Структура пояснювальної записки



Вступ

Обсяг вступу складає, 5-6 сторінок друкованого тексту. У вступі студент повинен:

– обгрунтувати актуальність теми;

– визначити об'єкт роботи, предмет, мету і завдання кваліфікаційної роботи;

– зазначити проблеми, пов’язані із візуалізацією об’єкта проектування, а    також окреслити можливі напрямки їх вирішення.

Обгрунтування вибраної теми має спиратися на перспективні напрямки 

в практичній діяльності дизайнерів – графіків і відповідати актуальним

потребам розвитку засобів візуальних комунікацій.

Об'єкт роботи - це частина матеріального світу, котра привернула увагу

дослідника. Наприклад, якщо тема роботи „Проектування елементів

корпоративного стилю" то об'єктом роботи буде - процес проектування

комплексу друкованої рекламної продукції, виконаних з дотриманням спільних стильоутворюючих ознак.

Предмет роботи - це розглянутий у кваліфікаційній роботі конкретний

бік об'єкта. Наприклад: добірка необхідних образно – асоціативних чинників

та способів поєднання різнохарактерних якостей графічних елементів, що будуть ідентифікуватися в свідомості споживачів саме з діяльністю обраної фірми – замовника.

Мета роботи - це запланований результат, який має бути спрямованим

на виготовлення суспільно-корисного продукту. Наприклад: мета роботи за

вище означеною темою полягає: у розробці, теоретичному обгрунтуванні та

практичному виготовленні  складових елементів корпоративного стилю та їх

розміщенню на різнохарактерних носіях.

Завдання роботи - це конкретні зазначення, які вирішуватимуться відповідно до визначеної мети. Наприклад: проаналізувати літературні та інформаційні джерела з теми курсової роботи: розробити ескізи знаку, корпоративної документації, лінії системної рекламної продукції, пакувань, сувенірно – презентаційних виробів, тощо; теоретично обгрунтувати; правильно підібрати матеріали і технологічне обладнання та практично виготовити оригінал – макети зазначених обєктів.

Вступ не поділяється на підрозділи, пункти і підпункти, в ньому не виді-ляються окремими заголовками або підзаголовками висвітлюванні питання.

Ретроспектива .

Обсяг цієї частини кваліфікаційної роботи залежить від рівня підготовленості до неї студента і визначається в межах від 16-18 сторінок. Виконання цієї частини кваліфікаційної роботи уособлює один з найважливіших етапів проектної діяльності, що свідчить про готовність студента до самостійної пошуково – творчої роботи. Ретроспектива має містити посилання на теоретичні методичні положення з проектування аналогічних або подібних об’єктів, які автор знайшов в літературних або електронних джерелах (з обов’язковим зазначенням джерела інформації), та результати самостійно проведеного дослідження, зроблені па підставі вивчення сучасних аналогів за спорідненою або наближеною тематикою. Якщо ретроспективний огляд побудовано переважно на самостійних дослідженнях студентів, то в процесі їх викладення є доречним розміщувати в тексті ілюстративний матеріал, на базі якого проводились дослідження і виявляти закономірності візуальної організації, запропоновані авторами творів, які автор кваліфікаційної роботи розглядає, як фундацію свого творчого проекту.

Залежно від завдання на проектування в ретроспективному огляді студент може зосередити увагу або на способах і різновидах побудови модульних сіток для знаів і знакових систем, або на семантично – кольорографічному кодуванніобєктів проектування, або на стилістичних характеристиках графічних зображень, покладених в основу проектного бразу, або на сукупності ціх чинників. Зміст і спосіб виконання цього розділу дослідження студентам варто узгоджувати з керівником проекту.

Зміст матеріалу, що викладений в ретроспективі може поділятися на пункти та підпункти і бути структурованим автором, за умови узгодження з керівником проекту. На фундації висновків, зроблених студентом після виконання ретроспективного огляду, варто приступати до виконання ескізної частини проекту та написання основної частини пояснювальної записки.

Основна частина.

