Уроку виробничого навчання №1



Вступ

 

Я проходжу випускну педагогічну практику в Державному професійно-технічному навчальному закладі ,,Конотопському професійному аграрному ліцеї в групі №1, дана група навчається за професією:Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А»), водій (категорії «С).

Педагогічна практика починається 06.05.2019р. і закінчується 07.06.2019р.

    Мета педагогічної практики: підготовка до виконання необхідних видів педагогічної діяльності майстра виробничого навчання в закладах системи ПТО

     Завдання педагогічної практики

   - поглибити і закріпити теоретичні знання з предметів професійного спрямування з метою використання їх в закладках;

   - системи професійно-технічної освіти;

   - систематизувати теоретичні основи психолого-педагогічної підготовки;

   - адаптація до здійснення навчально-виховного процесу в ДПТНЗ, спираючись на професіограму майстра виробничого навчання;

   - формування практичних умінь організації дослідницької роботи , спираючись на методи науково-педагогічних досліджень;

   - засвоєння методики підготовки і проведення уроків виробничого навчання ;

    - формування вміння оптимального підбору змісту ,методів і засобів виробничого навчання;

    - розвиток мовленнєвої культури та культури спілкування;

    - формування інтересу до педагогічної діяльності , прагнення до самовдосконалення з метою підвищення рівня педагогічної майстерності.


 

       Характеристика матеріально-технічної бази

 

 До навчально-матеріальної бази входять:

  • навчальний корпус № 1 (двоповерхове приміщення, де розміщені кабінети загальноосвітньої та професійно-теоретичної підготовок, навчальна частина, кабінети адміністрації, секретаря, бухгалтерія);
  • навчальний корпус № 2 (чотирьохповерхове приміщення, де знаходяться кабінети загальноосвітньої підготовки, методичний кабінет);
  • одноповерховий корпус, де розміщені кабінети професійної підготовки, майстерні, лабораторії, гаражі;
  • гуртожиток (п’ятиповерховий корпус, з потужністю на 360 місць, де знаходиться бібліотека з читальним залом на 20 місць, кабінет психолога)
  • громадсько-побутовий корпус (трьохповерхове приміщення, де розміщені їдальня (на 96 посадочних місць), диско - , актова та спортивна зали);
  • спортивний майданчик;
  • медичний пункт;
  • автотрактородром;
  • одноповерхові складські приміщення;

- навчальне господарство.

Для підготовки кваліфікованих учнів з усіх ліцензованих професій ліцей має: кабінет «Охорона праці» площею 37,4 м2, навчальних місць – 25, площа на одного учня – 1,5 м2. Комплексно-методичне забезпечення кабінету становить 78 %. Відповідність оснащення кабінету до вимог навчальних програм складає 75 %. У наявності є паспорт кабінету, план роботи на 2014-2015 навчальний рік, стенди, зразки спецодягу, взуття, індивідуальних та колективних засобів захисту. Разом з тим, потребують доповнення роздатковим матеріалом потемні папки.

Кабінет „Основи галузевої економіки і підприємництва” площею 48,8 м2, навчальних місць – 30, площа на одного учня – 1,6 м2.

площею » (суміщений з інформатикою) технологіїКабінет „112 м2, який складається з двох приміщень: кабінет теоретичного навчання і кабінет комп’ютерної техніки. В кабінеті теоретичного навчання навчальних місць – 25, площа на одного учня – 2,4 м2. В кабінеті комп’ютерної техніки навчальних місць – 14, площа на одного учня – 14 м2.

Кабінет „ правових знань”(суміщений з кабінетом історії) площею 70 м2, навчальних місць – 30, площа на одного учня – 2,3 м2.


 

          Описання ліцею і перспектив його розвитку

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Конотопський професійний аграрний ліцей» здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації . Основним замовником робітничих кадрів є підприємства.

Усе почалося з 6 листопада 1936 року, коли на базi радгоспу «Залiзничник» Народного Комісаріату шляхiв сполучення була створена Конотопська школа механiзацiї. Першим її директором став Григорій Распутний . На той час для проведення занять були використані приміщення контори радгоспу та майстерні. І лише за перші два роки школа підготувала 700 бригадирів тракторних бригад, механіків-комбайнерів, трактористів та водіїв.

У 1938 р. директором було призначено Йосипа Фесенка, який у непрості часи Великої Вітчизняної війни вступив на службу в танкові війська.

