Мілн-відомий письменник-мораліст у кращих традиціях англійської літератури. Книга Вінні. Оптимізм казки-гри і її гуманізм.



Мілн. «вінні» Образ Вінні Пуха і його друзів

«Вінні Пух» - це твір Алана Мілна, написаний у 20 ст, у якому розповідається про маленького хлопчика Христофера Робіна і його маленьких друзів-звірів.

Як і багато інших персонажів книги Мілна, ведмежа Вінні отримав ім'я від однієї з реальних іграшок Крістофера Робіна, сина письменника. Вінні-Пух - головний персонаж двох прозових книг Мілна.

У книзі відтворюється атмосфера загальної любові і турботи, «нормального», захищеного дитинства, без претензій на рішення дорослих проблем, що багато в чому сприяло пізнішої популярності цієї книги в СРСР, в тому числі вплинуло на рішення Бориса Заходера перевести цю книгу. У «Вінні-Пуха» відображений сімейний побут британського середнього класу 1920-х років, згодом відроджений Крістофером Робіном у своїх спогадах для розуміння контексту, в якому виникла казка.

"Вінні-Пух і всі-всі-всі". Одна з найчарівніших казок в історії світової літератури. Забавна і чарівна історія ведмедика-поета і його друзів, що мешкають в таємничому Зачарованому Лісі.
Ми приходимо до неї, навіть не вміючи читати, - завдяки мультфільмам, основою яких вона послужила. Ми читаємо її дітьми - і весело сміємося над кумедними пригодами її героїв. А потім ми повертаємося до неї вже дорослими людьми - і будемо повертатися знову і знову, тому що в цій казці занадто багато літературних граней - і кожна з них зачаровує по-новому ...

Герої не дорослішають, їх вік визначено - за хронологією появи поруч із хлопчиком. Крістоферу Робіну – 6 років, ведмедю – 5, Пятачку здається, що «страшенно багато років: то, можливо, 3 роки, і може бути, навіть чотири!».

Плюшевий ведмідь Вінні-Пух – втілення оптимізму. І хоча голова набита тирсою, мусить багато думати, він неймовірно винахідливий. Те він вдає з себе хмаринку на синьому небі, намагаючись обдурити бджіл і поласувати медом («Я прикинуся, ніби маленька чорна хмаринка. Але вони не здогадаються!»), то вирішує викопати Дуже Глибокий Яму, щоб упіймати Слонопотама («Перше, що прийшов Пуху на думку, - викопати Дуже Глибокий Яму, і потім Слонопотам піде гуляти і впаде у цю яму, і…»). Трошки ненажера, трошки поет, Вінні-Пух життєрадісний і кожен конкретний випадок пише пісеньку.

Пух готовий завжди прийти допоможе друзям і обдарувати їх - своєю оптимізмом. Напевно, при цьому Крістофер Робін любить «дурненького ведмедика» більше за решту іграшок.

Аж ось інший характер – писсемист віслючок Иа-Иа, якому завжди сумно. Він понуро дивиться то, на землю, то, на себе у воді. І всі, що він каже, - іронічна пародія на пісемістов: «Тепер усі зрозуміло. Удивлятся не припадати… Чого від нього чекати!.. Так і думал…Но всім наплювати. Нікому діла немає. Душераздирающее видовище…».

Трохи іронічно змальований і П'ятачок, який пишається своїм предком, і обережний Кролик, який провіщає з нори, що «зовсім, зовсім немає нікого вдома», оскільки не можна впускати їх у нору будь-кого. Кролик що й практичний: коли Пух застряг в нього в норі, то Кролик використав його ноги для сушіння білизни «…Крістофер Робін читав вголос саме такий легкотравну, тобто зрозумілу і цікаву, книжку біля Північного Краю Пуха, а Кролик вішав випране білизну з його Південний Край…».

Сміється Мілн та контроль ученого Совой, була дуже вміє навіть писати, але боїться втратити свій авторитет. Тому вона, як зробити напис на горщику з-під меду, допытывается, зможе Пух прочитати щось. Зате каже вона страшно пишномовно, як повинно бути «дуже вченому»: «А Сова розмовляла і говорила якісь жахливо довгі слова слова ці ставали все довшими, і длиннее…Наконец вона повернулася туди, звідки початку…»

Гумористичні ситуації пов'язані здебільшого про те, голова Вінні-Пуха набита тирсою, і не відразу второпає, що відбувається. Так, Пух допытывается хто ж відповідає з нори Кролика, і як то, можливо, якщо немає нікого вдома «Він подумав так: ”Не то, можливо, щоб там зовсім нікого був! Хтось там і є – адже хтось повинно ж був сказати: ”Дуже-дуже нікого!”». Або не розуміючи словесної в'язі Сови, він перепитує «Що означає Бичача Цедура?»

Для всіх мешканців Ліси непресекаемым авторитетом залишається Крістофер Робін. Саме ео звуть допоможе у важких випадках, саме його – найрозумніший: він уміє писати, він винахідливий і знає, він придумує «Експедицію» на Північний Полюс, про яку звірі немає зеленого поняття. Як у складеної Пухом пісеньці:

Раз у раз лісом з'являються чужаки: реальні чи вигадані самими героями (Бука, Слонопотам та інших.) Чужинці по початку сприймаються болезненнос, з острахом: така психологія раннього дитинства. Чужинці викриваються і зникають.

Усі герої позбавлені відчуття гумору; навпаки, вони з крайньої серьезносттью підходять до будь-якого питання. Вони ласкаві; їм важливо почуватися улюбленими, вони чекають співчуття і похвали.

Логіка героїв по-дитячому егоїстична, вчинки, скоєних її основі безглузді. Вінні-Пух робить ряд умовиводів: дерево саме дзижчати неспроможна, а дзижчать бджоли, що роблять мед, а мед існує у тому, щоб їв.

 


Дата добавления: 2019-07-17; просмотров: 826; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!