Документація на розробку лісосіки.



 Використання деревних ресурсів проводиться за спеціальним дозволом -лісорубним квитком, який виписується підприємствами лісового господарствана підставі матеріально-грошової оцінки лісосіки і проплачений лісозаготівельниками у встановленому порядку.Лісорубний квиток дає право лісокористувачам проводити заготівлю і вивезення деревини та другорядних лісових матеріалів, підсочку та осмолопід сочку. Він видається на рубання головного користування; рубання, пов'язані з веденням лісового господарства; інші рубання; заготівлю живиці.

Лісорубні квитки виписуються окремо для кожного лісокористувача, на кожну лісосіку. Видача лісорубного квитка одному лісокористувачу на кілька лісосік дозволяється при умові, якщо до них застосовуються одні види користування, спосіб рубання і спосіб обліку деревини.

Лісорубний квиток є первинним основним документом, на основі якого:

1) ведеться облік дозволених до відпуску запасів всієї деревини з розподі­лом її на ділову, дров'яну, хворост тощо, встановлюються строки здійснення лісових користувань та вивезення заготовленої продукції;

2) ведеться облік сум плати, нарахованої на лісокористувача;

3) здійснюється контроль за виконанням лісокористувачами вимог щодо очищення лісосік, розробки деревини, дотримання встановлених строків здійснення різних операцій;

4) вирішуються суперечки між ДЛГ і лісокористувачами з питань сум стя­гнень за порушення правил відпуску деревини на пні.

Ордери на дрібний відпуск деревини на корені видаються лісництвам тільки на заготівлю деревини на пні і другорядних лісоматеріалів, за кожним ордером до 10 м3.

До початку заготівлі і вивезення деревини та другорядних лісоматеріалів лісокористувач повинен пред'явити ліснику лісорубний квиток (ордер) і прийняти в натурі від нього лісосіку, про що робиться запис у розпорядженні ліснику. З моменту отримання лісорубного квитка передані лісокористувачу лісосіки здаються під його охорону.

Бланки лісорубних квитків, ордерів і розпоряджень ліснику єдиної фор­ми виготовляются централізовано Держкомлісгоспом на папері з візерунком покритою відрукованою сіткою за буквенними серіями і номерами. Бланки є документами суворої звітності (обліку) і підлягають обліку і зберіганню у встановленому порядку в сейфах.

Держлісгоспи, лісництва, що отримують лісорубні квитки, ордери на відпуск деревини та розпорядження ліснику, ведуть їх облік і разом з річним звітом подають в обласні державні лісогосподарські обєднання (ДЛГО) звіт по формі. Облік цих документів в держлісгоспах ведеться в бухгалтерії за шнуровою книгою обліку бланків.

При видачі чи висиланні бланків ДЛГ виписує накладну у двох примір­никах: один - отримувачу, другий залишається у справах органу, який відпускає бланки. Якщо бланки висипаються поштою, то в той же день отримувачу посилається повідомлення .

Організація, яка отримує бланки, складає акт у двох примірниках - один в цей же день відправляє органу, який відпустив документи, а другий залиша­ється, у справах.

 

 

47

 

 

Видані бланки списуються у розхід по шнуровій книзі обліку бланків. Списання бланків з підзвіту даного ДЛГ проводиться згідно зі звітами про прихід і розхід бланків.

Зіпсовані бланки перекреслюються по діагоналях, списуються в розхід і зберігаються в окремій папці.

Комплект лісорубного квитка складається з 3-х примірників: - перший видається на руки лісокористувачу, який зберігається до закінчення вивезення деревини, другорядних лісових матеріалів і підсочки;

- другий скеровується лісничому і служить підставою для виписування розпорядження ліснику на допуск лісозаготівельника до заготівлі і виве­зення деревини і здається в держлісгосп разом з актом обстеження (огля­ду) місць рубань;  третій залишається в держлісгоспі і зберігається інженером, який відає відпуском деревини .

Акт обстеження місць рубань, підсочки і заготівлі другорядних лісоруб­них матеріалів складається за встановленою формою і додається до третього примірника лісорубного квитка. Огляд місць заготівлі деревини проводиться безпосередньо після закінчення робіт, але не пізніше таких строків: місць рубань - протягом 30 днів з дня закінченнястроку, встановленого для вивезення деревини; місць заготівлі другорядних лісових матеріалів - протягом 20 днів.

Комплект ордера на дрібний відпуск деревини на корені складається з ордера, дубліката і корінця:ордер видається на руки лісозаготівельнику;

• дублікат ордера видається ліснику, як допуск до заготівлі деревини;

• корінець ордера залишається в лісництві до закінчення терміну заготів­лі і вивизення деревини по лісорубному квитку, в рахунок якого випи­сали ордер.

48

Після заготівлі і вивезення деревини та складання на звороті ордера і дубліката ордера актів обстеження заготованої деревини/ місць рубання, дублікат ордера здається лісником в лісництво.

Лісорубний квиток, виданий лісничому після заготівлі і вивезення дере­вини передається в держлісгосп. Разом з ним передаються корінці і дублікати всіх виданих по цьому квитку ордерів з актами обстеження заготованої деревини і місць рубань, документів, на підставі яких були проведені дрібні відпуски деревини.

Бланк лісорубного квитка заповнюється чорнилом на всіх примірниках і нумерується номером статті, вказаної в шнуровій книзі обліку квитків, по якій списуються в розхід комплект цього лісорубного квитка. ,

У статті «Вид користування» вказують: головне, рубання, пов'язані з веденням лісового, господарства, санітарні рубання (суцільні, вибіркові) тощо.