На той час територія навчального закладу займала понад 85 гектарів землі, мала 38 будівель різного призначення, 9 автомобілів, 7 тракторів, 5 комбайнів, сільськогосподарський реманент, токарні верстати й навіть власну електростанцію на 80 кВт.

Цілих п′ять років розширювали та удосконалювали школу механізації, докладали неймовірних зусиль, жили мріями й сподіваннями… аж раптом - війна. Після складних боїв у районi хутора Таранське радянські вiйська були змушені відступити. До 9 вересня 1941р. була окупована вся територiя Конотопського району, у тому числi й школи механiзацiї. Усього за 2 роки було спалено 12 будівель, у яких згорiла бiльша частина майна. Три з половиною роки забуття лягли в історію ліцею сірими порожніми аркушами…

Заняття в школi розпочалися лише 1 березня 1944 р. у двох бараках та деяких будовах, що вцiлiли. У цих винятково складних умовах, коли ще не закінчилась вiйна, стоячи на руїнах школи, її колектив приступив до приведення в належний стан учбових та допомiжних примiщень, розпочав ремонт та відновлення технiки, що iснувала для того, щоб забезпечити нормальну підготовку механізаторських кадрiв. З 1 березня 1944 р. Директором школи булопризначено Олександра Дроб′язка.

З 15 грудня 1945 р. школу механізації було переведено в село Реутинці Кролевецького району, а на базі Конотопської школи механізації створено школу садоводів-овочівників. Директором призначили Лазаренка Івана Івановича, який пізніше працював головою колгоспу ім. Фрунзе в селі Соснівка Конотопського району. З 1947 р. по червень 1952 р. директором школи садоводів-овочівників був Маліков Леонід Іванович. Для сільського господарства тут готували садівників, овочівників та бджолярів. За період існування було випущено близько 800 спеціалістів. Після випуску 1952 р. школу садівників-овочівників було розформовано, а на базі знову організували Конотопську школу механізації сільського господарства.

З 6 червня 1952 р. по грудень 1953 р. на базі школи садівників-овочівників знову булла організована школа сільськогого сподарства, а з 1 сiчня 1954 р. вона перейменована в училище механізації сiльського господарства № 3. Директором призначено Синенка Павла Кузьмича. Починаючи з травня 1954 р. частину випускників було направлено на роботyв Казахстан на освоєння цiлинних земель, і одночасно там же учні почали проходити виробничу практику.

1961 р. училище отримало назву «Конотопське сiльське професійно-технічне училище № 3». Розширився перелiк професiй, почалася підготовка спецiалiстiв за напрямком «Електромонтер сільської електрифiкацiї та зв’язку», покращено матеріально-технічну базу, збудовано новий навчальний корпус. 1976 р. училище приступило до підготовки спецiалiстiв з середньою освiтою i стало називатись «Сiльське середнє професiйно-технiчне училище № 3», а в подальшому зi змiною нумерацiй i переходом сiльських i мiських училищ у вiдомство народної освiти – СПТУ–33.

З 1 липня 2003 року ПТУ–33 реорганiзовано в Конотопський професiйний аграрний лiцей. А з 1 вересня 2008 р. назву змінено на Державний професійно-технічний навчальний заклад «Конотопський професійний аграрний ліцей».

З 2009 року керівником закладу став Андрій Водоп’янов, який багато років тому сам був учнем і сидів за партою Конотопського професійного аграрного ліцею, потім став майстром виробничого навчання, а згодом – директором.


Характеристика інженерно-педагогічного колективу ДПТНЗ «КПАЛ»

Директор: Водопянов Андрій Володимирович

Заст. дир. .з нав. Вироб. роб.:Ганжа Наталія Олександрівна

Заст. дир. з вих. Роб. Корольова Лариса Миколаївна

Методист: Лазебна Валентина Олексіївна

Психолог: Щербакова Юлія Володимирівна

Інженер з охорони праці: Демяненко Яна Сергіївна

Вихователь гуртожитку: Москаленко Ніна Павлівна

Керівник фізичного виховання: Панюта Світлана Сергіївна

Комендант гуртожитку: Строга Олена Іванівна

Майстри:

Болмат Олександр Семенович

Колосок Володимир Іванович

Калишенко Сергій Іванович

Раковець Іван Іванович

Федорець Ігорь Миколайович

Ткаченко Василь Петрович

Федорець Анатолій Олександрович

Василенко Людмила Григорівна

Денисенко Лариса Григорівна

Чендакова Лариса Степанівна

Раковець Валентина Миколаївна

Викладачі:

