III.2 Аналіз можливостей розвитку бізнесу в стилі шоу в Україні



Вдивляючись в екран телевізора ми щоразу бачимо нові та нові товари, але в підсвідомості залишаються саме розрекламовані бренди. Рекламні ролики втрачають свій зміст. Це супроводжується такими причинами, як: недостатня якість рекламних теле- та радіо роликів, постійні переривання передач, фільмів та інших теле- та радіо продуктів рекламою, поява технологій TiVo, які дають змогу видаляти рекламні ролики та ін.. Тому на сьогоднішній день компанії знайшли новий спосіб заохочення споживачів. Це – бізнес в стилі шоу. Можливо ще не всі знайомі з цим поняттям, але лави його вболівальників збільшуються з кожним днем і в Україні також. Точного визначення цьому поняттю в літературі немає, та й літератури дуже мало. Ми спробували вивести власне визначення. Бізнес в стилі шоу – це засіб якнайповнішої передачі компанією інформації про бренд, в якому використовуються несподівані та оригінальні ідеї щодо створення брендового шоу за участю потенційних споживачів задля подальшої взаємодії з ними. Бренд – це широке поняття, оскільки до нього ще додатково входять: сам товар чи послуга з усіма характеристиками, очікуваннями, асоціації, які сприймаються споживачами та імідж товару, а також обіцянки яких-небудь переваг, які надаються авторами бренду споживачам - це і є зміст, який в нього вкладають самі створювачі. Тобто бізнес в стилі шоу у своєму ядрі має бренд. Місія бізнесу в стилі шоу полягає в тому, щоб створювати і розвивати спілкування та взаємодію компаній та споживачів, для отримання ними нових знань та контактів і тим самим сприяти розвитку бізнесу, росту професіоналізму та підвищенню якості життя.

Кожній компанії в Україні слід взяти до уваги доведену закордонними компаніями ефективність використання культури вражень. Феєричне шоу, сюрпризи та будь-які цікаві несподіванки заохочують людей, зацікавлюють їх, звертають їхню увагу на певний бренд, на продукцію певної компанії. Ми вирішили упорядкувати кроки до успішного просування бренду та додати свої пропозиції щодо вдосконалення стратегій співпраці з бізнесом в стилі шоу.

Визначити образ бренда. Перший крок до створення успішного шоу полягає у тому, щоб зрозуміти бренд та привести шоу до відповідності з ним. Образ бренда – це його внутрішній імідж та індивідуальність. Це його значення для працівників компанії та для по сторонніх людей, взаємодіючих з ними (масових та корпоративних споживачів, інвесторів, преси).

Визначити стратегію бренда. Як відомо бренд-менеджерам, образ бренда весь час терпить якісь зміни. Тому потрібно визначити певну стратегію, яка повинна завжди враховувати проблему руху вперед та відповідати на питання, в якому напрямку потрібно розвивати бренд. Таким чином будь-яке шоу повинне відповідати концепціям та загальній стратегії бренду.

Визначити цільову аудиторію. Для того щоб перетворити стратегію бренда в бізнес в стилі шоу, маркетинговому відділу компанії необхідно вивчити свою цільову аудиторію. В бізнесі в стилі шоу, набагато більше ніж в рекламі, прослідковується тенденція зосереджуватися на окремих групах споживачів, тому потрібно вміти визначати і знати, які споживачі найбільш цінні для компанії.

Визначити можливі стратегічні складності. Знаючи цільову аудиторію, можна визначити можливі стратегічні складності. Це допоможе зосередитися на цілях шоу та значно збільшить шанси на успіх. Наприклад, можлива надзвичайна стійкість цільової групи споживачів до впливу традиційної реклами, тому шоу повинне скоріше підтримати їх ентузіазм та захопити їх якоюсь діяльністю, а не безцеремонно просувати бренд та товари компанії.

Визначити цілі та очікувані результати шоу. Наступний крок, напевно, найважливіший. Тактичні цілі самого шоу слід визначати виходячи з чотирьох попередніх кроків. Визначені цілі допомагають зрозуміти необхідний „дух” шоу. Саме на цьому етапі потрібно визначити, яким буде справлене враження. Іншими словами, – яким чином шоу повинно розважати, захоплювати та руйнувати стереотипи. Цілі також повинні бути нероздільно пов’язані з очікуваними результатами.

Втілити у життя, тобто поставити шоу. На цьому етапі необхідно основуватися на цілях. Головне тут – це творчість людей, які пишуть сценарій шоу та ставлять його на сцені. А поки творчий процес відбувається своєю чергою, необхідно впевнитися, що даний бренд інтегрований в шоу протягом усієї постановки. Інтегрувати бренд в подію – це означає прослідкувати, наприклад, щоб у центрі шоу були кольори компанії чи величезний логотип.