Виконання цієї частини проектної роботи спрямовано на розвиток самостійного творчого мислення, що має бути закріплене в чітко сформованій і зрозуміло сформульованій творчій концепції автора. В цій частині вже є недоречним опис теоретичних положень, наведення прикладов аналогічних робіт та огляд загальних вимог до об’єкту проектування. Зміст цієї частини має бути спрямованим виключно на висвітлення способів втілення проектної мети та розкриття проектного завдання, запропоновані автором. В ході викладення змісту автор може надавати ілюстративний матеріал пошукових ескізів та їх етапний аналіз, зазначати причини невідповідності запропонованих ескізів проектній меті та на їх основі вибудовувати наступні варіанти графічних пропозицій. Якщо зміст концептуального положення, запропонованого автором носить більш світоглядний, філософський характер, то пошукові ескізи доречно розташовувати в додатках, натомість надаючи в тексті посилання на них. Кожен додаток і кожна ілюстрація в ньому нумеруються, а при посиланнях в тексті чітко зазначається номер додатку і ілюстрації, про які веде мову автор.Відсутність подібного теоретичного обґрунтування власної творчої роботи і позиції, яку при її виконанні займає автор, свідчить про недостатній рівень сформованості професійних якостей і навичок і є вагомою підставою для незадовільного оцінення всієї кваліфікаційної роботи.

Зміст матеріалу, що викладений в основній частині, також може поділятися на пункти та підпункти, залежно від складності, багато вимірності та взаємообумовленості візуальних зв’язків між окремими частинами проектної розробки.

Технологічна частина.

Означена частина кваліфікаційної роботи має свідчити про набутий студентом рівень знань, щодо технологічних процесів та фізичних і естетичних властивостей матеріалів. Зміст технологічної частини має переконливо обґрунтовувати доречність застосування тих чи інших матеріалів, їх необхідної кількості, а також особливостей (в разі необхідності) фізико – механічні якості. Крім того, тут мають бути наведені дані, щодо основних технологічних процесів, що використовуються в процесі виготовлення об’єкту проектування. Наприклад, при розробці корпоративного стилю, якісне виконання його елементів на носіях (пластикових пакетах) можливе лише за допомогою застосування флексодруку,  а якість в поєднанні з рентабельністю відтворення зображень

на паперових носіях забезпечить тільки цифровий друк. Про інші способи

і різновиди друку, що існують і використовуються в поліграфічних процесах,

але не рекомендовані автором для втілення його проекту, згадувати не варто.

Крім того, технологічна частина має надавати відомості про кількість витратних матеріалів, що є необхідними для виготовлення кожної із складових частин проекту, їх співвідношення з стандартними (базовими) розмірами рулонних і аркушних витратних матеріалів.

Висновки.

Зміст цього розділу має підводити підсумок всій творчо – пошуковій роботі автора, надавати оцінку тому рівню творчих пропозицій і знахідок, що були репрезентовані в проекті, а також містити критичний огляд досягнень і недоліків, які, на думку автора, можливо не вдалося узлагодити в процесі проектної розробки. Тут коротко викладаються результати роботи з теоретичної, графічної і макетної частин. Вказуються можливі перспективи і шляхи розвитку даного напрямку роботи.

 

Література .

Літературні джерела подаються за алфавітом. Список літератури містить бібліографічний опис всіх робіт, що були використані під час виконання кваліфікаційної роботи. Обов’язково вміщуються всі цитовані та позначені в тексті роботи джерела. У бібліографіїї всі джерела нумеруються. Спочатку йдуть офіціційні документи, закони, а потім решта творів в алфавітному порядку за прізвищем авторів та назвами робіт. Назви творів та видавництв не беруться в лапки.

 Іноземні літературні джерсла на рідну мову не перекладаються.                    

Наприклад:

1. Douglas K. Stevenson American Life and Institutions. Washington. 1994. – 144p.

2. Кандинський В. К. О духовном в искусстве. СПб.: Азбука. 1999.– 116 с.

 

 