У рядку «Спосіб рубання» - суцільне, вибіркове, поступове та інші, а при рубаннях догляду після слова «вибіркова» вказують вид догляду (освітлення, прочищення, прорідження, прохідне рубання, санітарне рубання), а при інших рубаннях: розрубування траси лінії електропередачі, розчищення площі підбудівництво, розрубування візирів та інше.

У рядку «Спосіб обліку»: за площею, кількістю, чи приблизній кількості ,за пробною площею і приблизною масою.

 Після.«На підставі» вказується підстава для відпуску деревини (наряд відповідного органу лісового господарства області, наряд виконкому в рахунок наділення йому ліміту лісосічного фонду, плану фінансування на 1998 рік).

Після «Дозволяється» вказується повна назва лісозаготівельника.

У рядку «Зрубати в рахунок» лісосічного фонду 1998 р. вказується рік, 11.1 який виділений лісосічний фонд, а також заготівля якої деревини дозволя­тися (сироростучої, ростучої, сухостійної, пошкодженої пожежою, вітрова­льної, тощо).

Лісотаксовий пояс: І або 11

Розряд такс: 1,2, З, 4, 5.

Скидка надається на підставі: підстава і розмір скидки.

«Забезпечити збереження підросту» - площа в га, на якій слід зберігати
підріст в тис..шт/га згідно обліку при відводі.                  

«Маса деревини» в щільних куб.м. - з точністю до І м .

«Належить до оплати» - сума з урахуванням скидок чи безкоштовної підстава.

Якщо квиток виписується на кілька ділянок, то під таблицею робиться підсумок.

«Строки внесення в бюджетний план ...... - дати внесення і розмірвнесків у % згідно Інструкції Мінфіну.        

«Рубанню не підлягають» - насіннєві дерева чи куртини, певні породи, пам'ятки природи, дерева спеціального призначеня, дерева не відмічені, до рубання тощо.

«Місця тимчасових складів» - № кварталу і виділу,

«Вивіз дозволяється»:

 а) при обліку по площі і пнях - одночасно з заготівлею;

б) при відпуску на кількості - після обстеженя заготованої лісопродукі(ії.

«Дострокове рубання дозволяється» - вказується дата ї кількість.

«Строки обкорювання» - дата, проставляються строки, в які ці роботи повині бути проведені.

«Спосіб очищення або хімічної обробки» - збір у купи чи вали для про­мислового перероблення, спалювання на місці рубання, на перегнивання, відпуску місцевому населенню, подрібнення і розкидання по площі рубання тощо.

«Особливі умови» - вказуються особливості щодо проведення лісосічних робіт, а також умови, що не передбачено Правилами відпуску деревини (період заборони рубання дуба, % збереження підросту тощо).

«Заходи з лісовідновлення» - заповняються після огляду лісосіки, як і «Збережено підросту» - площа де не потрібні ні заходи сприяння, ні лісові культури.

Ордер на дрібний відпуск деревинина корені виписується у 3-х примір­никах (ордер, дублікат, корінець) і номер статті, вказаний у шнуровій книзі обліку бланків, що списується по ній у розхід.

У текстовій частині ордера вказується дата, серія і № лісорубного квит­ ка, назва держлісгоспу. Після слова «дозволяється» - кому саме дозволяється заготівля відповідної лісопродукції, №

49

обходу, квартал, виділ, площа, спосіб обліку, розряд висот, лісотаксовий пояс, розряд такс і група лісів Таблиця бланка заповнюється відповідно до матеріально-грошової оцін­ки.

У стрічці «Відмітка про оплату грошей» - вказують куди, кому і за яким документом внесена плата.

«Рубанню не підлягають» - які дерева, підріст та ін.

«Вивезення дозволяється» - записують після огляду заготовленої лісо­продукції.

«Строк закінчення вивезення» ~ дата.

На звороті ордера, дубліката і корінця складаються акти огляду загото­ваної продукції і місця рубання.

 Розпорядження лісникувиписується в одному примірнику відповідно до даних лісорубного квитка. На ньому представник лісозаготівель підписується про прийом, а лісник про здачу лісосіки.Корінець розпорядження залишається у лісництві.

При відпуску деревини з обліком за кількістю в розпорядженні ліснику після огляду заготованої деревини лісничим чи помічником робиться запис на дозвіл вивезення.

Підчищення у документах не допускається. Необхідні виправлення робляться червоним чорнилом, а неправильно написане закреслюється. Про виправлення робиться застереження за. підписом, осіб, які мають право Підписувати ці документи з прикладанням відповідної печатки.

Після закінчення розрахунків зі всіма лісокористувачами і оформлення актів огляду лісопродукції та лісосік 2-й і 3-ій примірники лісорубних квитків, дублікати і корінці ордерів, розпорядження ліснику здаються в бухгалтерію держлісгоспу. Бухгалтерія перевіряє закінчення розрахунків за білетами, приймає їх на зберігання протягом 3-х років, після чого комісією списується по акту (Правила учета, хранения, зйполнения и вьідачи бланков лесорубочньїх билетов, ордеров на мелкий отпуск древесиньї на корню и распоряжений леснику .-М.:, 1984.-29с).

Усі записи в лісорубному квитку підписуються тільки директором держліссгоспу або виконуючим його обов'язки. Всі зміни в лісорубному квитку заносяться червоним чорнилом (пастою) і завіряються підписом директора та печаткою держлісгоспу.

Заповненя всіх примірників бланків лісорубних квитків, а також розпоряджень ліснику повинно проводитись акуратно, чітко і чисто. Підчистки не допускаються!

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 799; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!