ІІІ. Заключний інструктаж 30хв.



Аналізую урок в цілому: яких навчальних результатів досягла ланка і окремі учні; які були допущені помилки, порушення трудової та технологічної дисципліни. Основна мета зорієнтувати учнів на закріплення успіхів і подолання допущених недоліків у наступній роботі. Значну увагу при підведенні підсумків заняття приділяю аналізу дотримання учнями ТБ. Виставлені учням оцінки обов’язково аргументую. Практикую виставлення так званих комплексних оцінок: за знання питань теорії і раніше вивченого матеріалу; вміння застосувати знання на практиці; правильність виконання прийомів, дотримання ПБ, підтримання на робочому місці встановленого порядку; самостійність виконання завдань. Підводячи підсумки уроку пропоную учням домашнє завдання на повторення матеріалу із спецтехнології пов’язаного з темою наступного заняття.

 

Додаток №1

Інструктивно – методична картка

Для пускового двигуна застосовується суміш, що складається з 15 частин (за об’ємом ) бензину А – 80 і одної частини дизельного масла. Масло слід змішувати з бензином в окремому чистому посуді до отримання однорідної суміші і лише після цього заливати в бак через воронку з сітчастим фільтром.

Неприпустимо застосування чистого бензину або суміші його з меншою кількістю дизельного масла, забороняється також роздільна заправка паливного бака бензином і маслом.

Паливо, що заправляється в баки, повинен бути чистим, без яких-небуть механічних домішок і води.

Для заправки системи охолоджування двигуна необхідно використовувати чисту прісну воду, по можливості м’яку (дощову, річкову, водопроводну.) . Жорстку воду можна пом’якшити кип'ятіням . якщо вода каламутна, її слід відстояти не менше 10год, а потім профільтрувати. Для зменшення утворення накипу воду в системі потрібно міняти як можна рідше, зберігаючи зливну воду для подальшого заповнення системи.

У холодну пору року для заправки системи охолоджування двигуна застосовується антифриз. Марка антифризу, що рекомендуються, -етілен-глікольові суміші «40» і «65» ГОСТ 159-52 температура замерзання яких відповідно рівна -40 і -65С. Слідує знати, що антифриз отруйний, але в той же час безпечний для шкіри і органів дихання.

 

Систему охолодження двигуна слід заправляти в такому порядку:

 


  • Зняти пробку заливної горловини радіатора, очистивши її заздалегідь від забруднень;

  • Вставити в заливну горловину воронку з густою сіткою;

  • Заправити систему охолодження, заливаючи воду з чистого посуду до появи її в горловині радіатора. Об’єм антифризу, що заливається, повинен бути на 4л менше, ніж води, оскільки антифриз має більший коефіцієнт об’ємного розширення;

  • Закрити пробку радіатора.


Перед пуском двигуна необхідно:

 


  • Усунути всі неполадки по двигуну, виявленні під час роботи трактора і при технічному обслуговуванні;

  • Перевірити рівень масла в картері двигуна, рівень води в радіаторі і наявність палива в баках основного і пускового двигунів, а також кріплення електропроводки до клем генератора і стартера.

  • Необхідно стежити, щоб в паливну систему не було підсосу повітря. Якщо повітря потрапило в паливну систему, його видаляють, прокачавши паливо ручним підкачуючим насосом.


Запуск двигуна проводиться в наступному порядку:

 


  • Встановити в нейтральне положення важіль перемикання рядів.

  • Відкрити кран паливного бака основного двигуна.

  • Включити вмикач маси.

  • Встановити важіль управлінням паливним насосом в крайнє переднє положення, відповідне повністю вимкненій подачі палива.

  • Ввести в зачеплення з вінцем маховика приводну шестерню редуктора пускового двигуна, для чого перемістити важіль повністю в гору, а потім встановити його в нейтральне положення. Якщо шестерня до зачеплення не увійшла, включити муфту редуктора, для чого перемістити вказаний важіль вниз і миттєвим включенням стартера злегка провернути пусковий двигун (але не заводити його), а потім повторити операцію введення в зачеплення приводної шестерні. Включення шестерні на ходу при працюючому пусковому двигуні веде до аварії!!!