ПРИКЛАДИ ОФОРМЛЕННЯ

бІблІографІЧного опису у списку джерел

Характерис-тика д жерела Приклад оформлення
Книги:   Один автор 1. Василій Великий. Гомілії / Василій Великий ; [пер. з давньогрец. Л. Звонська]. — Львів : Свічадо, 2006. — 307 с. — (Джерела християнського Сходу. Золотий вік патристики ІV—V ст. ; № 14). 2. Коренівський Д. Г. Дестабілізуючий ефект параметричного білого шуму в неперервних та дискретних динамічних системах / Коренівський Д. Г.— К. : Ін-т математики, 2006. — 111 с. — (Математика та її застосування) (Праці / Ін-т математики НАН України ; т. 59). 3. Матюх Н. Д. Що дорожче срібла-золота / Наталія Дмитрівна Матюх. — К. : Асамблея діл. кіл : Ін-т соц. іміджмейкінгу, 2006. — 311 с. — (Ювеліри України ; т. 1). 4. Шкляр В. Елементал : [роман] / Василь Шкляр. — Львів : Кальварія, 2005. — 196, [1] с. — (Першотвір).
Два автори 1. Матяш І. Б. Діяльність Надзвичайної дипломатичної місії УНР в Угорщині : історія, спогади, арх. док. / І. Матяш, Ю. Мушка. — К. : Києво-Могилян. акад., 2005. — 397, [1] с. — (Бібліотека наукового щорічника "Україна дипломатична" ; вип. 1). 2. Ромовська З. В. Сімейне законодавство України / З. В. Ромовська, Ю. В. Черняк. — К. : Прецедент, 2006. — 93 с. — (Юридична бібліотека. Бібліотека адвоката) (Матеріали до складання кваліфікаційних іспитів для отримання Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю ; вип. 11). 3. Суберляк О. В. Технологія переробки полімерних та композиційних матеріалів : підруч. [для студ. вищ. навч. закл.] / О. В. Суберляк, П. І. Баштанник. — Львів : Растр-7, 2007. — 375 с.
Три автори 1. Акофф Р. Л. Идеализированное проектирование: как предотвратить завтрашний кризис сегодня. Создание будущего организации / Акофф Р. Л., Магидсон Д., Эддисон Г. Д. ; пер. с англ. Ф. П. Тарасенко. — Днепропетровск : Баланс Бизнес Букс, 2007. — XLIII, 265 с.
Чотири автори 1. Методика нормування ресурсів для виробництва продукції рослинництва / [ Вітвіцький В. В., Кисляченко М. Ф., Лобастов І. В., Нечипорук А. А.]. — К. : НДІ "Украгропромпродуктивність", 2006. — 106 с. — (Бібліотека спеціаліста АПК. Економічні нормативи). 2. Механізація переробної галузі агропромислового комплексу : [підруч. для учнів проф.-техн. навч. закл.] / О. В. Гвоздєв, Ф. Ю. Ялпачик, Ю. П. Рогач, М. М. Сердюк. — К. : Вища освіта, 2006. — 478, [1] с. — (ПТО: Професійно-технічна освіта).
П’ять і більше авторів 1. Психология менеджмента / [ Власов П. К., Липницкий А. В., Лущихина И. М. и др.] ; под ред. Г. С. Никифорова. — [3-е изд.]. — Х. : Гуманитар. центр, 2007. — 510 с. 2. Формування здорового способу життя молоді : навч.-метод. посіб. для працівників соц. служб для сім’ї, дітей та молоді / [Т. В. Бондар, О. Г. Карпенко, Д. М. Дикова-Фаворська та ін.]. — К. : Укр. ін-т соц. дослідж., 2005. — 115 с. — (Серія "Формування здорового способу життя молоді" : у 14 кн., кн. 13).
Без автора 1. Історія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря / [авт. тексту В. Клос]. — К. : Грані-Т, 2007. — 119 с. (Грані світу). 2. Воскресіння мертвих : українська барокова драма : антологія / [упорядкув., ст., пер. і прим. В. О. Шевчук]. – К. : Грамота, 2007. – 638, [1] с. 3. Тіло чи особистість? Жіноча тілесність у вибраній малій українській прозі та графіці кінця ХІХ — початку ХХ століття : [антологія / упоряд.: Л. Таран, О. Лагутенко]. — К. : Грані-Т, 2007. — 190, [1] с. Проблеми типологічної та квантитативної лексикології : [зб.наук.праць / наук. ред. Каліущенко В. та ін.]. — Чернівці : Рута, 2007. — 310 с.
