ЗМІСТ  І  ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ  СКЛАДОВИХ ЧАСТИН КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ



4.1. Вимоги до оформлення пояснювальної записки

Пояснювальна записка має бути надана за наступною формою:

- титульний аркуш;

- зміст із зазначенням сторінок;

- Вступ – містить обґрунтування вибору теми та її актуальність, вихідні дані: об’єкт та предмет дослідженя; мета з подальшою її деталізацією у вигляді завдань на проектування; стисле висвітлення основних проблем, пов’язаних з вирішенням проектного завдання та їх візуалізацією, а також загальні шляхи їх вирішення;

- Ретроспектива (вивчення та узагальнення досвіду, пов’язаного із створенням аналогічних чи подібних об’єктів, як в теоретичних наукових положеннях і рекомендаціях, так і за результатами самостійно проведених досліджень і аналогій, помічених в практичних розробках);

- Основна частина (формулювання творчої концепції, на фундації якої має відбуватися побудова образного вирішення проекту, а також методичних засад і етапів створення і опрацювання проектної розробки);

Технологічні частина (опис технологічних процесів і операцій, необхідних для промислового виготовлення проекту, а також матеріалів, використаних в процесі його створення, їх назв, характеристик і кількості);

- Висновок;

-  Література (надається у вигляді нумерованого списка у алфавітному порядку)

-  Додатки (сюди можуть входити, як результати пошукової роботи і дослідження аналогічних об’єктів проектування, так і власні авторські ескізи, що репрезентують процес творчих пошуків і його послідовність).


Пояснювальна записка оформляється на окремих аркушах формату А4, текст виконується з однієї сторони аркуша.

При заповненні аркушу слід залишати поля: зліва - 30 мм, справа -15 мм, зверху і знизу по 20 мм, абзац дорівнює 4 знакам. Нумерація сторінок проводиться починаючи з титульної сторінки, але номери ставляться починаючи з третьої сторінки посередині верхнього або нижнього поля. Сторінки скріплюються за допомогою термобіндеру, записка подається у твердій палітурці.

Текст набирається на комп'ютері в редакторі Microsoft Word (шрифт для набору тексту – Times New Roman, кегль №14, через 1,5 інтервали. Відстані між окремими абзацами – не збільшуються. Одне слово не дозволяється лишати на завершенні строки ( в цьому випадку виконується ущільнення тексту).

 Об'єм  без додатків має складати 48-50 сторінок ноборного тексту (для бакалаврської роботи) та 60-70 сторінок (для роботи ОКР спеціаліста).

 

Тема кваліфікаційної роботи розкривається на основі дослідження наукової літератури (1-2 монографії, 10-12 статей з теми роботи з залученням

періодичної й навчальної літератури, чинних та альтернативних підручників) – всього 28-30 джерел.

Шрифт друку повинен бути чітким. Щільність тексту повинна бути однаковою.

Текст основної частини кваліфікаційної роботи  поділяють на розділи.

Кожний Розділ починають з нової сторінки. Завершення розділу має займати не менше половини сторінки.

А от підрозділи – продовжують з тієї ж сторінки, на якій завершився зміст попереднього підрозділу.

Назву підрозділу виділяють жирним. Між назвою й першою строкою тексту кожного з підрозділів залишають відстань.

ЗАБОРОРНЯЄТЬСЯ робити окремі виділеня жирним (в тому числі курсивним) шрифтом для окремих абзаців або інших змістових складових в межах підрозділу.

Заголовки структурних частин «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «ДОДАТКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», друкують великими літерами симетрично до набору. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою.

Кожну структурну частину треба починати з нової сторінки.

До загального обсягу кваліфікаційної роботи ,не входять додатки, список використаних джерел. Але всі сторінки зазначених елементів підлягають суцільній нумерації.

