Обов’язки керівника практики від Університету



Зміст

1. Вступ 4
  1.1. Загальні положення 5
  1.2.Обов’язки керівника практики від Університету 5
  1.3. Обов’язки керівника практики від страхової компанії 6
  1.4. Права та обов’язки студента-практиканта 7
2. Мета і завдання практики 9
3. Зміст практики 10
  3.1. Структура залікового кредиту виробничої практики 10
  3.2. Зміст завдань самостійної роботи з практики 11
  3.3. Заняття та екскурсії під час практики 18
  3.4. Рекомендована література 18
  3.5. Методичні рекомендації 20
4. Вимоги до звіту 23
5. Захист та порядок оцінювання звіту 25
6. Підведення підсумків практики 26

 


ВСТУП

Практична підготовка студентів вищих навчальних закладів є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття освітнього рівня і має на меті набуття студентом професійних компетенцій.

Практична підготовка студентів здійснюється відповідно до наскрізної програми практики, яка передбачає логічний зв’язок навчальних дисциплін та всіх видів практики, відображає комплексний і системний підхід у забезпеченні послідовності засвоєння студентами необхідного обсягу практичних знань і вмінь.

Згідно з навчальними планами заключною ланкою практичної підготовки фахівців за ступенем вищої освіти «бакалавр» є виробнича практика студентів, яка проводиться безпосередньо перед виконанням випускової (бакалаврської) роботи.

Виробничу практику студенти ІV курсу, які навчаються за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», проходять: за денною формою навчання у VІІІ семестрі, за заочною формою навчання – у VІІ-VІІІ семестрах. Виробнича практика студентів є невід’ємною частиною процесу підготовки бакалаврів в Університеті митної справи та фінансів і може проводитися на базі суб’єктів страхового бізнесу.

В період проходження виробничої практики студенти, вивчаючи в межах програми досвід практичної діяльності суб’єктів страхового підприємництва, збирають фактичний матеріал до виконання випускової (бакалаврської) роботи.

Термін практики складає три тижні (15 робочих днів).

Програма розроблена у відповідності до «Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України», затвердженого наказом Міністерства освіти України № 93 від 08.01.93 р., наказу Університету митної справи та фінансів від 11.12.2016 № 475 «Про затвердження Інструкції про проходження практики студентами Університету митної справи та фінансів» та наказу Університету митної справи та фінансів від 11.05. 2017 р. № 125 «Про затвердження Методичних рекомендацій до розробки наскрізних та робочих програм студентів Університету митної справи та фінансів».


Загальні положення

Виробнича практика - складова частина навчального процесу підготовки фахівців для різних сфер економічної діяльності. Серед усіх видів практик студентів виробнича практика на освітньому рівні «бакалавр» є заключною. Вона не лише виступає підсумковою у визначенні якості засвоєних у вищому навчальному закладі теоретичних знань та набутих професійних компетенцій, а й забезпечує адаптацію випускників до умов їх майбутньої діяльності за фахом.

В період виробничої практики студент у межах програми вивчає досвід практичної діяльності різних відділів страхової компанії, співставляє набуті ним теоретичні знання з їх практичною реалізацією, згідно з індивідуальним завданням глибоко і всебічно вивчає один з напрямів діяльності страховика.

Відповідальність за організацію, проведення і контроль практики студентів покладається на ректора Університету.

Навчально-методичне керівництво і виконання програми практики забезпечує випускова кафедра. Керівник виробничої практики від Університету (кафедри) перевіряє якість роботи студентів, контролює якість проходження практики. До керівництва практикою студентів залучаються досвідчені викладачі випускової кафедри, які беруть безпосередню участь у навчальному процесі та здійснюють керівництво випусковими (бакалаврськими) роботами студентів.

Направлення студентів на базу практику проводиться відповідно з договором, який укладається Університетом з вищеназваними юридичними особами і оформлюється наказом.

В умовах бази практики має бути забезпечене виконання студентом-практикантом завдань виробничої практики, передбачених робочою програмою практики, індивідуального завдання науково-дослідного характеру, ознайомлення з сучасними методами діяльності та фінансово-економічним станом суб’єкта страхового підприємництва.

Виробнича практика студентів організовується безпосередньо в страховій компанії або її філії під загальним керівництвом заступника керівника з фінансової роботи, головного фінансиста, головного бухгалтера або спеціаліста відповідного підрозділу, в якому студент проходить практику.

Обов’язки керівника практики від Університету

 

- забезпечує всі організаційні заходи перед від’їздом студентів на практику: інструктаж про порядок проходження практики та з безпеки життєдіяльності (охорони праці), видачу студентам необхідних документів (направлення, програми, щоденника, календарного плану тощо);

- проводить інструктаж зі студентами щодо виконання програми виробничої практики;

- повідомляє студентів про систему звітності про проходження практики, затверджену на кафедрі;

- видає студентам індивідуальні завдання науково-дослідного характеру відповідно до теми випускової (бакалаврської) роботи;

- консультує студентів з питань збирання та підготовки матеріалів для звіту про виробничу практику, виконання індивідуальних завдань з виробничої практики;

- сумісно з керівником від бази практики забезпечує високу якість її проходження згідно з робочою програмою;

- сприяє забезпеченню належних умов праці та побуту студентів і проведенню з ними обов’язкових інструктажів з охорони праці й техніки безпеки;

- контролює дотримання студентами правил внутрішнього трудового розпорядку на базі практики;

- надає необхідну методичну допомогу керівникам практики від бази практики, пояснюючи її цілі та завдання;

- по закінченні виробничої практики готує висновок про проходження практики студентами;

- бере участь у роботі комісії із захисту звітів з виробничої практики та рецензуванні звітів;

- здійснює аналіз результатів практики, готує письмовий звіт про підсумки виробничої  практики та розробляє заходи, спрямовані на поліпшення рівня практичної підготовки.

 


Дата добавления: 2019-11-16; просмотров: 110; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!