Багатотомний документ 1. Історія Національної академії наук України, 1941—1945 / [упоряд. Л. М. Яременко та ін.]. — К. : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2007— .— (Джерела з історії науки в Україні).Ч. 2 : Додатки – 2007. – 573, [1] c. 2. Межгосударственные стандарты : каталог в 6 т. / [сост. Ковалева И. В., Рубцова Е. Ю. ; ред. Иванов В. Л.]. — Львов : НТЦ "Леонорм-Стандарт", 2005— (Серия "Нормативная база предприятия"). Т. 1. – 2005. – 277 с. 3. Дарова А. Т. Неисповедимы пути Господни... : (Дочь врага народа) : трилогия / А. Дарова. — Одесса : Астропринт, 2006 – (Сочинения : в 8 кн. / А. Дарова ; кн. 4). 4. Кучерявенко Н. П. Курс налогового права : Особенная часть : в 6 т. / Н. П. Кучерявенко. – Х. Право, 2002 –Т. 4: Косвенные налоги.–2007.– 534 с. 5. Реабілітовані історією. Житомирська область : [у 7 т.]. — Житомир : Полісся, 2006. – (Науково-документальна серія книг "Реабілітовані історією" : у 27 т. / голов. редкол.: Тронько П. Т. (голова) [та ін.]). Кн. 1 / [обл. редкол.: Синявська І. М. (голова) та ін.]. –2006. – 721, [2] с. 6. Бондаренко В. Г. Теорія ймовірностей і математична статистика. Ч.1 / В. Г. Бондаренко, І. Ю. Канівська, С. М. Парамонова. — К. : НТУУ "КПІ", 2006. — 125 с.
Матеріали конферен-цій, з’їздів   1. Економіка, менеджмент, освіта в системі реформування агропромислового комплексу : матеріали Всеукр. конф. молодих учених-аграрників ["Молодь України і аграрна реформа"], (Харків, 11—13 жовт. 2000 р.) / М-во аграр. політики, Харк. держ. аграр. ун-т ім. В. В. Докучаєва. — Х. : Харк. держ. аграр. ун-т ім. В. В. Докучаєва, 2000. — 167 с. 2. Кібернетика в сучасних економічних процесах : зб. текстів виступів на республік. міжвуз. наук.-практ. конф. / Держкомстат України, Ін-т статистики, обліку та аудиту. — К. : ІСОА, 2002. — 147 с. 3. Матеріали ІХ з’їзду Асоціації українських банків, 30 червня 2000 р. інформ. бюл. — К. : Асоц. укр. банків, 2000. — 117 с. — (Спецвип.: 10 років АУБ). 4. Оцінка й обгрунтування продовження ресурсу елементів конструкцій : праці конф., 6—9 черв. 2000 р., Київ. Т. 2 / відп. Ред. В. Т. Трощенко. — К. : НАН України, Ін-т пробл. міцності, 2000. — С. 559—956, ХІІІ, [2] с. — (Ресурс 2000). 5. Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій : зб. наук. праць / наук. ред. В. І. Моссаковський. — Дніпропетровськ : Навч. кн., 1999. — 215 с. 6. Ризикологія в економіці та підприємництві : зб. наук. праць за матеріалами міжнар. наук.-практ. конф., 27-28 берез. 2001 р. / М-во освіти і науки України, Держ податк. адмін. України [та ін.]. — К. : КНЕУ : Акад. ДПС України, 2001. — 452 с.
Препринти 1. Шиляев Б. А. Расчеты параметров радиационного повреждения материалов нейтронами источника ННЦ ХФТИ/ANL USA с подкритической сборкой, управляемой ускорителем электронов / Шиляев Б. А., Воеводин В. Н. — Х. ННЦ ХФТИ, 2006. — 19 с. — (Препринт / НАН Украины, Нац. науч. центр "Харьк. физ.-техн. ин-т" ; ХФТИ 2006-4). 2. Панасюк М. І. Про точність визначення активності твердих радіоактивних відходів гамма-методами / Панасюк М. І., Скорбун А. Д., Сплошной Б. М. — Чорнобиль : Ін-т пробл. безпеки АЕС НАН України, 2006. — 7, [1] с. — (Препринт / НАН України, Ін-т пробл. безпеки АЕС ; 06-1).
Депоновані наукові праці 1. Социологическое исследование малых групп населения / В. И. Иванов [и др.] ; М-во образования Рос. Федерации, Финансовая академия. – М., 2002. – 110 с. – Деп. в ВИНИТИ 13.06.02, № 145432. 2. Разумовский, В. А. Управление маркетинговыми исследованиями в регионе / В. А. Разумовский, Д. А. Андреев. – М., 2002. – 210 с. – Деп. в ИНИОН Рос. акад. наук 15.02.02, № 139876.
Словники 1. Географія : словник-довідник / [авт.-уклад. Ципін В. Л.]. — Х. : Халімон, 2006. — 175, [1] с. 2. Тимошенко З. І. Болонський процес в дії : словник-довідник основ. термінів і понять з орг. навч. процесу у вищ. навч. закл. / З. І. Тимошенко, О. І. Тимошенко. — К. : Європ. ун-т, 2007. — 57 с. 3. Українсько-німецький тематичний словник [уклад. Н. Яцко та ін.]. — К. : Карпенко, 2007. — 219 с. 4. Європейський Союз : словник-довідник / [ред.-упоряд. М. Марченко]. — 2-ге вид., оновл. — К. : К.І.С., 2006. — 138 с.