Бачал Володимир Григорович

Берднік Ніна Анатоліївна

Маленко Катерина Миколаївна

Демяненко Яна Сергіївна

Скляр Леонід Григорович

Тимченко Руслан Миколайович

Лазебна Валентина Олексіївна

Пономарьов Володимир Іванович

Решетняк Галина Миколаївна

Маркова Юлія Юріївна

Бородіна Олена Миколаївна

Старченко Ірина Валентинівна

Бендюк Любов Іванівна

Соловей Світлана Владіславовна

Панюта Світлана Сергіївна

 


   Навчально-методична мета над якою працює ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей» - це "Впровадження новітніх технологій навчання, як засобу підвищення якості знань і вмінь учнів".

Система методичної роботи в ліцеї будується таким чином, щоб створити належні умови для підвищення професійної майстерності кожного педагогічного працівника. Структура методичної роботи органічно поєднує розгляд основних методичних проблем педагогічними радами, науковий пошук предметних комісій та творчих груп із вивчення, впровадження ефективних освітніх технологій, тісну співпрацю викладача і майстра виробничого навчання. Організація методичної роботи в ліцеї має таку структуру:

Усі форми організації методичної роботи підпорядковані головній меті: надавати дієву практичну допомогу педагогічним працівникам, сприяти підвищенню педагогічної майстерності та їх творчого зростання.
Постійно діючим органом, який обговорює найважливіші питання роботи в ліцеї, є педагогічна рада. Творчий пульс діяльності колективу перевіряється активністю педради. На педраді розглядають і обговорюють найважливіші питання організації роботи ліцею, вдосконалення навчально-виховного процесу, формування єдиних вимог, спрямованих на оптимізацію процесу навчання та виховання учнів.

Раз на місяць проводяться інструктивно – методичні наради для викладачів і майстрів виробничого навчання. Саме вони дають можливість своєчасно вирішувати завдання, що виникають у процесі роботи.
Зразком чіткого і водночас творчого підходу до виконання спільних завдань є робота методичних комісій. Роботу чотирьох комісій сплановано згідно з річним планом роботи ліцею, урахуванням вимог нормативних документів, орієнтовано на кінцевий результат і підпорядковано головній методичній проблемі ліцею.


 

