I.3 Основні завдання діяльності бізнесу в стилі шоу



 

Відповіддю на нові тенденції в різних сферах стала широка та зростаюча підтримка нових методів комунікації зі споживачем. Багато компаній звертаються до мобільного маркетингу, щоб відповідати специфічним демографічним характеристикам споживачів і спілкуватися з кожним, в надії створити споживчу цінність та стати частиною їх способу життя.

2007 рік сприймається кожною групою компаній по-різному. Наприклад, MySpace і MTV Networks вважають, що у 2007 році потенціал мобільного маркетингу розкриється на повну силу. Природно, ці компанії внесуть посильну лепту. Користувачі MySpace зможуть за допомогою мобільних сервісів додавати свої фотографії у свої акаунти, відправляти й одержувати повідомлення. MTV Network, у свою чергу, збирається створити спектр мобільного контента, що випускається під брендом MTV.
Cingular, Verizon Wireless, T-Mobile і Sprint Nextel, чотири мобільних оператори Сполучених Штатів, планують наступного року одержати досить великий дохід від феномена мобільного маркетингу. На фоні зниження доходів від голосової телефонії, мобільний маркетинг сприймається «великою четвіркою» як перспективний канал для розширення бізнесу й збільшення прибутку. Але між медіа магнатами й операторами мобільного зв'язку є ряд розбіжностей у поглядах на те, якими повинні бути відносини між споживачами й брендом, а так само, як необхідно ділити прибуток. Крис Де Вольфе, один із засновників і виконавчий директор MySpace, в інтерв'ю Financial Times сказав, що «бізнес-модель мобільних сервісів не може бути стабільною, вона залежить від конкретної країни, необхідно розвивати мобільні сервіси, у яких буде присутній мобільна реклама в обмін на низьку абонентську плату або навіть її відсутність». На даний момент MySpace, що запустив свої сервіси тільки для абонентів оператора Cingular, проводить переговори з операторами в Азії і Європі, а MTV вже уклала договори із самими великими операторами й планує запустити у своєму сервісі 600 кліпів загальною тривалістю близько 30 годин. Так чи інакше, більшість експертів і аналітиків прогнозують, що 2007 рік стане роком мобільного маркетингу й відео індустрії. [14]

Споживчі враження покинули межі тематичних ресторанів та великих супермаркетів і просунулись у напрямку до нових ідей інтерактивної торгівлі, лабораторій споживчого тестування товарів та прогресивних брендів. Компанії постійно шукають нові шляхи до важкодоступних споживачів, використовуючи, наприклад партизанський (в американській маркетинговій літературі існує термін — "партизанський маркетинг" (guerilla marketing), який підкреслює наступальну сутність маркетингу. Головна мета партизанського маркетингу — активно, наполегливо, крок за кроком наближатися до перших ринкових позицій у конкурентній боротьбі) [3] маркетинг, оригінальні способи розміщення товарів та інтерактивні враження в Internet. Вони часто розсилають вуличні команди споживачів-проповідників, розповідаючи перехожим про достоїнства продукції того чи іншого бренда. Дуже часто зустрічаються на вулицях Києва та інших міст України так звані проповідники компанії Oriflame чи Avon, чи ще якихось. Вони намагаються занурити перехожого, тобто вже можливого споживача у красу, ефективність та оригінальність того чи іншого продукту даної компанії. [17] Час від часу споживачі беруть ініціативу в свої руки та самі створюють шоу про бренди, які їм подобаються, і тоді вже компанії намагаються зіграти в ньому свою роль.

Ці дотепні новаторські підходи до особового спілкування зі споживачем відображують величезний творчий потенціал та інтерес до постановки розважальних, заохочуючи вражень.

Проекти бізнесу в стилі шоу повинні:

· відповідати концепції бренда (тобто його відмітним особливостям);

· мати ясно визначені стратегічні цілі;

· оцінювати рентабельність інвестицій, направлених на побудову бренда, стримування споживачів, підвищення об’ємів продажу та дослідження ринку;

· орієнтація на цінних клієнтів, на взаємодію та діалог, щоб зрозуміти споживачів та будувати відносини з ними;

· створювати споживчу цінність за допомогою сильних вражень, що породжують віру в бренд та прив’язаність до нього;

· ґрунтуватися на глибокому розумінні сучасних тенденцій у культурі споживачів, їх розвагах та стилі життя.

Бізнес в стилі шоу – корисний інструмент для всіх видів внутрішньої комунікації, який можна використовувати для навчання, мотивації чи внутрішнього брендинга. На сьогоднішній день не існує чіткого визначення такого маркетингового процесу, як брендинг. Це запозичене слово, що по суті означає процес побудови і розвитку бренду. Можна сформулювати наступне визначення, яке може якнайповніше описати суть брендинга. Брендинг - це створення, розвиток і підтримка постійного добровільного зв'язку із стратегічно важливою групою споживачів, за допомогою стабільного і надійного набору відмінностей, що припускає незмінна висока якість і задоволення. [7] Важливість останнього визнають все більше і більше компаній; вони розуміють, внутрішнє шоу, присвячене бренду, повинне бути не менш цікавим, ніж зовнішнє, орієнтоване на зовнішніх споживачів.

Додаток 1 – це модель того, як за допомогою бізнеса в стилі шоу компанія будує відносини між торговою маркою та споживачами. Завдяки бізнесу в стилі шоу і ті, й інші можуть встановлювати зв’язок з брендом під час перегляду шоу; розвивати бренд шляхом прийняття участі в шоу; створювати бренд, займаючись підготовкою шоу. Шоу дають споживачам та персоналу спробу взаємодіяти один з одним і між собою. Вони сприяють якісному зворотному зв’язку та створенню серед споживачів та персоналу „клубів за інтересами”. [4, ст. 25-27]


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 141; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!