Атласи 1. Україна : екол.-геогр. атлас : присвяч. всесвіт. дню науки в ім’я миру та розвитку згідно з рішенням 31 сесії ген. конф. ЮНЕСКО / [наук. редкол.: С. С. Куруленко та ін.] ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України [та ін.]. — К. : Варта, 2006. — 217, [1] с. 2. Анатомія пам’яті : атлас схем і рисунків провідних шляхів і структур нервової системи, що беруть участь у процесах пам’яті : посіб. для студ. та лікарів / О. Л. Дроздов, Л. А. Дзяк, В. О. Козлов, В. Д. Маковецький. — 2-ге вид., розшир. та доповн. — Дніпропетровськ : Пороги, 2005. — 218 с. 3. Куерда Х. Атлас ботаніки / Хосе Куерда ; [пер. з ісп. В. Й. Шовкун]. — Х. : Ранок, 2005. — 96 с.
Законодавчі та нормативні документи 4. Кримінально-процесуальний кодекс України : за станом на 1 груд. 2005 р. / Верховна Рада України. — Офіц. вид. — К. : Парлам. вид-во, 2006. — 207 с. — (Бібліотека офіційних видань). 5. Медична статистика статистика : зб. нормат. док. / упоряд. та голов. ред. В. М. Заболотько. — К. : МНІАЦ мед. статистики : Медінформ, 2006. — 459 с. — (Нормативні директивні правові документи). 6. Експлуатація, порядок і терміни перевірки запобіжних пристроїв посудин, апаратів і трубопроводів теплових електростанцій : СОУ-Н ЕЕ 39.501:2007. — Офіц. вид. — К. : ГРІФРЕ : М-во палива та енергетики України, 2007. — VІ, 74 с. — (Нормативний документ Мінпаливенерго України. Інструкція).
Стандарти 7. Графічні символи, що їх використовують на устаткуванні. Покажчик та огляд (ISO 7000:2004, IDT) : ДСТУ ISO 7000:2004. — [Чинний від 2006-01-01]. — К. : Держспоживстандарт України 2006. — ІV, 231 с. — (Національний стандарт України). 8. Якість води. Словник термінів : ДСТУ ISO 6107-1:2004 — ДСТУ ISO 6107-9:2004. — [Чинний від 2005-04-01]. — К. : Держспоживстандарт України, 2006. — 181 с. — (Національні стандарти України). 9. Вимоги щодо безпечності контрольно-вимірювального та лабораторного електричного устаткування. Частина 2-020. Додаткові вимоги до лабораторних центрифуг (EN 61010-2-020:1994, IDT) : ДСТУ EN 61010-2-020:2005. — [Чинний від 2007-01-01]. — К. : Держспоживстандарт України, 2007. — IV, 18 с. — (Національний стандарт України).
Каталоги 10. Межгосударственные стандарты : каталог : в 6 т. / [сост. Ковалева И. В., Павлюкова В. А. ; ред. Иванов В. Л.]. — Львов : НТЦ "Леонорм-стандарт, 2006— . — (Серия "Нормативная база предприятия").Т. 5. — 2007. — 264 с. Т. 6. — 2007. — 277 с. 11. Пам’ятки історії та мистецтва Львівської області : каталог-довідник / [авт.-упоряд. М. Зобків та ін.]. — Львів : Новий час, 2003. — 160 с. 12. Університетська книга : осінь, 2003 : [каталог]. — [Суми : Унів. кн., 2003]. — 11 с. 13. Горницкая И. П. Каталог растений для работ по фитодизайну / Горницкая И. П., Ткачук Л. П. — Донецк : Лебедь, 2005. — 228 с.
Бібліографічні показчики 14. Куц О. С. Бібліографічний покажчик та анотації кандидатських дисертацій, захищених у спеціалізованій вченій раді Львівського державного університету фізичної культури у 2006 році / О. Куц, О. Вацеба. — Львів : Укр. технології, 2007. — 74 с. 15. Систематизований покажчик матеріалів з кримінального права, опублікованих у Віснику Конституційного Суду України за 1997—2005 роки / [уклад. Кирись Б. О., Потлань О. С.]. — Львів : Львів. держ. ун-т внутр. справ, 2006. — 11 с. — (Серія: Бібліографічні довідники ; вип. 2).
Дисертації 1. Петров П.П. Активність молодих зірок сонячної маси: дис. ... доктора фіз.-мат. наук : 01.03.02 / Петров Петро Петрович. – К., 2005. – 276 с.
Автореферати дисертацій 16. Новосад І.Я. Технологічне забезпечення виготовлення секцій робочих органів гнучких гвинтових конвеєрів : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.02.08 „Технологія машинобудування” / І. Я. Новосад. — Тернопіль, 2007. — 20, [1] с. 17. Нгуен Ші Данг. Моделювання і прогнозування макроекономічних показників в системі підтримки прийняття рішень управління державними фінансами : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.13.06 „Автоматиз. системи упр. та прогрес. інформ. технології” / Нгуен Ші Данг. — К., 2007. — 20 с.