Історія технікумуПерегляди: 2140

Історія технікуму починалася в післявоєнні роки, коли зруйнована і збуджена завданнями на відродження держава відчула гостру потребу в кваліфікованих спеціалістах. Рішенням ЦККП(б)У і РНКУРСР від 26 вересня 1945 р. засновано Сумський технікум сільськогосподарського будівництва з розташуванням в м. Конотопі. Виконуючим обов’язки директора технікуму був призначений Пономаренко Ю.М. (1945-1947). 3 червня 1947 р. за наказом Міністра вищої освіти УРСР від 16.05.1947 р. № 248 і наказом Відомства в справах сільського колгоспного господарства УРСР від 3.06.1947 р. № 251 Сумський технікум сільськогосподарського будівництва було перейменовано в Конотопський технікум сільського господарства. Його директором призначено Дряпака М.О. (1947-1976). Перший випуск молодих спеціалістів техніків–будівельників відбувся у грудні 1949 року, а техніків–технологів – у 1950 році. В 1953 р., у зв’язку з ліквідацією управління у справах сільського і колгоспного будівництва при Раді Міністрів УРСР, всі технікуми сільгоспбудівництва передали Міністерству сільського господарства УРСР із збереженням профілю. Через рік Конотопський технікум було передано міністерству міського і сільського будівництва СРСР. Наказом Міністра міського і сільського будівництва УРСР № 426 від 07.09.1955 р. Конотопський технікум сільськогосподарського будівництва перейменовано з 01.09.1955 р. в Конотопський будівельний технікум з основною спеціальністю “Промислове і цивільне будівництво” (ПЦБ). В державі постійно проводилася реорганізація управління народним господарством і замість галузевих міністерств і відомств організовані Ради народного господарства. Технікум передається в відомство Харківського Раднаргоспу. Розпорядженням відділу кадрів і навчальних закладів Харківського Раднаргоспу № 07/2153 від 11.10.1957 р. філіал вечірнього технікуму при заводі “КЕМЗ” передається технікуму. Постановою Ради народного господарства Харківського економічного адміністративного району № 290 від 04.09.1959 р. Конотопський будівельний технікум перейменовується в Конотопський індустріальний технікум. За проханням директора заводу “КЕМЗ” тов. Зайцева В.І. і головного інженера тов. Барзиловича профіль технікуму було змінено і введено такі нові спеціальності: “Виробництво апаратури автоматики і телемеханіки”; “Електроапаратобудівництво”; “Обробка металів різанням”; “Гірниче машинобудівництво” (враховуючи потреби міста, ця спеціальність була відкрита на вечірньому відділенні). В 1965 р. згідно постанови Ради Міністрів СРСР від 17.12.1965 р. № 1089 Конотопський індустріальний технікум переданий до відомств Міністерства електротехнічної промисловості СРСР. Базовим підприємством технікуму став Київський завод реле і автоматики, а в 1967 р. – в Києві на базі заводу було відкрито філіал Конотопського індустріального технікуму. Для забезпечення регіону інженерно-педагогічними кадрами та розширення мережі закладів професійно-технічної освіти наказом Ради Міністрів СРСР з профтехосвіти № 132/404 від 27.11.1970 р. технікум передано Держкомітету з профтехосвіти СРСР. Так розпочинається історія технікуму в системі педагогічної освіти держави. Наказом Держкомітету з профтехосвіти від 28.04.1971 р. № 47 Конотопський індустріальний технікум перейменовується в Конотопський індустріально-педагогічний технікум Державного комітету Ради Міністрів СРСР по профтехосвіті. Основним завданням закладу стала підготовка майстрів виробничого навчання з нових спеціальностей: “Промислове і цивільне будівництво”; “Електроустаткування промислових підприємств та установок”; “Механізація сільського господарства”. З 1976 р. по 1978 р. технікум очолював Рудаков О.М. В цей період в технікумі навчалися іноземні студенти з Монголії, Куби, Алжиру, В’єтнаму. З 1979 р. по 1996 р. навчальний заклад очолював Калініченко В.Ф. Саме тоді оновлюється матеріально-технічна база; кабінети, лабораторії оснащуються сучасним обладнанням, технічними засобами, дидактичними матеріалами; авто-тракторний парк комплектується новою сучасною технікою. Розширюється сфера культурно-масової роботи: духовий оркестр, вокально-інструментальний ансамбль, гуртки технічної творчості, художньої самодіяльності, спортивні секції. За досягнення і успіхи у підготовці фахівців у 1995 р. технікум було нагороджено почесною грамотою Міністерства освіти. З 1996 р. по 2014 р. навчальний заклад очолював Бендерський М. А. Перебудова в державі, реформування в освіті вимагали наполегливої праці по ствердженню та розвитку навчального закладу. Директор технікуму і завуч Білик Л.Г. спрямовують діяльність педагогічного колективу враховуючи вимоги перебудови системи освіти. Як наслідок: розширюється спеціалізація “Професійного навчання” ліцензуються спеціальності: “Зварювальне виробництво” 1997 р. “Механізація сільського господарства” 2000 р. “Будівництво та експлуатація будівель і споруд” 2000 р. відкриваються нові спеціальності: “Економіка підприємства” 1999 р. “Фінанси” 2000 р. “Програмування” 2005 р. “Соціальна робота” 2006 р. заочна форма навчання за спеціальністю “Механізація сільського господарства” (1999 р.). У нових соціально-економічних умовах зростають вимоги до рівня культури й організації педагогічної праці майстра виробничого навчання, підвищується потреба підготовки спеціалістів з нових напрямків інтегрованих професій для роботи в професійно-технічних училищах. Виходячи з цих завдань, педагогічний колектив Конотопського індустріально-педагогічного технікуму, спрямовує свою діяльність на забезпечення високого рівня підготовки майбутніх майстрів виробничого навчання, їх конкурентно спроможності, мобільності, творчої активності в умовах ринкової економіки. В сучасних ринкових умовах пред’являють високі вимоги до якості, регулярності та надійності транспортних зв’язків, безпеки перевезення пасажирів та вантажів, технічного обслуговування автомобілів. Зростає потреба в автосервісних підприємствах із сучасною діагностикою та висококваліфікованими спеціалістами. З цією метою в технікумі відкриваються нові сучасні спеціальності: “Професійна освіта. Комп’ютерні технології” 2012р. “ Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів ” 2012 р. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 30 від 19.01.2004 року, 2.02.2004 Індустріально-педагогічний технікум реорганізовано в Індустріально-педагогічний технікум шляхом приєднання до Конотопського інституту Сумського державного університету. Контингент студентів технікуму формується на основі базової середньої освіти, повної загальної середньої освіти з числа учнів шкіл м. Конотоп та області; випускників ПТУ з 15 регіонів України. Практичне навчання студентів ІПТ КІ Сум ДУ проходить на базових підприємствах міста та Конотопського району з якими укладені довгострокові договори на проходження практик. Випускники проходять практику на підприємствах куди направляються на роботу з метою адаптації до виробництва. Індустріально-педагогічний технікум Конотопського інституту Сумського державного університету за більше, ніж 7 десятиліть свого існування пройшов складний і почесний шлях. Сьогодні це державний вищий навчальний заклад І рівня акредитації, який випускає спеціалістів за 12 спеціальностями та напрямками, головним завданням якого є підготовка, згідно з державним замовленням і договірними зобов’язаннями малої спеціалізації для фахівців різних сфер промислового комплексу, сільського господарства та системи професійно-технічної освіти. Технікум став одним з провідних закладів з підготовки майстрів виробничого навчання. За вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України, технікум нагороджується у 2009 році Дипломом «Флагмани освіти і науки України». З травня 2014 р. по вересень 2016р.технікум очолював директор Казимірчук Р. І. .В цей час перед колективом стоять непрості задачі викликані істотними змінами в державі, а саме прийнятий новий Закон України «Про вищу освіту» спрямований на оптимізацію мережі державних вищих навчальних закладів і ми маємо зайняти в ній достойне місце, зберігши та вдосконаливши наш педагогічний колектив. Нині технікум очолює директор Майстренко Наталія Миколаївна. Технікум працює над підвищення якості надання освітніх послуг шляхом впровадження у навчальний процес нових інформаційних, телекомунікаційних технологій, інтерактивних форм та методів навчання відповідно з інтеграцією до європейського освітнього простору із збереженням національних досягнень і власних традицій.