  • Відрити краник паливного бака пускового двигуна.

  • Прикрити повітряну заслінку карбюратора.

  • Запустити пусковий двигун електростартером (або за допомогою ручного дублюючого пуску). Щоб уникнути виходу з ладу АКБ час безперервної роботи стартера не повинен перевищувати 15с.

  • Відразу ж після запуску слід повністю відкрити повітряну заслінку, відпустивши трос управління повітряною заслінкою, і прогріти пусковий двигун протягом 1-2хв. якщо пуск затрудняється, особливо в холодну пору року , треба протягом 2-3с натискати на кнопку діафрагми карбюратора .При першій не вдалій спробі запуску стартером повторити не раніше чим через 1хв. Як тільки пусковий двигун запустився, стартер слід негайно відключити. Після трьох-чотирьох невдалих спроб запуску пускового двигуна перевірити систему живлення і запалення і усунути несправності.


Забороняється включати стартер при працюючому пусковому двигуні, при слабо зарядженій АКБ, при введеній в зачеплення приводній шестерні і одночасно замкненій муфті редуктора пускового двигуна.

 


  • Після прогрівання пускового двигуна, що працює на холостих обертах, перевірити тиск масла в системі, що створюється насосом передпускового прокачування; воно повинно бути не нижче 0,5кгс/см2.

  • Плавно включити муфту редуктора пускового двигуна, для чого важіль перемістити в крайнє нижнє положення.

  • Не подаючи палива, прокрутити основний двигун до стабілізації тиску масла в системі мащення. Після цього включити подачу палива, перемістивши важіль управління паливним насосом до себе. Забороняється запуск двигуна без попередньої прокрутки, особливо в зимовий час , коли масло що загусло, поступає в підшипники з деяким запізненням, унаслідок чого може відбутися задир підшипників.Як тільки основний двигун почне працювати, вимкнути муфту редуктора пускового двигуна, для чого важіль треба перевисти в нейтральне положення.

  • Зупинити пусковий двигун, вимкнувши запалення і не знімаючи руки з кнопки виключення запалення, закрити повітряну заслінку.

  • Закрити краник паливного бака пускового двигуна.


Після пуску прогріти двигун на холостому ходу на мінімальних обертах з поступовим збільшенням до середніх. Під час прогрівання стежити за показниками приладів. Тиск масла повинен бути не менше 2кгс/см2.

Робота двигуна при тиску масла нижче 1,2кгс/см2 (на мінімальних обертах холостого ходу) не допускається.

Двигун прогрівають до температури рідини в системі охолодження не нижче 50С. При прогрівані двигуна слід підняти шторку, підтягти ланцюжок і зафіксувавши її.

У холодну пору року необхідно укрити облицювання моторного відсіку утеплювачем.

Під час пуску двигуна забороняється перешкоджати само виключення приводної шестерні редуктора і примусово утримувати її в зачепленні із зубчатим вінцем маховика – це може привести до поломки редуктора.

Забороняється запускати пусковий двигун без води в системі охолодження щоб уникнути задир поршня.

 

Перевірити показання приладів, які повинні мати слідуючі значення:

 


  • Термометр води – 80-95С

  • Масляний манометр двигуна – 2,0-4,0кгс/см2.

  • Масляний манометр коробки передач – 9-9,5кгс/см2

  • Відхилення стрілки амперметра вправо «до+» свідчить про зарядку акумуляторної батареї, відхилення в ліво «до—» про її розрядку

  • Контрольні лампи температури води і тиску масла в двигуні не повинні спалахувати

  • Частота обертання двигуна по тахоспідометру – 2050-2150об/хв.


Прислухатись до звуку роботи двигуна і трактора. При появі не нормальних шумів і стукотів слід негайно зупинити двигун і з’ясувати причини їх виникнення.


 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 234; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!