Тема праці у збірці віршів «Чим пахнуть ремесла». Аналіз книги Дж. Родарі «Казки по телефону», їх виховне значення.



Італійський письменник, журналіст, лауреат Міжнародної премії ім..Андерсена. Народився в сімї пекаря і служниці в м.Оменья. З дитинства мріяв стати художником, музикантом, але потрапив до духовної семінарії. Після її закінчення працював вчителем початкової школи. Педагогічну діяльність перервала Друга світова війна, Дж.Родарі приймав участь в італійському Русі Опору. Після закінчення війни працював журналістом. Вів у зазеті «Куточок для дітей» під псевдонімом Ліно Пікко. Першими його творами були вірші-філастрокке – лічилки, скоромовки, жартівливі пісні, нісенітниця, небилиці.

Основною темою його віршів є праця, а улюбленими героя­ми — люди звичайних буденних професій: нічний сторож, ри­балка, булочник, чистильник взуття, шахтар і шкільний учитель.

Вірші Джанні Родарі захоплюють дітей свіжістю спри­ймання світу, своєрідним підходом до вже знайомих, розкри­тих поезією тем. Про різні професії пишуть і інші поети, та хто з них пробував розрізняти їх за запахами і кольорами? А Джанні Родарі уже назвами віршів ставить перед дітьми незвичайні запитання: «Чим пахнуть ремесла?»,«Якого кольору ремесла?», ніби запрошуючи своїх читачів придивитись уважніше до професій батьків. Небага­тьма влучними деталями створює він портрети трудівників.

І всі запахи і фарби, зв'язані з трудовою діяльністю, з трудовим життям народу, однаково приємні. Неприязнь у людей викли­кає тільки «запах» неробства:Хай бризка духами Багатий лінюх,             А все нехороший Від нього йде дух!'

У віршах поет не завжди сам формулює висновок. Часто він, тільки змальовуючи побутову картину або передаючи думки героїв, викликає у читачів певні почуття, примушує їх мислити, зіставляти, спостерігати і самостійно робити висновки. Так, у вірші «С уботній вечір» змальовано злидні, нестатки і сумний настрій робітничої сім'ї в день, коли її глава прино­сить заробітну плату. Нікого не радує білий конвертик з тиж­невою платою: вона занадто мала, щоб задовольнити потреби сім'ї. У скупих репліках дійових осіб розкриваються типові кар­тини з життя італійських робітників, їх повсякденні турботи і тривоги, зумовлені зростанням дорожнечі і безробіття, зни­женням заробітної плати

Невичерпна творча уява поета підказує йому нові, цікаві втілення задумів. Його вірші, різноманітні за своєю будовою, захоплюють незвичайним розгортанням теми, у них завжди приховується цікава несподіванка. Поет вміє знаходити яскраві деталі і через них розкриває типові риси життя.

Успіх творів італійського поета пояснюється тим, що вони зігріті любов'ю до дітей. У них Д. Родарі виступає і як талано­витий художник, і як чуйний психолог, якому добре відомі смаки і нахили дітей, їх звички і захоплення, прикрощі і радості в їх житті.

У «Казках по телефону», що вражають багатством фантазії, світлим гумором і оптимізмом, майже в кожній ви знайдете основну думку, виражену в афористичній формі, - звичайно наприкінці історії. Скажімо, Джованнііо мріє повернутися в «Країну, де немає нічого гострого», щоб «жити по самим ввічливим законам на світі», В «Дорозі, яка нікуди не веде» письменник робить висновок, що «деякі скарби відкриваються тільки тим людям, які першими проходять по неходженим шляхах ». У «Країні, де всі слова починаються з« не », ніколи не буває воєн. «Якщо раптом починається війна, - пояснює городянин, - ми відразу ж сурмимо в нетрубу, стріляємо з непушкі, і війна негайно ж припиняється». А «людина, яка купила Стокгольм» у якогось пройдисвіта, не може здогадатися, що «кожній дитині, що з'являється на світ, належить весь світ, і йому нічого не треба платити за нього - жодного сольдо! Йому потрібно тільки засукати рукава, добре попрацювати, і все на землі опиниться в його руках ». Вчитайтеся в забавні історії, наведені в «Казках по телефону», і ви виявите в них багато корисного для себе.

Уміння фантазувати, уявляти, домислювати, представляти дуже важливо для будь-якої людини. Такому вмінню можна і потрібно навчати дітей якомога раніше.
Використовуючи казки Джанні Родарі, можна, рухаючись від простого до складного, спочатку поговорити з дитиною про нього самого - хто він і що собою представляє, потім можна допомогти йому придумати кінець казки, як це пропонує письменник, нарешті, варто запропонувати самому скласти якусь кумедну історію, використовуючи прийоми італійського казкаря.
Книга може бути рекомендована батькам, вихователям, педагогам, гувернерам, одним словом, усім, хто виховує дітей і, звичайно, їм самим - і школярам, ​​і дошколятам.

 


Дата добавления: 2019-07-17; просмотров: 1779; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!