 

 


 

ХАРАКТЕРИСТИКА

Учня 1 групи

Конотопського професійно-аграрного ліцею

Найденка Дмитра Юрійовича

21.06.2001р.                  

освіта середня спеціальна 

                            

Найденко Дмитро навчається в Конотопському професійно-аграрному ліцеї з 01 вересня 2018 року в групі №1 по професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія «А1», «А2»);Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; Водій автотранспортних засобів (категорія «С») ». За період навчання показав достатній рівень знань з усіх предметів. Пропусків занять без поважної причини, порушень дисципліни та правил внутрішнього трудового розпорядку за період навчання не було.

Учень дуже здібний учень, має гарну пам'ять. На уроках уважний, зосереджений. Швидко сприймає викладений матеріал. Уміє логічно мислити, має власну думку і вміє її відстоювати. Рівень культури розумової праці знаходиться на високому рівні. На поставлене питання дає чітку, обґрунтовану відповідь.

По характеру учень спокійний, ввічливий, повільно приймає рішення. Коло товаришів з якими спілкується обмежене. По темпераменту флегматик. Працелюбний, наполегливо вивчає обрану професію. Поставлені перед ним завдання старається виконати вчасно.

У спілкуванні з однолітками і старшими тактовний, ввічливий. Вміє постояти за себе, завжди готовий прийти на допомогу товаришу. Довго адаптується до нового оточення.

Фізично розвинутий добре, захоплюється технікою. У вживанні спиртних напоїв та наркотичних речовин за період навчання не замічений.

 

Майстер дублер:                                    Гірин М.В.

 

Майстер в\н:                                         Чайка В.І.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

учня 1 групи

Конотопського професійно-аграрного ліцею

Башука Вадима Леонідовича

22.08.2003р.                  

освіта середня спеціальна                                           

 

Башук Вадим  навчається  в Конотопському професійно-аграрному ліцеї з 01 вересня 2018 року в групі №1 по професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія «А1», «А2»);Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; Водій автотранспортних засобів (категорія «С») ».

За період навчання зарекомендува себе з негативної сторони. Погано навчається, порушує дисципліну на уроках та позаурочний час, на зауваження викладачів та вихователів не реагує, веде себе зухвало в спілкуванні з старшими, часто втікає з останніх уроків та пропускає уроки без поважних причин. Таку велику кількість пропусків учень пояснює хворобою, але підтверджуючих документів не надає.

Поведінку Башука неодноразово розглядали на учнівських зборах, засіданні Ради профілактики правопорушень, він поставлений на внутрішньоліцений облік, так як учень, який схильний до правопорушень.