Інтегрування шоу разом з іншими маркетинговими засобами. Бізнес в стилі шоу не може існувати сам по собі, і в більшості випадків компанії, що ставлять шоу покладаються також на традиційні маркетингові засоби. Отже, щоб управляти впливом шоу на бренд, потрібно провести ревізію всього набору засобів комунікації, які є в розпорядженні компанії, та намагатися задіяти їх всі.

Визначення впливу шоу на бренд та їх відповідність. Останній крок полягає в тому, щоб підвести підсумки постановки шоу. Потрібно оцінювати як ступінь відповідності шоу бренду (тобто образу, стратегії та цільовій аудиторії), так і вплив шоу на бренд (в тому числі підвищення обізнаності про бренд, лояльності клієнтів та покращення сприйняття бренда). В моєму плані оцінка результатів слідує за постановкою шоу, але насправді її слід проводити в якості еталонного тестування ще задовго до того, як шоу побачать перші глядачі.

Компанії повинні піклуватися не тільки про себе та свій бренд, а й про споживачів. Розвиваючи бізнес в стилі шоу, необхідно знати та враховувати як особливості бренда, так і потреби клієнтів.

Довершене шоу дозволяє компанії пройти шлях від розуміння споживачів на найпростішому рівні до динамічної взаємодії та діалогу з ними. Саме так потрібно будувати співпрацю з клієнтами, щоб отримати довгострокову вигоду.


Висновки

Бізнес в стилі шоу присутній всюди в бізнесі. Чим би не займалися компанії – виробленням автомобілів та фінансових товарів, роздрібною торгівлею, технологіями, мистецтвом чи професійним спортом – їх маркетингові відділи вже усвідомили, що старі методи просування товару перестають працювати з часом. Щоденна телевізійна та радіо реклама перестає бути ефективною, вона є нав’язливою, а споживачі ставляться до неї з презирством. Постачальники м’ятних пастилок та комп’ютерів, продавці жіночої білизни та будівники хмарочосів бачать, що потрібно відходити від звичних способів ведення маркетингового бізнесу, щоб досягти уваги свого покупця та захопити його. Творчість, гумор та гра з’являються в діяльності компаній на кожному етапі. До бізнесу в стилі шоу звертаються, щоб захопити покупців і привернути увагу кожного індивіда. А також вивести на ринок нові товари та залучити до свого бізнесу партнерів.

Бізнес в стилі шоу – це засіб якнайповнішої передачі компанією інформації про бренд, в якому використовуються несподівані та оригінальні ідеї щодо створення брендового шоу за участю потенційних споживачів задля подальшої взаємодії з ними. Місія бізнесу в стилі шоу полягає в тому, щоб створювати і розвивати спілкування та взаємодію компаній та споживачів, для отримання ними нових знань та контактів і тим самим сприяти розвитку бізнесу, росту професіоналізму та підвищенню якості життя.

Компанії повинні піклуватися не тільки про себе та свій бренд, а й про споживачів. Розвиваючи бізнес в стилі шоу, необхідно знати та враховувати як особливості бренда, так і потреби клієнтів. Довершене шоу дозволяє компанії пройти шлях від розуміння споживачів на найпростішому рівні до динамічної взаємодії та діалогу з ними. Саме так потрібно будувати співпрацю з клієнтами, щоб отримати довгострокову вигоду.

В українському бізнесу в стилі шоу відсутня потрібна кількість кваліфікованих кадрів, спостерігаються недостатні темпи спеціалізації. Рівень поінформованості про суть, механізм та призначення бізнесу в стилі шоу з боку керівників та менеджерів у складі компаній дуже низький. Плутанина у термінах призводить до змішування таких понять як реклама, PR, маркетинг, брендинг. Найближчі 5 років стануть часом становлення бізнесу в стилі шоу в Україні, як окремої, високотехнологічної діяльності, спрямованої на досягнення взаєморозуміння між компаніями/організаціями та різними видами громадськості.

Кожній компанії в Україні слід взяти до уваги доведену закордонними компаніями ефективність використання культури вражень. Феєричне шоу, сюрпризи та будь-які цікаві несподіванки заохочують людей, зацікавлюють їх, звертають їхню увагу на певний бренд, на продукцію певної компанії. Упорядкувавши кроки до успішного просування бренду можна досягти висот.


Список використаної літератури

 

1. Балабанова Л.В. Маркетинг: Підручник. – 2-ге вид., перероб. І доп. – К.: Знання – Прес, 2004. – 645с.

2. Куденко Н. В. Стратегічний маркетинг.- К.; КНЕУ,1998.

3. Томпсон А. А., Стрикленд А. Дж. Стратегический менеджмент. Искусство разработки и реализации стратегии. М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998.

4. Шмитт, Роджерс, Вроцос Ш73 Бизнес в стиле шоу. Маркетинг в культуре впечатлений. : Пер. с англ. – М. : Издательский дом «Вильямс», 2005. – 400с.: ил. – Парал. тит. англ.

5. Coca-Cola Goes Back to Its ‘Real’ Past”, New York Times, January 10, 2003

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 155; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!