вказується прізвище посадової особи.

Звіт про практику має бути перевірений керівником від бази практики та супроводжуватись характеристикою керівника практики від страхової компанії (в 1-ому екземплярі), де вказується оцінка виконаної студентом роботи.


Дата добавления: 2019-11-16; просмотров: 126; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!