Авторські свідоцтва 1. А. с. 1007970 СССР, МКИ3 В 25 J 15/00. Устройство для захвата неориентированных деталей типа валов / В. С. Ваулин, В. Г. Кемайкин (СССР). – № 3360585/25–08 ; заявл. 23.11.81 ; опубл. 30.03.83, Бюл. № 12.
Патенти 1. Пат. 2187888 Российская Федерация, МПК7 H 04 В 1/38, Н 04 J 13/00. Приемопередающее устройство / Чугаева В.И.; заявитель и патентообладатель Воронеж. науч.-исслед. ин-т связи. – № 2000131736/09 ; заявл. 18.12.00 ; опубл. 20.08.02, Бюл. № 23 (II ч.).
Частина книги, періодич-ного, продовжуванного видання   1. Козіна Ж. Л. Теоретичні основи і результати практичного застосування системного аналізу в наукових дослідженнях в області спортивних ігор / Ж. Л. Козіна // Теорія та методика фізичного виховання. — 2007. — № 6. — С. 15—18, 35—38. 2. Гранчак Т. Інформаційно-аналітичні структури бібліотек в умовах демократичних перетворень / Тетяна Гранчак, Валерій Горовий // Бібліотечний вісник. — 2006. — № 6. — С. 14—17. 3. Валькман Ю. Р. Моделирование НЕ-факторов — основа интеллектуализации компьютерных технологий / Ю. Р. Валькман, В. С. Быков, А. Ю. Рыхальский // Системні дослідження та інформаційні технології. — 2007. — № 1. — С. 39—61. 4. Ма Шуін Проблеми психологічної підготовки в системі фізкультурної освіти / Ма Шуін // Теорія та методика фізичного виховання. — 2007. — № 5. — С. 12—14. 5. Регіональні особливості смертності населення України / Л. А. Чепелевська, Р. О. Моісеєнко, Г. І. Баторшина [та ін.] // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України. — 2007. — № 1. — С. 25—29. 6. Валова І. Нові принципи угоди Базель ІІ / І. Валова ; пер. з англ. Н. М. Середи // Банки та банківські системи. — 2007. — Т. 2, № 2. — С. 13—20. 7. Зеров М. Поетична діяльність Куліша // Українське письменство ХІХ ст. Від Куліша до Винниченка : (нариси з новітнього укр., письменства) : статті / Микола Зеров. — Дрогобич, 2007. — С. 245—291. 8. Третьяк В. В. Возможности использования баз знаний для проектирования технологии взрывной штамповки / В. В. Третьяк, С. А. Стадник, Н. В. Калайтан // Современное состояние использования импульсных источников энергии в промышленности : междунар. науч.-техн. конф., 3-5 окт. 2007 г. : тезисы докл. — Х., 2007. — С. 33. 9. Чорний Д. Міське самоврядування: тягарі проблем, принади цивілізації / Д. М. Чорний // По лівий бік Дніпра: проблеми модернізації міст України : (кінець XIX—початок XX ст. / Д. М. Чорний. — Х., 2007. — Розд. 3. — С. 137—202.
Електронні ресурси 1. Богомольний Б. Р. Медицина екстремальних ситуацій [Електронний ресурс] ] : навч. посіб. для студ. мед. вузів III—IV рівнів акредитації / Б. Р. Богомольний, В. В. Кононенко, П. М. Чуєв. — 80 Min / 700 MB. — Одеса : Одес. мед. ун-т, 2003. — (Бібліотека студента-медика) — 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) ; 12 см. — Систем. вимоги: Pentium ; 32 Mb RAM ; Windows 95, 98, 2000, XP ; MS Word 97-2000.— Назва з контейнера. 2. Розподіл населення найбільш численних національностей за статтю та віком, шлюбним станом, мовними ознаками та рівнем освіти [Електронний ресурс] : за даними Всеукр. перепису населення 2001 р. / Держ. ком. статистики України ; ред. О. Г. Осауленко. — К. : CD-вид-во "Інфодиск", 2004. — 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. — (Всеукр. перепис населення, 2001). — Систем. вимоги: Pentium-266 ; 32 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP. — Назва з титул. екрану. 3. Бібліотека і доступність інформації у сучасному світі: електронні ресурси в науці, культурі та освіті : (підсумки 10-ї Міжнар. конф. „Крим-2003”) [Електронний ресурс] / Л. Й. Костенко, А. О. Чекмарьов, А. Г. Бровкін, І. А. Павлуша // Бібліотечний вісник — 2003. — № 4. — С. 43. — Режим доступу до журн. : http://www.nbuv.gov.ua/articles/2003/03klinko.htm.

