Основні завдання податкової реформи



1) забезпечення стабільності системи оподаткування, зниження податкового навантаження, впорядкування пільг по податках, вдосконалення податкового законодавства ( прийнято Податковий кодекс). Зменшення нарахувань на фонд оплати праці при оподаткуванні доходів фізичних осіб;

2) створення дієвого механізму контролю за сплатою податків, зборів, посилення відповідальності за ухилення та несвоєчасну сплату;

3) додержання міжнародних угод з питань оподаткування, наближення податкового законодавства України до законодавства країн Європейського Союзу.

Функції регіональної влади зі створення сприятливого інвестиційного клімату:

1 - вивчення потреб та ресурсів громади;

2 - інформаційна кампанія;

 3 - підтримка бізнесу

Інвестиційна привабливість — це сукупність об’єктивних і суб’єктивних умов, що сприяють або перешкоджають процесу інвестування національної економіки на макро-, мезо- і мікрорівнях.

Інвестиційний клімат — це сукупність політичних, правових, економічних, організаційних і соціальних умов, що визначають привабливість і доцільність інвестування економіки країни, регіону.

 

Тема 3. Місцеві бюджети як основа фінансової бази місцевих органів влади

План семінарського заняття:

1.    Поняття самостійності місцевого бюджету.

2.    Принципи організації місцевих бюджетів.

3.    Роль місцевих бюджетів у фінансовій системі держави.

4.    Доходи місцевих бюджетів, кошики доходів.

5.    Вільні бюджетні кошти та управління ними.

6.    Структура місцевого бюджету.

7.    Загальний фонд.

8.    Спеціальний фонд.

9.    Видатки місцевого бюджету.

Перелік питань до самостійної роботи:

1.    Законодавчо-нормативне забезпечення існування системи місцевих бюджетів України.

2.    Сучасний стан бюджетних процесів самоврядування в Україні.

1.

За своєю формою місцевий бюджет - це основний фінансовий план органів місцевого самоврядування, за матеріальним змістом - централізований фонд їх фінансових ресурсів.

Бюджетна децентралізація – це будь-які види мобілізації фінансових ресурсів у бюджетах органів місцевого самоврядування., а також процес передачі частини прав, компетенцій, відповідальності у бюджетній сфері від центральної влади органам місцевого самоврядування.

Делегування повноважень органів державної влади органам місцевого самоврядування передбачає передачу деяких повноважень для виконання місцевій владі від імені центральної влади

Деволюція - це проміжна ланка від централізації до децентралізації, характерна для перехідного періоду, коли органи місцевого самоврядування фінансують і відповідають за надання певних державних послуг у межах такого фінансування із державного бюджету.

Децентралізація передбачає зосередження фінансових ресурсів на рівні органів місцевого самоврядування для фінансування ними (органами) делегованих повноважень.

Згідно прийнятого 27 липня 2001 року Бюджетного Кодексу України та закріплених Конституцією України норм до місцевих бюджетів віднесено:

• 1. Обласні бюджети, бюджет АРК, бюджети міст Києва та Севастополя (з огляду на особливості їхнього правового та економічного статусу);

• 2. Районні бюджети;

• 3. Бюджети територіальних громад (бюджети міст, сільські, селищні та районів у містах). Станом на 1998 р. в Україні було 11949 місцевих бюджетів, у тому числі республіканський бюджет АРК, бюджети міст Києва і Севастополя, 24 обласних, 488 районних бюджетів і 11434 бюджети територіальних громад (165 бюджетів міст обласного підпорядкування, 277 бюджетів міст районного підпорядкування, 104 районних бюджетів у містах, 787 селищних і 10101 сільський бюджет). 

Р оль доходної бази місцевих бюджетів у бюджетній системі держави :

- Дохідна база місцевих бюджетів є важливим інструментом фінансового регулювання. За її допомогою виконується фіскальна функція бюджету та відбувається перерозподіл частини ВВП України. Дохідна база місцевих бюджетів найбільш швидко реагує на зміни, що відбуваються в економічному житті даної території.

- Стабільна дохідна база місцевих бюджетів сприяє пропорційному розвиткові територій. У взаємодії з доходною базою державного бюджету вона є інструментом фінансового вирівнювання, який застосовується за допомогою різних методів бюджетного регулювання.

- 3 доходної частини місцевих бюджетів фінансується більшість державних витрат, головним чином соціальних. За її допомогою впроваджуються у життя більшість загальнодержавних програм, пов'язаних з розвитком господарської і соціальної інфраструктури регіону. За рахунок коштів місцевих бюджетів фінансуються різні цільові програми, насамперед соціальні (доплати на житлово-комунальні послуги, допомога ветеранам, багатодітним сім'ям тощо).

- Дохідна база місцевих бюджетів має регулюючі, закріплені і власні доходні джерела її формування. Місцевим органам влади також надано право самостійно визначати напрями використання власних коштів.

- Стан доходної частини місцевих бюджетів повною мірою відображає політику органів місцевого самоврядування і є основним інструментом у її реалізації. Завдяки можливості самостійно визначати напрями використання власних бюджетних коштів місцева влада має можливість визначати пріоритети в розвитку даної територіальної одиниці.

Місцевий бюджет можна розглядати також як основний фінансовий план розвитку територіальних громад.


Дата добавления: 2020-01-07; просмотров: 125; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!