Конспект уроку виробничого навчання №1



«Технічне обслуговування

1 трактора Т150 – К»

Майстер виробничого навчання:

Чайка Володимир Іванович

м.Конотоп

Тема програми: Система ТО і Ремонту машин.

Тема уроку: ТО №1 трактора Т-150К. Мета уроку: Навчити та закріпити знання учнів набуті на теоретичних заняттях. Набути практичних вмінь та навиків при проведенні ТО-1 трактора.

Розвинути творчий підхід до навчання: раціональне мислення, планування та контролювання виробничих дій. Виховати почуття поваги до своєї праці та професії, бережливе ставлення до обладнання матеріалів та інструменту. Виховувати дисциплінованість, ініціативність до роботи.

 

Тип уроку: урок вдосконалення вмінь та формування навичок.

Вид уроку: аналіз конкретних ситуацій, виконання індивідуальних робіт.

Матеріально-технічне забезпечення: трактор Т-150К, набір слюсарного інструменту, масло нагнітач, солідолонагнітач, ПММ, обтирочний матеріал, відро, лійка, охолоджувальна рідина, шкребок, спецодяг.

Дидактичне забезпечення: конспекти, підручники, плакати, інструкційно-технологічні картки.

Міжпредметні зв’язки: теоретичний матеріал, вивчений на уроках з предметів «Трактори», «ТО», «Охорона праці».

Список основної додаткової літератури: Б.П.Кашуба, І.А.Коваль «Трактор Т-150К», А.Ф.Антоненко, Р.М.Недашківський «Комплексна система ТО тракторів і автомобілів», А.Ф.Головчук «Трактори. Експлуатація та ремонт».

Хід уроку:

І.Організаційна частина (5хв.)

1. Взаємне привітання, перевірка наявності і готовності учнів до заняття (відповідність одягу безпечним умовам праці).

2. Повідомлення теми та мети уроку, інструктаж з охорони праці та безпеки життєдіяльності учня (знання та допуск з ОП та БЖД).

ІІ. Вступний інструктаж:

Актуалізація опорних знань:

1.
Повідомлення теми програми і уроку;

2.
Пояснення послідовності виконання завдання;

3.
Перевірка опорних знань, умінь та навиків учнів, необхідних їм для виконання поставленого завдання.


Перевірка опорних знань учнів:

І. Бліц опитування:

А) Які ви знаєте види ТО?

Б) Коли проводиться ЩТО, ТО-1, ТО-2, ТО-3, сезонне ТО, додаткове ТО?

В) З якою метою проводиться ТО техніки?

Аналізую та доповнюю відповіді учнів, підводжу підсумки.

ІІ. Викладання нового матеріалу:

Даю коротку характеристику трактору Т-150К.

Потужний колісний трактор Т-150К з чотирма ведучими колесами належить до с/г тракторів загального призначення тягового класу 30кН високої енергонасиченості. Відміна особливість трактора Т-150К- універсальність, тобто сполучення в ньому якостей сучасного швидкісного трактора загального призначення і транспортного тягача підвищеної прохідності. Це дозволяє широко використовувати його в с/г виробництві на протязі року, а також експлуатувати в інших галузях народного господарства.

Трактор Т-150К призначений для роботи з начіпними, напівначіпними та причіпними с/г машинами та знаряддями для виконання різних с/г робіт на підвищених швидкостях: оранки, боронування, суцільної культивації, лущення, дискування, посіву, збирання зернових культур, внесення добрив та інше, а також в агрегаті з серійними машинами і знаряддями, призначеними для тракторів класу 30кН; для виконання транспортних робіт з причепами та полупречепами, а також потягом що складається із напівпричепа і причепа, загальною вантажопідйомністю до 21 т.,як по магістральним шляхам, так і в умовах бездоріжжя. Крім того трактор Т-150К використовуватись в агрегаті з дорожніми, дорожнобудівними та іншими подібними машинами і знаряддями, а також в якості сідельного тягача.

 

Кількість передач:

 

1.
Основний ряд…………………8

2.
З ходозменшувачем…………16

3.
Задній хід……………………..4


У процесі експлуатації машини їх деталі та складальні одиниці спрацьовуються, виникає стан втоми і старіння металів, порушується взаємне розташування деталей, що призводить до втрати машиною її початкових характеристик. Оскільки втрати машиною працездатності є незворотнім процесом, то підтримання її в працездатному стані залежить від своєчасного проведення заходів, які забезпечують її справність і працездатність. Для цього використовується система планово-попереджувального технічного обслуговування та ремонту сільськогосподарської техніки (система ППР).

Система ППР - це сукупність взаємопов’язаних засобів та організаційно-технічних заходів запобіжного характеру, спрямованих на підтримання й відновлення робото здатності та справності сільськогосподарських машин і зниження вартості їх експлуатації.


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 195; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!