Заняття та екскурсії під час практики



Щоденно, під час проходження виробничої практики, студент працює відповідно до робочої програми практики.

На початку кожного робочого дня, керівник практики від страхової компанії:

- знайомиться з завданнями робочої програми для опрацювання;

- встановлює ступінь володіння студентом практичними навичками і уміннями;

- надає студенту фахові поради та вказівки щодо виконання облікових робіт за матеріалом завдання практики.

Заняття з керівником практики від бази практики повинні розкривати студентам перспективи розвитку спеціальності і готувати їх до наступного працевлаштування.

Екскурсії під час практики проводяться з метою надбання студентами найбільш повної уяви про базу практики, її організаційну структуру, взаємодію її окремих підрозділів, діючу систему управління, технологічний процес, організацію фінансово-економічної роботи.

Примітка. Екскурсія – форма організації навчання, за якої навчальна робота здійснюється у рамках безпосереднього ознайомлення з об’єктом вивчення.

Наприкінці кожного робочого дня, керівник практики від бази практики:

- перевіряє кількість і якість виконаних студентом запланованих на робочий день робіт;

- вказує студенту на недоліки, помилки; аналізує причини, які їх спонукали; дає фахові поради;

- перевіряє записи, зроблені студентом у щоденнику з переддипломної практики; записує в нього свої зауваження та виставляє оцінку за виконане завдання програми практики.

Рекомендована література

 

1. Про страхування: Закон України від 07 березня 1996 р. № 86/96 (із змінами і доповненнями) [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

2. Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг: Закон України від 12 липня 2001 р. № 2664-ІІІ (із змінами і доповненнями) [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

3. Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 р. № 2755-ІV (із змінами і доповненнями) [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

4. Цивільний кодекс України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (із змінами і доповненнями) [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

5. Про удосконалення механізму державного регулювання тарифів у сфері страхування: Постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 1994 р. № 358 [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

6. Про затвердження Типового положення про організацію діяльності аварійних комісарів: Постанова Кабінету Міністрів України від 05 січня 1998р. № 8 [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

7. Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів): Постанова Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 р. № 913 [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

8. Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг: Указ Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070/2011 [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

9. Про затвердження Кваліфікаційних вимог до осіб, які здійснюють діяльність з визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків (аварійних комісарів): Розпорядження Держкомфінпослуг України від 19 травня 2011 р. № 285 [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

10. Про затвердження Вимог до рейтингу фінансової надійності (стійкості) страховиків та перестраховиків-нерезидентів та порядку їх підтвердження та визначення такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України: Розпорядження Нацкомфінпослуг України від 11 липня 2013 р. № 2262 [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

11. Про затвердження Рекомендацій щодо аналізу діяльності страховиків: Розпорядження Держфінпослуг України від 27 березня 2005 р. № 3755 / [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

12.  Про затвердження Положення про порядок та умови ведення страховиками персоніфікованого (індивідуального) обліку договорів страхування життя: Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 28 грудня 2004 р. № 3197 (із змінами і доповненнями) [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

13. Про затвердження Положення про особливості забезпечення правонаступництва за укладеними договорами страхування у разі реорганізації страховиків: Розпорядження Держфінпослуг України від 04 червня 2004 р.      № 913 [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

14. Про затвердження Методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя: Розпорядження Держфінпослуг України від 17 грудня 2004 р. № 3104 (із змінами і доповненнями) [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

15. Про затвердження Положення про обов’язкові критерії та нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика: Розпорядження Нацкомфінпослуг України від 07 червня 2018 р. № 850 [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

16. Про затвердження Методики формування резервів із страхування життя: Розпорядження Держфінпослуг України від 27 січня 2004 р. № 24 (із змінами і доповненнями) [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

17. Про затвердження Порядку складання звітних даних страховиків: Розпорядження Держфінпослуг України від 23 лютого 2004 р. № 39 (із змінами і доповненнями) [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

18. Про затвердження Порядку формування статутного фонду страховика цінними паперами: Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 13 листопада 2003р. № 124 [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

19. Про затвердження Порядку і правил формування, розміщення та обліку страхових резервів з обов'язкового страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду: Розпорядження Держфінпослуг України від 13 листопада 2003 р. № 123 (із змінами і доповненнями) [Електронний ресурс]– Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

20. Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств: Наказ Міністерства фінансів України 20 жовтня 2015 р. № 897 (із змінами і доповненнями) [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

21. Про зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2018 році: Лист Державної фіскальної служби України від 31 січня 2018 р.                № 2834/7/99-99-15-02-01-17 [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.zakon1.rada.gov.ua.