 

Майстер дублер:                                     Гірин М.В.

Майстер в\н:                                          Чайка В.І.


 

               Схема учнівського самоврядування

 

 

                              Староста

 

Зам старости                                     Профорг

 

Культмасовий                                   Фізорг

сектор

 

 

Трудовий сектор                               Навчальний

                                                             Сектор           

 

                                Редколегія     


 

Аналізу

уроку виробничого навчання №1

1. Тема уроку та її навчально – виховні цілі. Відповідність змісту поурочно – тематичного плану і програми матеріалу.

Тема: Щозмінне технічне обслуговування колісного трактора Т-150К.

Навчальна мета.Сформувати в учнів знання по виконанню трудових прийомів при технічному обслуговуванні колісного трактора.

Виховна мета:Виховувати в учнів любов до обраної професії.

2. Підготовка і стан матеріально – технічної бази:

- стан робочих місць учнів і майстра;

- наявність необхідного обладнання;

- санітарно – гігієнічний стан навчальних майстерень, верстата, робочих місць учнів.

Вся матеріально – технічна база відповідає всім нормам.

3. Організованість майстра, його педагогічний такт і вміння тримати себе з учнями.

Майстер організований, організовує групу вміло, педагогічний такт в середньому темпі, при учнях тримає себе стримано, при нагоді де потрібно підвищити голос так і робить.

4. Своєчасність та організованість початку уроку.

Майстер урок починає своєчасно, до початку першого уроку в\н учні приходять організовано, також початок уроку майстер проводить організовано.

5. Зміст і методика проведення вступного інструктажу:

- Раціональність структури, дозування часу і організація проведення;

Раціональність структури проводилась послідовно,час який дозувався використовувався правильно, організація проведення правильна.

- Методика пояснення і показу трудових прийомів і процесів;

Методика словесно – практична, показ трудових прийомів був здійснений.

- Методика використання наочних посібників, технічних та інших засобів навчання, навчально – технічної документації;

Майстер використовує інструкційні карти.

- Відображення сучасних досягнень техніки і технології, передових прийомів праці; питання безпеки життєдіяльності;

Майстер відображає сучасну техніку і технологію, а також передові прийоми праці. Питання безпеки життєдіяльності розказав чітко і ясно.

- Організація та методика закріплення матеріалу вступного інструктажу.

Майстер задавав запитання учням по пройденому матеріалу для їхнього закріплення вступного інструктажу.

(вказати доцільність методів навчання, також питань, що задавались для повторення та закріплення матеріалу ).

Майстер використовував такі методи як:

 словесні, наочні, практичні.

Словесні: пояснення, лекція, бесіда, самостійна робота;

Наочні: демонстрування наочних посібників, самостійні спостереження учнів;

Практичні: по керуванню технологічних процесів, по самостійному виконанню, навчально - виробничих робіт, виконання лабораторно – практичних робіт.

6. Зміст і методика проведення вправ учнів і поточного інструктування:

- відповідність вправ вимогам програми ;

відповідність вправ відповідає вимогам програми.

- правильність підбору навчально – виробничих робіт;

навчально – виробничі роботи підібрано правильно і раціонально.

- планомірність обходу робочих місць учнів, охоплення учнів поточним інструктуванням, своєчасність надання допомоги;

майстер обходив робочі місця, надавав допомогу учням яким була необхідна допомога.

- ступінь самостійності учнів, самоконтроль в роботі, типові помилки і труднощі, застосування теоретичних знань, якість виконання робіт;

учні самостійно виконували роботу, типові помилки і труднощі старались вирішувати самостійно, застосовувались теоретичні знання учнів, робота середньої якості.

- методика і організація контролю та приймання виконаних робіт;

майстер організував контроль і методику та прийняв виконані роботи відповідно до всіх вимог .

7. Зміст і методика проведення заключного інструктажу:

- педагогічна доцільність;

заключний інструктаж в загальному був проведений відповідно до всіх педагогічних норм .

- об’єктивність оцінок;

майстер оцінював роботу учнів доцільно і об’єктивно , відповідно до критерій оцінювання;

- зміст домашніх завдань;

домашні завдання видані майстром відповідають темі пройденого на даному уроці завдання. Завдання видані всім учням по закінченню виробничого навчання.

8. Поведінка учнів на уроці,дисципліна,активність, увага,старанність,тощо.