 

 Нумерація

 

Першою сторінкою є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок кваліфікаційної роботи. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

Такі структурні частини кваліфікаційної роботи, як зміст, перелік умовних позначень, вступ, висновки, список використаних джерел не мають порядкового номера. Звертаємо увагу на те, що всі аркуші, на яких розміщені згадані структурні частини, нумерують звичайним чином. Не нумерують лише їх заголовки, тобто не можна друкувати: «1. ВСТУП» або «Розділ 6. ВИСНОВКИ». Номер розділу ставлять після слова «РОЗДІЛ», після номера крапку не ставлять, потім з нового рядка друкують заголовок розділу.

Пункти нумерують у межах кожного підрозділу. Номер пункту складається з порядкових номерів розділу підрозділу, пункту, між якими ставлять крапку.

 

Ілюстрації

 

Роботу доповнюють графічними даними, виходячи із певного загального задуму, за ретельно продуманим тематичним планом, що допомагає уникнути ілюстрацій випадкових, пов'язаних із другорядними деталями тексту і запобігти невиправданим пропускам ілюстрацій до найважливіших тем. Кожна ілюстрація має відповідати тексту, а текст - ілюстрації.

Ілюстрації в тексті дозволяється подавати тільки в таблицях, або надавати схеми й графіки.  

Всі інші ілюстрації виносяться в додатки, кожнийз яких позначається заголовною літерою алфавіту. Ілюстраціі в межах кожного з додатків нумеруються арабськими цифрами. 

Номер ілюстрації повинен складатися з номера додатку  і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка.

Номер ілюстрації, її назва розміщуються послідовно під ілюстрацією.

Назви ілюстрацій розміщують після їхніх номерів. За необхідності ілюстрації доповнюють пояснювальними даними (підрисунковий підпис).

Не варто оформлювати посилання на ілюстрації як самостійні фрази, в яких лише повторюється те, що міститься у підписі. У тому місці, де викладається тема, пов'язана з ілюстрацією, і де читачеві треба вказати на неї, розміщують посилання у вигляді виразу в круглих дужках «(іл.А.1)» або зворот типу: «...як це видно з іл. А.1» або «... як це показано на іл. З.1».

Якість ілюстрацій повинна забезпечувати їх чітке відтворення.

Загальні правила цитування та посилання на використані джерела

 

При написанні кваліфікаційної роботи  необхідно посилатися на джерела, матеріали або окремі результати, дані про які наводяться у пояснювальній записці, або на ідеї і висновки щодо задач, питань, вивченню яких присвячена кваліфікаційна робота.

Якщо використовують відомості, матеріали з монографій, оглядових статей, інших джерел з великою кількістю сторінок, тоді в посиланні необхідно точно вказати номери сторінок, ілюстрацій.

Посилання в тексті на джерела слід зазначати порядковим номером за переліком посилань, виділеним двома квадратними дужками, наприклад, «... у працях [1-7)...».

Оскільки, в кваліфікаційній  роботі є обов'язковим зазначення джерел отримання інформації, необхідно після закінчення речення або абзацу робити посилання на авторів, вказувати, на основі яких літературних (або електроних) джерел сформований зміст певного наукового твердження. Бібліографічні посилання робляться “внутрішньо-текстові", що передбачає посилання на джерело у формі застосування квадратних дужок, де проставляють цифри, наприклад [6; с.38], де 6 - це номер літературного джерела в списку використаної літератури, а 38 - це номер сторінки з якої взято дане посилання. Список літературних джерел надається окремо в кінці роботи і не входить до її загального нормативного обсягу.

Всі схеми, ескізи, рисунки, таблиці повинні мати нумерацію в межах розділу (наприклад: Таблиця 1.2 – друга таблиця першого розділу; таблиця 2.1 – перша таблиця другого розділу). Кожен рисунок, ескіз, схема повинні мати назву. Якщо в тексті подаються таблиці, то їх розташовують після першого згадування. Над правим верхнім кутом таблиці пишуть „Таблиця" з вказівкою на її порядковий номер. Назву таблиці подають безпосередньо під словом „Таблиця" посередині рядка. Примітки, що з нею пов'язані, розташовують під таблицею.

 


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 118; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!