Навантаження лісоматеріалів в вагони. Механізми.



На прирейкових нижніх складах великі затрати праці (15-20 %) займають штабелювання і навантаження. Подача вагонів під навантаження лісоматеріалів буває нерівномірною і короткочасною, тому лісоматеріали приходиться вкладати в штабелі. Круглі лісоматеріали в штабелях вкладаються на підкладки, які влаштовуються із двох рядів послідовно вкладених і скріплених скобами довгих колод або хлистів. Якщо навантажувальні механізми обладнані грейферами, то круглі лісоматеріали можна вкладати в щільний штабель без прокладок, при оснащенні їх стропами штабель повинен бути пачковий. В такому штабелі круглі лісоматеріали вкладаються пачками, відділеними одна від одної горизонтальними, нахиленими або вертикальними прокладками. Вага пачки повинна відповідати вантажопідємності застосованого навантажувального пристрою. Пачка закріплюється стропами по її контуру між прокладками з торців пачки. Штабелювання і навантаження лісоматеріалів виконують, як правило, одними і тими ж механізмами, в основному консольно–козловими і баштовими кранами.

Консольно-козлові крани ( ККЛ-32, ККЛ-10, ККЛ-12,5, ККЛ-16 )що використовуються на штабелюванні обслуговує бригада із 3 чоловік: кранівника і двох робочих. Робітники виконують застроплювання пачок в лісонакопичувачах, відстроплювання їх на штабелях і вкладання прокладок.

Пачку кріплять до крана вантажною траверсою з двома стропами. Для правильного захоплення стропи повинні охоплювати пачку і знаходитися від її торців на відстані 1-1,5 м. Для цього в балці траверси є декілька пар отворів, що дозволяють зміщувати стропи для захоплення лісоматеріалів різної довжини.

В першу чергу заповнюють частину штабеля, розміщену ближче до навантажувального тупику. При наявності вагонів пачку грузять безпосередньо у вагони, обминаючи штабелювання. Навантаження веде бригада із 5 чоловік: кранівника і чотирьох робітників. Двоє робітників проводять засторплювання пачки, двоє вкладають пачку у вагон. При підготовці і відділенні пачки від штабеля робітники частково вирівнюють торці. Для вирівнювання торців лісоматеріалів в пачці використовують спеціальні пристрої, в які вкладають пачку перед вкладанням у вагон. Кран з грейфером обслуговує бригада із 2 чоловік: кранівника і робітника. Кранівник по сигналу робітника, що знаходиться біля лісо накопичувача, опускає розкритий грейфер і включивши привід замикання грейфера формує пачку. Потім кранівник по другому сигналу змикає щелепи

 

66

грейфера, включає механізм підйому, а потім механізм пересування вантажного візка, переміщає грейфер на штабель, розкриває і вкладає пачку.

Навантаження вагонів краном з грейфером веде бригада із 3 чоловіки: кранівника і дох робітників. Кранівник по сигналу робітника опускає грейфер в розкритому положенні на штабель і ослаблює вантажний канат. Грейфер під дією сили тяжіння заглиблюється на глибину не менше одного ряду, що є достатнім для повного його заповнення. При змиканні щелеп грейфера кранівник візуально визначає степінь заповнення грейфера, регулюючи процес періодичним включенням механізму піднімання крану. Перемістивши заповнений грейфер до вагону, кранівник по сигналу робітника ,що знаходиться у вагоні, опускає грейфер в вагон і на висоті 0,5-0,6 м. від підлоги або раніше вкладених лісоматеріалів розмикає щелепи. Робітник що знаходиться у вагоні розрівнює лісоматеріали. Включивши лебідкукранівник піднімає грейфер і направляє його до штабеля за наступною пачкою.

Срілові баштові крани ( КБ-572, КБ-572А, БКСМ-14МП ) широко використовуються на розвантаженні, штабелюванні і навантаженні вагонів. Підкранові колії баштових кранів прокладаються по середині нижнього складу, паралельно відвантажувальні залізничній дорозі і сортувальному транспортеру. По такій схемі навантаження вагонів і вкладання штабелів можна проводити з найменшим переміщенням пачки і вантажити вагони без переміщення крану. Бригада, що працює на штабелюванні, складається із 5 чоловік: кранівника і чотирьох робітників. Двоє робітників знаходяться біля лісо накопичувачів і займаються підготовкою і застроплюванням пачки, третій зайнятий розстроплюванням пачки, четвертий встановлює прокладки між рядами і пачками. Кран з грейфером на штабелюванні обслуговує кранівник і робітник.

Навантаження лісоматеріалів у вагони проводиться окремими пачками також з одним встановленням баштового крану. Кранівник подає грейфер до пачки. В цей час робітник підрівнює торці колод, готуючи пачку до захвату. Після захвату кранівник по сигналу робітника піднімає грейфер і повертає стрілу до вагону, одночасно регулюючи виліт стріли для вкладання пачки. У вагоні грейфер розкривають, звільнюючи пачку. Бригада складається із 4 робітників – кранівника і трьох робітників, двоє із яких працюють у вагоні, один на штабелі.

Стрілові автомобільні крани в основному лісозаготівельному процесі використовуються рідко, так як вони не можуть пересуватися з вантажем і мало пристосовані для піднімання і переміщення довгомірних вантажів. Основне використання вони знайшли при навантаженні лісоматеріалів в залізничний і автомобільний транспорт. Для цього між залізничними коліями і штабелями влаштовується дорога шириною 4- 5 м., по якій пересувається кран. При навантаженні круглих довгомірних лісоматеріалів бригада, що обслуговує кран, складається із 5 чоловік: кранівника і чотирьох робітників. Двоє робітників займаються формуванням і застроплюванням пачки, двоє інших – відчепленням і вкладанням пачок на рухомий склад. При навантаженні зарання підготовлених пачок число членів бригади скорочується до 3 чоловік. При навантаженні коротко мірних лісоматеріалів бригада складається із 6-7 чоловік. Чотири робітники підготовлюють пачки, двоє ведуть вкладання у вагони. В цьому випадку кран облаштовується двома парами строп.

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 209; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!