Поняття про мікроклімат. Показники забрудненості повітря. Організація провітрювання групової кімнати.



Мікроклімат - цекомплексметеорологічнихумоввприміщенні (температура, відноснавологість, кількістьаероіонів *, повітрообмін, швидкістьрухуповітря, вміступовітрітвердихчастинок (пилу), наявністьприємнихзапахів (аромотерапія) таін.) Оптимальними для мікроклімату приміщень в теплу пору року вважаються: температура повітря 22-25 ° С, відносна вологість 30-60%, швидкість руху повітря не більше 0,25 м / с; в холодну пору року ці показники становлять відповідно 20-22 ° С , 30-45% і 0,1-0,15 м / с.
Для створення комфортного мікроклімату в приміщенні використовуються спеціальні системи: в холодну пору року - системи опалення: Нагрівальні прилади (радіатори секційні, конвектори) .. Системи припливно-витяжної вентиляції. Системи зволоження повітря. Утеплу і жарку пору року - системи вентиляції та кондиціонування.
У гральних та групових із зонами відпочинку, розташованих на першому поверсі, температура поверхні підлоги в зимовий період повинна бути не менше +22 ° C.
Контроль за температурою повітря в приміщеннях дошкільного закладу повинен здійснюватися за допомогою побутового термометра, прикріпленого на внутрішній стороні стіни на висоті 0,8 - 1,2 м (в залежності від росту вихованців).
Всі приміщення групового осередку та інші приміщення дошкільного закладу з перебуванням в них вихованців повинні бути забезпечені чистим і свіжим повітрям з півторакратному повітрообміном в 1:00.
У групових із зоною відпочинку, гральних, спальнях має бути забезпечена можливість проведення природного наскрізного або кутового провітрювання. Наскрізне і кутове провітрювання групових осередків повинно проводитися тільки в відсутність вихованців. Тривалість провітрювання визначається в залежності від температури зовнішнього повітря, напрямку вітру, ефективності роботи опалювальної системи і повинно закінчуватися за 30 хвилин до повернення вихованців у групові осередки.
Наскрізне і кутове провітрювання групових осередків через туалетні кімнати не допускається.
Одностороннє провітрювання може проводитися в присутності вихованців:
в теплу пору року - безперервно;
в холодну пору - до зниження температури повітря в приміщеннях до +18 ° C для вихованців віком старше 3 років і до +19 ° C - для вихованців молодше 3 років.

Значення та будова органів травлення. Поясніть роль ферментів у обміні речовин.

Травна система-сукупність органів, що забезпечують переробку й засвоєння поживних речовин організмом тварин і людини.

Орган Будова

Функції

Ротова порожнина Губи,зуби,язик,слинні залози

Початковий етап травлення,механічна і хімічна обробка їжі,ковтання

Стравохід Трубка 20-30 см

Транспорт їжі

Шлунок Видовжений мішок з трьох шарів,є залози,які виділяють пепсин і соляну кислоту

Подальша обробка їжі,її нагромадження,розщеплювання білків,молочного жиру

Тонка кишка В 12-тупалу кишку відкриваються протоки підшлункової залози і печінки;лужна реакція соку з ферментами. Трубка довжиною 5-7 м,з трьох шарів

Відбувається розщеплення всіх поживних речовин:білків-на амінокислоти,вуглеводів-на глюкозу,жирів-на гліцерин і жирні кислоти;всмоктування їх у кров і лімфу.

Товста кишка Трубка більшого діаметра,1-2 м

Всмоктування води,бродіння

Печінка Клітини печінки безперервно виробляють жовч,яка збирається в жовчному міхурі

Активація травних ферментів,емульгація жирів,знищення мікроорганізмів,знешкодження токсичних речовин,синтез білків крові

Підшлункова залоза

Розташовується між селезінкою і 12-типалою кишкою;виконує два види секреції-зовнішня і внутрішня.

Підшлунковий сік надходить у 12-типалу кишку,містить травні ферменти.Синтез інсуліну для перетворення глюкози на глікоген.
       

