Рівні попередження злочинності.



 

В. М. Кудрявцев визначає три рівні профілактики.

Перший - вирішення важливих соціальних, економічних та інших проблем життя суспільства, посилення виховної та ідеологічної роботи в країні, удосконалення суспільних відносин. Цим, на його думку, забезпечується планомірний вплив на кожну ланку антису-спільної поведінки.

Другий рівень пов'язаний із здійсненням впли­ву на конкретні соціальні групи, в яких складаються конфліктні ситуації, намічаються негативні явища. У цьому випадку виникає необхідність оперативного усунення різних недоліків.

Третій рі­вень - це індивідуальна виховна робота, яка спрямована на подо­лання антисуспільних поглядів особи, формування поваги до пра­вил співжиття.

 

Форми профілактики злочинності.

 

Розрізняють «безпосередню» і «ранню» профілактику злочинності.

Основні критерії розмежування «безпосередньої» і «ранньої» профілактики:

а) час, що відділяє особу від моменту вчинення злочину;

б) ступінь соціальної зіпсованості особи, тобто її криміногенності.

Велика криміногенність особи (передзлочинний стан) - об'єкт безпосередньої профілактики. Нею повинні займатися правоохо­ронні органи і спеціальні громадські формування, На звичайні ви­ховні заходи ця категорія осіб вже не реагує. Слабка криміноген­ність особи - об'єкт ранньої профілактики. До таких осіб ще мож­ливе застосування звичайних виховних заходів. Тому вони мають перебувати в сфері уваги трудових чи навчальних колективів за місцем проживання тощо.

 

Спеціально-кримінологічне попередження злочинності. Співвідношення понять попередження, профілактика, запобігання та припинення злочинів.

 

Як пра­вило, називають два види профілактики: загальну й індивідуальну.

Загальносоціальна профілактика злочинів здійснюється в господарському і культурному будівництві, організації праці, відпо­чинку, побуті, вихованні (по суті в усіх сферах життя суспільства). Заходи цього виду профілактики переслідують мету здійснювати позитивний вплив на формування особи всіх членів суспільства.

Спеціально-кримінологічна профілактика злочинів - це дія­льність державних органів і громадських організацій щодо реалі­зації заходів, спрямованих спеціально на те, щоб у суспільстві не вчинялися злочини, і адресованих усім членам суспільства.

Спеціальна профілактика - здійснюється уповноваженими державними органами і громадськими організаціями, які ведуть боротьбу зі злочинністю, а профілактичний вплив у цьому випадку спрямовується на окремі соціальні групи (за місцем проживання, роботи, навчання і т. д.), які привертають до себе їх увагу.

Індивідуальна профілактика - це діяльність, спрямована на корекцію особи з метою недопущення вчинення нею злочину. Досягнення мети індивідуальної профілактики передбачає вирі­шення комплексу завдань, виявлення осіб, які можуть вчинити злочини; вивчення їх, а також джерел, які на них негативно впли­вають, створення для них сприятливих умов, аби ці особи не вчинили злочин; здійснення виховного впливу на них у поєднан­ні із заходами примусу; контроль за поведінкою і способом життя цих осіб; періодичні перевірки результатів проведених виховних заходів.

Попередження злочинності - комплекс взаємопов'язаних заходів, що проводяться державними органами і громадськістю з метою зниження рівня злочинності і усунення причин, що її породжують.

Профілактика злочинності - система заходів, спрямованих на виявлен­ня, обмеження або нейтралізацію криміногенних факторів і суспільної небезпеки особи злочинців.

Запобігання злочинності – соціальн діяльність, що полягає в усуненні причин та умов злочинності.

 

Класифікація заходів попередження злочинів.

 

За ступенем відокремленості від кримінологічних завдань

- заходи соціально-еко­номічного розвитку;

- зі спеціальним виділен­ням кримінологічних завдань,

- без виділення криміно­логічних проблем

За масштабами

- на всій території країни;

- в регіоні (галузі);

- на об'єкті; -стосовно групи,

- осіб,

- стосовно певної особи


Дата добавления: 2019-09-13; просмотров: 107; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!