Скласти словник-довідник «Сучасні молодіжні субкультури в Україні».



 

Хіпі - міжнародний молодіжний рух, виник у 1965 році у Сан-Франциско в контексті лібералізації і демократизації традиційного суспільства, один з найяскравіших проявів контркультури, мав пацифістськезабарвлення, справив істотний вплив на мистецтво, особливо на рок-музику, з ним пов'язані такі поняття, як сексуальна революція, психоделічна революція. Занепав на початку 1970-х років, перетворившись на одну з субкультур. Був одним із символів епохи. Його учасники називали себе «Поколінням квітів, Дітьми квітів

 

Панки  - субкультура, возникшая в конце 1960-х — начале 1970-х годов в Великобритании, США, Канаде и Австралии, характерными особенностями которой являются критическое отношение к обществу и политике.

 

Скінхеди — члени субкультури, що виникла серед робочого класу та молодих людей у Сполученому Королівстві в 1969 році, а потім поширились на інші частини світу.

 

Хіп-хоп Хіп-Хоп (англ. Hip-hop) — молодіжна культура, яка з'явилась у США в кінці 1970-х в середовищі афроамериканців. Включає в себе 4 основні елементи: діджеїнг, графіті, емсіінг (реп), брейкінг.

 

Го́пники (гоп, гопота) — представники субкультури, утвореної в результаті інфільтрації кримінальної естетики в робітниче середовище; люди, що вимагають гроші або інші цінні речі від інших людей, шахраї, грабіжники, хулігани. Зазвичай походять з малозабезпеченої сім'ї.

Готи   (англ. Goths, від англ. Gothic у значенні варварський, грубий[⇨]) (самоназва «Діти Ночі») — субкультура, що зародилася наприкінці 70-х років XX століття у Норвегії та Великій Британії на основі панк-руху. Готична субкультура досить різноманітна і неоднорідна, однак для всіх її представників в тому чи іншому ступенів, характерний і специфічний імідж , інтерес до готичної музики. Від початку будучи молодіжною, нині у світі субкультура представлена людьми віком від 14 до 45 років і старшими.

 

Рейв (англ. rave) — масова нічна дискотека з виступом диск-жокеїв; також загальна назва електронної танцювальної музики, що грають на таких дискотеках, і тому точного визначення не має.

 

Фурі  (англ. furry) — субкультура, що поєднує людей, які захоплюються антропоморфними тваринами в образотворчому мистецтві, анімації, художній літературі та дизайні. Відмінною рисою субкультури є прагнення до втілення образу антропоморфної тварини у творчості, або собі через ідентифікацію з нею.

 

Теріантропія   (англ. therianthropy) — це термін, що використовується для позначення трансформації людини у іншу тваринну форму в міфології або як спіритичне поняття. Це слово походить від грецькогоtherion, що означає «дика тварина», і anthrōpos, що означає «людину»

 

Геймери  — це прихильники комп'ютерних ігор, які вбачають в іграх сенс свого життя. Найчастіше геймерами є підлітки. Фактично гра у підлітка займає увесь вільний від навчання час. Найбільш організованим різновидом геймерів є “квакери”, прихильники комп'ютерної гри “Quake”.

 

Металісти  (англ. metalhead) — субкультура, натхненна музикою в стилі метал. З'явилася у 1980-х роках.

Найбільш популярна в північній Європі, Німеччині, Франції та Польщі, досить поширена — в північній Америці, має значну кількість прихильників в південній Америці, південній Європі і Японії. На Близькому Сході, за винятком Туреччини, металісти нечисельні і піддаються переслідуванню[

 

Байкери   (англ. biker, від bike ← motorbike ← motorbicycle «мотоцикл», Рокер) — члени мотоклубу, прихильники мотоциклу не просто як засобу пересування, а як невід'ємної частини певного стилю життя, життєвих цінностей та кодексу правил. Відтак майже кожний байкер є мотоциклістом, але не кожен власник двоколісної техніки може бути віднесений до числа байкерів.

 

Яку роль відіграють ровесники в соціальному розвитку особистості? Назвіть основні функції групи ровесників як важливого елемента мікросередовища підлітка.

 

Потреба у спілкуванні з однолітками, яких не можуть замінити батьки, виникає в дітей дуже рано і з роками посилюється. Вплив групи однолітків на процес соціалізації дитини розпочинається набагато раніше від початку підліткового віку. Одна з причин важливої ролі цього спілкування - це створення прототипу дорослих взаємин, які можна реалізовувати у подальшому житті.

Потреба у спілкуванні з однолітками, яких не можуть замінити батьки, виникає в дітей дуже рано і з роками посилюється. Вплив групи однолітків на процес соціалізації дитини розпочинається набагато раніше від початку підліткового віку. Одна з причин важливої ролі цього спілкування - це створення прототипу дорослих взаємин, які можна реалізовувати у подальшому житті.

По-перше, спілкування з ровесниками – дуже важливий специфічний канал інформації; по ньому підлітки дізнаються багато необхідних речей, які з тих чи інших причин їм не повідомляють дорослі.

По-друге, це специфічний вид міжособистісних відносин. Групова гра та інші види суспільної діяльності виробляють необхідні навички соціальної взаємодії, вміння підкорятися колективній дисципліні і в той же час відстоювати свої права, співвідносити особисті інтереси с суспільними. Змагання групових взаємовідносин , якого не має у відносинах з батьками, також слугує цінною життєвою школою.

По-третє, це специфічний вид емоційного контакту. Усвідомлення групової приналежності, солідарності, дружньої взаємодопомоги не лише полегшує підлітку автономізацію від дорослих, а й дає йому надзвичайно важливе почуття емоційного благополуччя та стійкості.

 

В процесі соціалізації особистості група однолітків виконує наступні функції:

1.   залучення до культури даної групи, до переважаючих в ній нормам;

2.   навчання статевовіковій рольовій поведінці (через пред’явлення зразків поведінки, що притаманна кожній статі і осудження неправильної поведінки);

3.   навчання поведінці, що відповідає етнічній, релігійній, регіональній, соціальній, професіональній приналежності членів групи;

4.   допомога членам в досягненні автономії від суспільства.

5.   створення умов своїм членам для розвитку самосвідомості, самовизначення, а також для самореалізації і самоствердження.

 

Ці функції реалізуються по-різному і за ступенем ефективності, і за змістовним направленням в залежності: від статі та віку членів групм та індивідуальних особливостей; професійного складу групи; від направленості групи та інших її характеристик; від етнічних, релігійних та соціокультурних умов, в яких існує група.

 

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 212; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!