Травлення-це сукупність процесів,що забезпечують механічне подрібнення і хімічне розщеплення поживних речовин до компонентів,які можуть всмоктувати ся і брати участь в обміні речовин. Травлення починається в ротовій порожнині.Слина в ній виділяється рефлекторно.Їжа подразнює рецептори язика і слизової оболонки.Нервові імпульси від рецепторів по чутливих нервових волокнах надходять до довгастого мозку,де розташований слиновидільний центр.Від нього по рухових нервових волокнах нервові імпульси надходять до слинних залоз і стимулюють виділення слини.Це-безумовне рефлекторне слиновиділення. Слина може також виділятися і тоді,коли людина бачить їжу,відчуває її запах або навіть тоді,коли думає про неї.це-умовно-рефлекторне слиновиділення. При подразненні рецепторів зору,нюху,слуху їжею ще до їди шлунковий сік із залоз слизової оболонки починає потрапляти в шлунок(апетитний сік).Їжа потрапляє у шлунок і зразу починає розщеплюватись.Перший етап виділення шлункового соку здійснюється рефлекторно через довгастий мозок та кору великих півкуль.Коли їжа потрапляє в шлунок,подразнюються рецептори його стінок,звідти імпульси йдуть до довгастого мозку,який посилає імпульси по блукаючому нерву до залоз шлунка.це спричиняє виділення соку(безумовно,виключно рефлекторна реакція).Гуморальна регуляція виділення шлункового соку здійснюється біологічно активними речовинами,що виділяються залозами шлунка під час травлення їжі.вони всмоктуються в кров і стимулюють роботу шлункових залоз.На виділення підшлункового соку впливають безумовно- і умовно-рефлекторні сигнали.Центр рефлексу виділення соку підшлункової залози міститься в довгастому мозку.Виділення соку залежить також від надходження до 12типалої кишки шлункового соку й соляної кислоти. Регуляція жовчовиділення також забезпечується нервовою та гуморальною системами.Нервові імпульси.що надходять по блукаючому нерву,стимулюють жовчовиділення,а по симпатичному-пригнічують його.Існує й умовно-рефлекторне жовчовиділення.

46. Основні етапи обміну в організмі. Обмін білків, біологічна роль білків. Добова потреба в білках для дітей різного віку. Біологічна роль жирів та їх обмін в організмі дитини. Добова потреба в жирах та вуглеводах для дітей різного віку.

Обмін білків:  білки їжі під дією ферментів шлунковог, підшлункового та кишкового соків розщеплюються на амінокислоти, які в тонкому кишечнику всмоктуються в кров, що транспортує їх до всіх клітин тіла. У клітинах з амінокислот утворюються специфічні для людини білки. Обмін жирів: жири їжі під дією ферментів підшлунокового та кишкового соків ( за участю жовчі ) розщеплюються на гліцерол і жирні кислоти, з яких вони складаються. Біологічна роль жирів: жирні кислоти в клітинах гетеротрофів транспортуються в мітохондрії за допомогою специфічного переносника, да піддаються окисненню з утворенням ацетил-КоА, який надходить у цикл Кребса – це універсальний клітинний цикл, що сполучає між собою обмін білків і вуглеводів.

47. Визнчате роль та значення вітамінів в обміні речовин. Гіпо- , та гіперавітімінози.

Гіпоавтіміноз – це нестача того чи іншого вітаміну в організмі. Гіперавітаміноз – це перевищення норми вітамінів в організмі. Біологічна роль вітамінів: Вітіміни – це органічні речовини, які е мають енергетичної цінності, але необхідні для перебігу реакцій обміну речовин, вони входять до складу ферментів, регулюють біохімічні реакції.

 

 

48.Всмоктування поживних речовин . Роль жовчі у травленні. Бар‘єрна функція печінки. Вікові особливості травної системи дитини шкільного віку.

 

49.Всмоктування поживних речовин . Роль жовчі у травленні. Бар‘єрна функція печінки. Вікові особливості травної системи дитини шкільного віку.

 

50.Значення та будова шкіри. Вікові особливості будови та функції шкіри.

Роль шкіри в терморегуляції.

 

51.Обгрунтуйте значення раціонального харчування для забезпечення нормальної життєдіяльності організму людини.

 

52.Наднирники, вилочкова залоза. Внутрішньо – секреторна функція підшлункової залози.

 

53.Зуби молочні та постійні, їх розвиток . Формування навичок догляду за зубами у дітей шкільного віку.

 

54.Значення та будова органів виділення. Механізм сечоутворення . Енурез.

 


Дата добавления: 2019-09-13; просмотров: 362; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!