 

ТИПОВІ ЗАУВАЖЕННЯ ДО ВИКОНАННЯ ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ

 

· Неприпустимим є у першому розділі надавати виключно матеріал з історії. Ви захищаєте диплом дизайнера, а не історика. Тому повинні розглядати ПРОБЛЕМИ ПРОЕКТУВАННЯ тієї продукції, над якою працюєте у Власному проекті.

· Намагайтесь досягти точної відповідності між змістом, оголошеним у розділах та підрозділах, та їх текстовим наповненням. Бажано, щоб кожний з розділів містив не більше 3-х підрозділів.

· Забезпечте змістові зв’язки між фрагментами тексту, послідовний розвиток думки. Уникайте як прямого дублювання змісту речень, так і їх повторення різними словами.

· Не вживайте русизмів.

· У першому розділі, під час проведення аналізу наукових літературних джерел й цитування думок інших науковців, хоча б через раз наводьте ім’я дослідника на початку речення (За свідченням Р.Рівза, ефективність рекламних звернень зростає в тому випадку, якщо…….[ ]).

· Викладення матеріалу повинно бути послідовним: спочатку розглядаються більш загальні наукові питання. А вже потім увага приділяється їх деталізації.

· Посилання на саме джерело надається у вигляді цифр в квадратних дужках. Наприклад [12, 387]. Тут "12" – це номер у списку літератури тієї публікації, на яку посилається автор, а через кому подається номер сторінки в цій публікації, на якій розміщено цитований текст.

· Термінологіні проблеми – це проблеми не адаптованості та різнотлумачення одних й тих самих термінів різними фахівцями, причетними до створення продукту. В іншому випадку – це не проблеми, а перенесення словника на сторінки Вашої науково-дослідної роботи.

 

· У підрозділі, де надається аналіз реалізованих проектів, повинні бути подані, як цитати інших науковців, з зазначенням авторства, так і Ваші особисті розміркування щодо того, які проекти, або засоби, реалізовані у них є ефективними, а які ні, й, головне, чому.  

· Наводячи класифікацію об’єктів, або чинників впливу, пояснюєте, на основі якого критерію її здійснено та чим вирізняються кожне з угрупувань. Також необхідно чітко повідомляти, чи є подана класифікація Вашою авторською. Чи Вона є запозиченою, і в кого саме.

· Неприпустимо користуватись стилістикою розмовного жанру на кшталт : «Ми всі знаємо, якою привабливою та яскравою буває обкладинка музикальних альбомів» . Мова повинна бути стисла, лаконічна, наукова. 