Поведінка учнів на уроці виробничого навчання була задовільною , активними на уроці було декілька учнів, такі як: Найденко Дмитро, Пунько ,Башук . Також були уважними і старанними .

9. Поведінка майстра на уроці ,стиль, тон, зовнішній вигляд, рівень професійної кваліфікації.

Поведінка майстра на уроці відповідала всім нормативним вимогам,також майстер жодного разу не повишав голос на учнів,вони виконували вказівки, які були дані майстром. Рівень професійної кваліфікації майстра був високим.

10. Висновки. Виконання плану уроку . Позитивні і негативні моменти . Поради майстру.

Висновок: майстер згідно уроку виконав всі пункти, які були в плані. Позитивні моменти уроку були в тому, що учні розуміли той матеріал,який викладався майстром виробничого навчання. Також була хороша організація як уроку так і праці учнів. Негативних моментів не було. Майстру можна порадити , щоб він продовжував працювати в такому ж темпі.

    Навчання заслуговує оцінку «відмінно»

Майстер дублер:               _________________         Гірин М.В.

                                                          (підпис)

 З аналізом виховного заходу                                         

 ознайомлений Майстер в/н: __________________   Чайка В.І.

                                                                     (підпис)

       

План

уроку виробничого навчання №1

 

Тема програми: Комплексні роботи.

Тема уроку: Виготовлення ящика для інструментів.

об’єкт роботи. Слюсарна майстерня.

Мета уроку:

Навчити: оздоблювати робоче місце для слюсарних робіт;

Закріпити: уміння складати технологічну послідовність виконання роботи;

Вдосконалити: уміння виконувати роботу , застосовуючи комплекс слюсарних операцій освоєних раніше;

Розвивати: навички самоконтролю, логічне мислення;

Формувати: стійкі якості особистості робітника професіонала, уміння працювати в бригаді на загальний результат, застосовуючи набуті знання.

Обладнання, матеріали, інструменти, наочні посібники: Комплект інструментів, технічне обладнання, інструкційна карта.

Тип уроку: Словесно-демонстративний.

Хід уроку

I . Організаційна частина: 

1) перевірка наявності учнів; 

 2) перевірка готовності учнів до уроку.

II . Вступний інструктаж:

1) оголошення теми і навчальної мети уроки;

2) повторення вивченого матеріалу і набутих умінь (запитання):

а) способи виконання розмітки;

б) способи свердління;

в) розказати операції, види робіт та способи різання;

г) що таке клепання та його види;

3) вивчення нового матеріалу:

- Освоєння операцій та видів робіт, що виконуються під час розмітки, різання, свердління, обпилювання;

- прийоми та технологія виконання розмітки деталі;

- прийоми та технологія виконання різання деталі;

- прийоми та технологія виконання свердління деталі;

- прийоми та технологія виконання обпилювання деталі;

-правила безпеки праці при виконанні робіт;

-аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження та усунення;

-розбір документів письмового інструктажу – інструкційних карт;

- Використання інструменту і приладів.

4) закріплення навчального матеріалу (запитання);

   а) правила безпеки праці при різанні металу;

б) правила безпеки праці при сведрлінні деталі;

в) прийоми виконання робіт;

5) видача завдання: Виконання операцій розмітки деталі, різання деталі по заданих пара метрах, свердління наскрізних отворів, обпилювання нерівних поверхонь.

Визначення дефектів деталі:Невідповідність розмірів кресленню.

Причини: неправильно виконана розмітка, не дотримано припуски на опилювання.

“Рвана”, криволінійна кромка деталі.

Причини: деталь слабо затиснута у лещатах, недотримані правила розмітки, рубання виконувалось дуже сильними ударами чи тупим зубилом.

Гострі кромки, необроблені.

Причини: дуже сильний натиск при опилюванні, робота тупим напилком, використання напилка невідповідного номеру.

Свердло йде від вісі отвору.

Причини: погано розмічено отвір, погано встановлено деталь, та слабо закріплена, погано встановлено свердло

Перевірка якості виготовленої деталі.

