СТРУКТУРА КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ



МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

КИЇВСКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВ

 

Кафедра «Графічного дизайну»

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

До виконання кваліфікаційної роботи ОКР бакалавра

Спеціальності  6 .0202 07 «Дизайн»,

Спеціалізації «Графічний дизайн»

 

 

Київ КНУКІМ 2014

 

Укладач:

Божко Т.О., кандидат мистецтвознавства, доц. з/н.

Затверджено на засіданні кафедри графічного дизайну

Протокол № 20 від 27 жовтня 201 4 р.

 

 

ВСТУП

Методичні рекомендації розроблені для студентів IV курсу денного і заочного відділень напряму підготовки «Дизайн»,спеціалізації «Графічний дизайн» та викладачів, які керують виконанням кваліфікаційних проектів означеного рівня.

Метою рекомендацій є надання студентам необхідної методичної допо­моги в організації раціональної та ефективної роботи з відбору матеріалів, виконання і захисту кваліфікаційного проекту. Вони спрямовані на поглибленне усвідомлення змісту проектного завдання, вміння застосовувати набуті теоретичні знання та практичні навики, аналізувати, творчо інтерпретувати матеріал, застосовувати сучасні комп'ютерні технології – чинники, що визначають рівень і якість підготовки фахівця.

Рекомендації містять поради щодо вибору теми, аналізу проектної інформації; проведення дослідження та творчого пошуку, виконання і представлення проектного рішення, вимоги щодо змісту, обсягу та оформлення робіт, підготовки до їх захисту.

Кваліфікаційна ( бакалаврська ) робота має свідчити про засвоєння комплексу спеціальних і професійно-орієнтованнх дисциплін, відповідно до навчального плану спеціальності 7.020207 “Дизайн", спеціалізації «Графічний дизайн». Над кваліфікаційним проектом студенти працюють протягом 4-го курсу, паралельно засвоюючи зміст навчальних дисциплін.  Терміни  захисту щорічно встановлюються рішенням Ради факультету.

ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ВИКОНАННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ПРОЕКТУ

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Кваліфікаційний проект - є одним із видів творчо-проектної роботи, самостійним навчально-творчим пошуком студента; виконується на 4-му кур­сі.

Мета кваліфікаційного проектування – закріпити у студентів навички створення інформаційних повідомлень різного рівня складності, на основі знань, сформованих в процесі вивчення курсів: „Основи композиції", „Шрифти", “Графічні техніки", „Макетування і моделювання», «Дизайн упаковки та етикетки», “Типографіка", „Живопис", „Проектування" тощо, а також оволодіння досвідом самостійного виконання проектної розробки, як у вигляді оригінал – макетів, так і технологічної документації для виготовлення конкретних виробів, або їх системного вирішення.

У процесі виконання кваліфікаційної роботи студент здійснює розробку від ідеї до її практичного втілення: виготовлення оригінал – макету, придатного до впровадження у виробництво, з врахуванням специфіки проектного завдання та науково – методичних положень і вимог, що зумовлюють проектування обраного виду графічних творів або їх серійного вирішення. В процесі виконання проектного завдання студент повинен самостійно вирішувати комплекс проблем, пов’язаних з вибором і обґрунтуванням образотворчих засобів, а також технологіями, необхідними для їх промислового відтворення. При необхідності, він також має самостійно виконати креслення основних базових конструкції об’єктів проектуваня та забезпечити якість поліграфічної підготовки макетів для подальшого виготовлення презентаційної моделі виробу (згідно з завданням); вибрати (або рекомендувати) матеріали, обладнання і технології для її виготовлення, розрахувати кількість матеріалу, а також розробити технологічну документацію.

Основними завданнями виконання кваліфікаційного проекту є:

– закріплення та поглиблення теоретичних знань з фахових дисциплін;

– розвиток умінь самостійно систематизувати та аналізувати проектну інформацію з конкретної теми;

– оволодіння методикою до­сліджень, узагальнень, творчого пошуку;

– розвток вмінь і навичок використовувати теоретичні знання з професійно-орієнтованих та спеціальних дисциплін для вирішення конкретних завдань, відповідно до специфіки обраного об’єкту проектування;

– розвивати здібності до порівняння, узагальнення та класифікації отриманої інформації для розв'язання конкретного завдання;

– закріпити  навички самостійного ведення проектно – пошукової діяльності та оформлення наукової документації;

– вміння формулювати висновки, пропозиції та рекомендації з проце­су проектних пошуків.

Загальними вимогами до кваліфікаційного проекту є:

– створення концепції проекту та обґрунтування її доцільності;

– формування ескізних пропозицій щодо візуального упорядкування експозиційного матеріалу на основі створеної концепції проекту;

– чітка композиційна побудова;

– глибина проробки проектної пропозиції;

– дотримання певної стилістичної основи;

– вміння приймати та обґрунтовано захищати проектне рішення;

– вміння грамотно і на високому художньо-творчому рівні представляти проектний матеріал.

ВИБІР ТЕМИ

Вибір  і формулювання теми – перший і досить відповідальний момент у виконанні кваліфікаційної роботи. Від правильного вибору теми і усвідомлення змісту залежить, як виконання теоретичного дослідження, так і якість практичної роботи.

В процесі виконання роботи необхідно враховувати наукову і практичну актуальність теми та наявність теоретичної методичної бази в літературних наукових джерелах, з висвітленням проблем, притаманних певному виду рекламно-графічної продукції. Тему кваліфікаційної роботи студент вибирає на фундації тематики дипломних робіт, яку складають провідні викладачі кафедри. Студенти узгоджують тему кваліфікаційної роботи з науковим керівником. Студент, який має певні наукові інтереси, може обрати тему, що не входила до переліку тем, запропонованих кафедрою, попередньо узгодивши її з провідними викладачами кафедри та керівником роботи.

Тема реєструється на кафедрі. Її виконавець отримує від наукового керівника завдання (додаток А), в якому викладено основні вказівки до роботи.

Самостійна зміна теми кваліфікаційної роботи студентом, так само як і довільне її трактування, не допускаються. В особливих випадках, попередньо узгодивши з науковим керівником, студент має право написати заяву на ім'я завідувача кафедри з мотивованим проханням змінити тему кваліфікаційної роботи. Дана заява розглядається на засіданні кафедри, і тільки при позитивному вирішенні даного питання, надається дозвіл на зміну теми роботи.

При цьому на засіданні кафедри враховуються зміна теми й термін виконання роботи, який залишився до захисту. Кафедра може не задовільнити прохання студента. В цьому випадку він зобов'язаний виконати роботу за тією темою,  яка була затверджена раніше.

Кваліфікаційні роботи зберігаються на кафедрі (бакалаврськи – 2 роки, спеціаліста – 5 років), а далі списуються в установленому порядку.

 

СТРУКТУРА КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ

Кваліфікаційна робота складається з трьох частин:

1. Теоретичної (пояснювальна записка).

2. Графічної (презентаційна графіка, креслення).

3.  Макетної (оригінал – макет виробу або комплекту виробів; залежно від завдання на проектування).

Кваліфікаційна робота оформлюється відповідно до наданих нижче вимог. У випадку порушення правил оформлення робота не допускається до захисту.


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 190; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!