· Кожний з додатків повинний містити не одне, а кілька ілюстрацій, згрупованих за певними ознаками, наприклад:

– Додаток А (пакування для парфумів, у образному представлені яких задіяно виключно оригінальне формотворення)

 

– Додаток Б (пакування для парфумів, у образному представлені яких задіяно стандартне формотворення та інноваційні технології друку)

 

– Додаток В (пакування для парфумів, у образному представлені яких задіяно різні пакувальні конструкції та ідентичні графічно-комунікативні елементи)

 

– Додаток С (пакування для парфумів, у образному представлені яких задіяно однакові пакувальні конструкції, подібні графічно-комунікативні елементи та різне кольорокодування)

 

– Додаток А (пакування для парфумів, у образному представлені яких задіяно різні пакувальні конструкції, подібні графічно-комунікативні елементи та різне кольорокодування)

 

– Додаток А (пакування для парфумів, у образному представлені яких задіяно виключно оригінальне формотворення)

Графічна частина

 

Графічна частина передбачає презентацію авторської пошуково – проектної діяльності, фундацію якої мають складати фахові знання, отримані під час навчання у ВНЗ. Графічна частина є невідємною складовою проектної документації і має надавати точні данні щодо графічного відтворення об’єкта чи об’єктів проектуваня (за кольором, пластикою, композиційними та масштабними співвідношеннями елементів, матеріалами та способами виготовлення). Залежно від характеру продукції тут також мають бути представлені креслення, необхідні для виготовлення продукції і її впровадження у виробництво. Залежно від характеру об’єкту проектування креслення можуть бути, як площинними (позначення базових ліній та модульних сіток для фірмового або корпоративного знаку, системних ліній друкованої рекламної продукції, періодичного видання або ВЕБ –сайту) та ілюзорно- просторовими (у вигляді технічного рисунку або аксонометричних проекцій для презентації графічної частини пакувань або пакувальних серій, елементів суперграфіки або диспенсерів чи інших носіїв візуальних рекламних повідомлень). В разі комплексної розробки різнохарактерних об’єктів може виникати необхідність поєднання, як площинних, так і об’ємно – просторових креслень і технічних малюнків на їх основі.

Якщо в умови проектного завдання входила розробка оригінальних образно – пластичних характеристик шрифтів (абошрифтової гарнітури), то графічна частина проекту обов’язково має містити чіткі конструктивні схеми (поліграми), на фундації яких відбувалась розробка даної гарнітури та повну абетку графічних знаків, втілених у нову образно – пластичну форму.

Графічна частина виконується на планшетах розмірами  600 х 900; або кратних їм. Кількість планшетів: 5-6. Кожний планшет підписується. Зверху вказується тема кваліфікаційного проекту, в нижньому правому куту на площини розміром не більше ніж 50 х120, шрифтом Arial, кеглем не більше 14-го, виконується наступний напис:

 
Київський національний університет культури і мистецтв Факультет  дизайну і реклами/ Кафедра графічного дизайну і реклами Студент (ка) _______________ денної/заочної форми навчання; групи ДХМг- _____                           П.І.Б. Керівник     _________________                            П.І.Б.          

 

 


Всі текстові елементи складають невідємну частину графічного проекту і мають бути узгоджені з ним і підпорядковані тим функціональним чинникам, що зумовлюють їх використання.

 

Макетна

 

Макетна частина передбачає презентацію моделі, виконаної згідно з темою кваліфікаційної роботи, в масштабі 1:2 або 1:1 (масштаб узгоджується з керівником кваліфікаційного проекту).

Продукція повинна відповідати всім технологічним вимогам даної кваліфікаційної роботи, що описані в пояснювальній записці та розроблені у її графічній частині.

5. КЕРІВНИЦТВО НАД ВИКОНАННЯМ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ

 

Для керівництва над кваліфікаційною роботою за студентом закріплюється науко­вий керівник - викладач кафедри або провідний фахівець з графічного дизайну.

Основні функції наукового керівника:

• допомога студенту в остаточному виборі і формулюванні теми дипломної роботи;

• поради щодо вибору літератури;

• консультації щодо змісту роботи;

• контроль за своєчасним виконанням роботи;

• написання відгуку про етапність виконання і якість проектної діяльності.


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 82; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!