22. Гаманкова О.О. Фінанси страхових організацій: навч. посібник /                      О.О. Гаманкова. – К.: КНЕУ, 2007.- 328с.

23. Горбач Л.М. Страхування: підручник / Л.М. Горбач, Е.В. Кадебська. - .Кондор-Видавництво, 2016. – 544 с.

24. Страхові послуги: навч. Посібник / Д.І. Дема, О.М. Віденчук, І.М. Дем’янюк; за ред.. Д.І. Деми. – [2-е вид. перероб. та допов.]. – К.: Алерта, 2013. – 526 с.

25. Страхування: підручник за ред. В.Д. Базилевича. – К.: Знання, 2008.– 1019 с.

26. Страхування: Практикум: навч. посібник / За ред. В.Д. Базилевича. –        2–ге вид., переробл. і допов. – К.: Знання, 2011. – 607 с.

27. Страхування: Підручник / Керівник авт. кол. і наук. ред. С.С. Осадець.– 2-ге вид., перероб. і доп. – К.: КНЕУ, 2002.– 599 с.

 

Методичні рекомендації

 

Реалізація завдань практичної підготовки фахівців за освітнім рівнем «бакалавр» має систематизувати теоретичні знання з практичним їх використанням відповідно до вимог майбутньої професійної діяльності. Тому виробнича практика носить комплексний характер та інтегрує в логічній послідовності практичні уміння, які є результатом вивчення ряду теоретичних дисциплін.

До відбуття на практику студенту видаються такі документи.

1. Направлення на практику.

2. Робоча програма виробничої практики.

3. Календарний графік проходження практики.

4. Щоденник та робочі записи.

5. Незаповнений бланк характеристики, яку має скласти керівник практики від бази практики.

Робоча програма виробничої практики чітко визначає, що студент повинен знати, уміти, які розрахунки, висновки повинен зробити, які документи опрацювати і навести в додатках до звіту.

Розпочинаючи реалізацію програмних питань, студент-практикант повинен ознайомитись з чинною нормативно-правовою базою регулювання тих чи інших фінансово-економічних процесів, службовими інструкціями та положеннями, з організацією діяльності страховика, з фактичним станом розвитку фінансово-економічних процесів в страхових компаніях і тенденціями їх основних змін.

При вивченні окремих питань, передбачених програмою виробничої практики, практикант повинен консультуватись у провідних фахівців бази практики, у сфері діяльності яких знаходиться вирішення цих питань.

У розділі 3.2 робочої програми практики визначається зміст і обсяг робіт студентів-практикантів, а також орієнтовний розподіл часу для їх виконання. Календарним графіком проходження практики, за яким має пройти виробнича практика в логічній послідовності, уточнюється конкретний перелік питань до вивчення та завдань для виконання на кожний робочий день (дату) окремо, а також розподіл часу для їх опрацювання.

Кількість часу, відведеного на опрацювання питань, визначених робочою програмою практики, уточнюється керівником практики від бази практики зі студентом-практикантом відповідно до наявного на базі практики матеріалу.

Щоденник − основний документ під час проходження практики, який підтверджує тривалість перебування студента на практиці. Практикант повинен щодня коротко записувати в щоденник усе, що він зробив за день для виконання календарного графіка проходження практики. Докладні записи слід вести в робочих записах, які є продовженням щоденника. Щоденник заповнюється власноруч і додається (підшивається) до звіту про виробничу практику. Після закінчення практики щоденник переглядається і підписується керівником практики від бази практики.

 


Дата добавления: 2019-11-16; просмотров: 135; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!