III . Самостійна робота учнів і вступний інструктаж:

1) обхід робочих місць з метою перевірити:

а) перевірка початку роботи, правил безпеки праці;

б) перевірка правильності виконання прийомів і способів роботи;

в) перевірка правильності дотримання технологічних процесів виконання роботи;

г) контроль якості виконання навчально-виробничих робіт майстром;

д) оцінювання навчально виробничих робіт з виготовлення підвісу для плакатів;

IV. Заключний інструктаж:

1) повідомлення про досягнення мети уроку Формування вмінь та навиків складання технологічної послідовності виконання роботи;

2) повідомлення підсумків, і аналіз виконання навчально виробничих завдань групою;

3) розбір помилок і недоліків під час виготовлення деталі;

4) аналіз виконання правил безпеки праці на уроці;

5) виставлення та обгрунтування оцінок за виконані роботи на

уроці;

Домашнє завдання: Повторити правила безпеки праці.

6) Прибирання робочого місця

 

Майстер дублер:                                                          Гірин М.В.


 

План

 уроку виробничого навчання №2

 

Тема програми: Комплексні роботи.

Тема уроку: Виготовлення ручок ящиків для інструментів.

об’єкт роботи. Слюсарна майстерня.

Мета уроку:

Навчити: полегшувати роботу для інших людей;

Закріпити: уміння складати технологічну послідовність виконання роботи;

Вдосконалити: уміння виконувати роботу , застосовуючи комплекс слюсарних операцій освоєних раніше;

Розвивати: навички самоконтролю, логічне мислення;

Формувати: стійкі якості особистості робітника професіонала, уміння працювати в бригаді на загальний результат, застосовуючи набуті знання.

Обладнання, матеріали, інструменти, наочні посібники: Комплект інструментів, технічне обладнання, інструкційна карта.

Тип уроку: Словесно-демонстративний.

Хід уроку

I . Організаційна частина: 

1) перевірка наявності учнів; 

 2) перевірка готовності учнів до уроку.

II . Вступний інструктаж:

1) оголошення теми і навчальної мети уроки;

2) повторення вивченого матеріалу і набутих умінь (запитання):

а) способи виконання розмітки;

б) способи свердління;

в) розказати операції, види робіт та способи різання;

г) що таке клепання та його види;

3) вивчення нового матеріалу:

- Освоєння операцій та видів робіт, що виконуються під час розмітки, різання, свердління, обпилювання;

- прийоми та технологія виконання розмітки деталі;

- прийоми та технологія виконання різання деталі;

- прийоми та технологія виконання свердління деталі;

- прийоми та технологія виконання обпилювання деталі;

-правила безпеки праці при виконанні робіт;

-аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження та усунення;

-розбір документів письмового інструктажу – інструкційних карт;

- Використання інструменту і приладів.

4) закріплення навчального матеріалу (запитання);

   а) правила безпеки праці при різанні металу;

б) правила безпеки праці при сведрлінні деталі;

в) прийоми виконання робіт;

5) видача завдання: Виконання операцій розмітки деталі, різання деталі по заданих пара метрах, свердління наскрізних отворів, обпилювання нерівних поверхонь.

Визначення дефектів деталі:Невідповідність розмірів кресленню.

Причини: неправильно виконана розмітка, не дотримано припуски на опилювання.

“Рвана”, криволінійна кромка деталі.

Причини: деталь слабо затиснута у лещатах, недотримані правила розмітки, рубання виконувалось дуже сильними ударами чи тупим зубилом.

Гострі кромки, необроблені.

Причини: дуже сильний натиск при опилюванні, робота тупим напилком, використання напилка невідповідного номеру.

Свердло йде від вісі отвору.

Причини: погано розмічено отвір, погано встановлено деталь, та слабо закріплена, погано встановлено свердло

Перевірка якості виготовленої деталі.

III . Самостійна робота учнів і вступний інструктаж:

1) обхід робочих місць з метою перевірити:

а) перевірка початку роботи, правил безпеки праці;

б) перевірка правильності виконання прийомів і способів роботи;

в) перевірка правильності дотримання технологічних процесів виконання роботи;

г) контроль якості виконання навчально-виробничих робіт майстром;

д) оцінювання навчально виробничих робіт з виготовлення підвісу для плакатів;

IV. Заключний інструктаж:

7) повідомлення про досягнення мети уроку Формування вмінь та навиків складання технологічної послідовності виконання роботи;

8) повідомлення підсумків, і аналіз виконання навчально виробничих завдань групою;

9) розбір помилок і недоліків під час виготовлення деталі;

10) аналіз виконання правил безпеки праці на уроці;

11) виставлення та обгрунтування оцінок за виконані роботи на

уроці;

Домашнє завдання: Повторити правила безпеки праці.

12) Прибирання робочого місця

 

Майстер дублер:                                                          Гірин М.


 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 193; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!