I.2 Значення бізнесу в стилі шоу в сучасному житті.



Автори багатьох книг з маркетингу, наприклад, Філіп Котлер, Лестер Тароу, стверджують, що зміна сучасного бізнесу зумовлено трьома тенденціями: зменшенням впливу традиційної реклами, ростом інформованості та незалежності споживача, появою культури вражень.

Насиченість ЗМІ безмежною кількістю реклами призвела до того, що споживач відчуває інформаційне перенавантаження: він не в змозі впоратися з тисячами рекламних повідомлень, що надсилаються йому кожного дня. Кожне нове покоління, виховане на ЗМІ, все більше скептично ставиться до повчальної реклами, характерної для другої половини XX століття. В результаті з’являються технології, як TiVo, які дозволяють споживачу видаляти рекламні ролики між телепрограмами.

Завдяки всьому вищезгаданому розповсюджується переконання, що традиційна реклама втрачає свій вплив на споживача. Дослідження, проведені Intellitrends [13], показують, що 47% компаній з галузей автомобілебудування, інформаційних технологій, засобів масової інформації, електроніки та охорони здоров’я вибрали маркетинг, що пов’язаний з відчуттями, з подіями та з враженнями, в порівнянні з 32%, що обрали спосіб традиційної реклами. [22]

Досягти уваги споживачів з кожним днем стає все важче. Немає вже повної влади над споживачами у до цього часу абсолютних лідерів на ринку (в 1998-2001 роках частка Coca-Cola Classic на ринку безалкогольних напоїв впала з 33% до 20%, а частка Pepsi-Cola – з 23% до 13% [5]). Це можна пояснити не тільки появою конкуруючих продуктів, але й тим, що споживачі стають залежними від спілкування один з одним, від авторитетної думки близьких чи знайомих. Більшість людей починає довіряти думкам оточуючих, а не рекламі. А це у більшості випадків породжує так званий „зіпсований телефон”, через який багато компаній втрачають провідні місця на ринку товарів та послуг.

Також за останні декілька років новим динамічним засобом спілкування споживачів став Internet, з яким не можна не рахуватися. Internet – це найефективніша нова технологія, яка сприяє розвитку інформаційної супертехніки і є її ядром, це глобальна комп’ютерна мережа, що стала невід’ємною частиною передачі та отримання інформації про будь-що. [1, ст. 32-33] Один із прикладів зростаючої величі споживача можна знайти на Web-сайті televisionwithoutpity.com. Це так звана „дошка об’яв споживачів”, на якій розміщені коментарії щодо популярних проектів, шоу та інших заходів. На цьому сайті телепродюсери можуть дізнатися багато корисної інформації для удосконалення своїх проектів у галузі бізнесу в стилі шоу. Після багатьох розмов щодо інтерактивного телебачення воно почало звертати увагу на прямі відгуки глядачів. Більшість компаній приходять до цього ж. Сучасні споживачі очікують, що компанії будуть прислухатися до їх бажань, бо приймаючи рішення про купівлю, вони схильні все ж орієнтуватися на думку друзів, а не на пропозиції вулиці Червоноармійської, Хрещатик чи Медісон-авеню (вулиці, на яких розташовані рекламні агентства, дорогі магазини та торгові центри). Саме бізнес в стилі шоу стимулює спілкування споживачів, роблячи головною темою розмов той чи інший бренд. Пропонуючи клієнту роль в створенні розважальних вражень, бізнес в стилі шоу запрошує його в яскравий світ шоу.

Ріст впливу вражень та розваг на усі аспекти нашої культури є тенденцією, що спостерігається у наш час. Споживча цінність пройшла еволюційний шлях від сировини до товарів, послуг і, у висновку, до вражень. Це означає, що споживачі очікують знайти враження та розваги не тільки в кінотеатрі, але і в вечірніх новинах, у класній кімнаті, в звичайних магазинах, на Web-сайтах, в ресторанах. Розважальні враження – з властивими їм гумором, драматизмом, сюрпризами – стають основою у таких сферах, як політика, мистецтво і навіть юриспруденція. Мова йде не про поверхневе судження: розвага може бути і частиною навчального процесу, важкого та глибокого особистого враження. Але культура, в широкому розумінні, передбачає забавний елемент навіть у самих серйозних сторонах життя. Бізнес в стилі шоу пропонує розважальні враження, які в змозі викликати посмішку, навіть коли все навколо здається тьмяним та сумним. Вселяючи оптимізм та незвичайне враження, даруючи покупцям заряд бадьорості та хорошого настрою, бізнес в стилі шоу породжує, таким чином, прив’язаність до даного бренду. [4, ст. 22-25]

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 153; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!