Прикладне використання інформаційних технологій



 

При написанні магістерських дипломних робіт бажано використовувати різні методи і прийоми економічних досліджень: методи порівняння, елементарні методи фінансового аналізу, традиційні методи економічної статистики, математико-статистичні методи вивчення зв‘язків, методи теорії прийняття рішень, методи економічних обчислень.

Для узагальнення інформації, вияву тенденцій розвитку господарських процесів, прогнозування значень показників, обґрунтування економічних нормативів тощо в магістерській дипломній роботі слід використовувати комп‘ютерну техніку та відповідне програмне забезпечення.

При проведенні економічних досліджень можна скористатися ресурсами пакетів MS Excel, STATІSTICA, SPSS, Aptech GAUSS, ESB Stats Standart, NCSS Statistical and Data Analysis, Stata, StatXact та іншими.

Так, наприклад, пакет MS Excel забезпечений технологіями підбору параметрів, сценарного підходу, пошуку оптимальних рішень, статистичного аналізу та прогнозування.

STATISTICA - це сучасний пакет статистичного аналізу, у якому реалізовані всі новітні комп'ютерні й математичні методи аналізу даних.

STATІSTICA включає в себе: описові статистики; аналіз багатомірних таблиць; багатомірну регресію; нелінійну регресію; дискримінантний аналіз; аналіз відповідностей; кластерний аналіз; факторний аналіз; структурні моделі; дерева класифікацій; прогнозування тимчасових рядів; аналіз канонічної кореляції; непараметричну статистику; аналіз компонентів дисперсії; аналіз надійності переваг; дисперсійний аналіз; коваріаційний аналіз; аналіз Монте-Карло і багато іншого.

Проводячи обробку інформації засобами пакету STATІSTICA, можна побудувати: матричні графіки; піктографіки; діаграми розсіювання; гістограми; тернарні графіки; карти ліній рівня; кругові діаграми; категоризовані графіки; імовірнісні графіки; графіки поверхонь; трасувальні графіки; комбіновані графіки, згладжування, перетину тощо.

Студент самостійно обирає методи обробки економічної інформації, програмне забезпечення.

Консультант з питань використання інформаційних технологій при виконанні магістерських дипломних робіт допомагає студентові реалізувати поставлене завдання на комп’ютерній техніці. Він розподіляє час для роботи на ПК, перевіряє виконання роботи та підписує завдання до магістерської дипломної роботи. У обов’язки консультанта входить також контроль за дотриманням встановлених строків виконання цієї частини роботи, за її оформленням.

У разі необхідності консультант вказує свої зауваження у рецензії, яку він складає у стислій формі, підписує і передає на випускову кафедру.

Науковий керівник магістерської дипломної роботи разом з консультантом по використанню комп’ютерної техніки надає допомогу студентам у визначенні змісту цієї частини роботи, зборі необхідних матеріалів для її виконання, ув’язці з основними показниками роботи, виборі необхідних методів та програмних засобів.

 

ОФОРМЛЕННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

3. 1. Загальні вимоги

Магістерська дипломна робота виконується на аркушах білого паперу формату А 4 (210´297мм) з одного боку аркуша.

Текст повинен мати поля з 4-х боків аркуша: верхнє, нижнє – 20 мм, ліве – 25 мм, праве – 15 мм. Текст на комп’ютері набирається в редакторі Word, шрифт тексту Times New Roman, розмір шрифту 14, міжрядковий інтервал 1,5 або написаний від руки з висотою літер і цифр не менш ніж 2,5 мм.

Під час виконання дипломної роботи необхідно дотримуватися рівномірної щільності, контрастності й чіткості зображення по всьому тексті. У дипломній роботі мають бути чіткі, не розпливчасті лінії, літери, цифри та інші знаки. Всі лінії, літери, цифри і знаки повинні бути однаково чорними в усьому тексті.

Текст основної частини поділяють на розділи та підрозділи.

Заголовки структурних частин «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», слід розташовувати посередині рядка і друкувати великими літерами без крапки в кінці, не підкреслюючи. Заголовки друкують жирним шрифтом.

«ДОДАТКИ» слід розташовувати посередині рядка і посередині аркуша, а на слідуючих аркушах розміщують у алфавітній послідовності всі таблиці, рисунки та інші матеріали, що є в дипломній роботі.

Сторінки нумеруються арабськими цифрами з титульною сторінкою, бланком завдання на магістерську дипломну роботу та анотацією включно, але на них номер не проставляється. Нумерація починається з 4-го аркуша. Номер сторінки проставляється у правому верхньому куті сторінки, без крапки в кінці, на відстані 10 мм від верхнього краю аркуша.

Шрифт друку (почерк рукопису) повинен бути чiтким.

Вписувати в текст магістерської дипломної роботи окремi iншомовнi слова, формули, умовнi знаки можна чорнилом, тушшю, пастою тiльки чорного кольору, при цьому щiльнiсть вписаного тексту повинна бути наближеною до щiльностi основного тексту.

Помилки, описки i графiчнi неточностi, якi виявилися в процесi написання магістерської дипломної роботи, можна виправляти пiдчищенням або зафарбуванням бiлою фарбою i нанесенням на тому ж мiсцi або мiж рядками виправленого тексту (фрагменту рисунка). Допускається наявнiсть не бiльше двох виправлень на однiй сторiнцi.

Роздрукованi на ЕОМ програмнi документи повиннi вiдповiдати формату А4 (мають бути розрiзаними) їх включають до загальної нумерацiї сторiнок магістерської дипломної роботи i розмiщують, як правило, в додатках.

         До загального обсягу магістерської дипломної роботи не входять додатки, список використаної літератури, таблицi та рисунки, якi повнiстю займають площу сторiнки. Але всi сторiнки зазначених елементiв магістерської дипломної роботи пiдлягають нумерацiї на загальних засадах.

 

Нумерація

 

Текст пояснювальної записки поділяється на розділи та підрозділи, а при необхідності на пункти та підпункти. Їх нумерація подається арабськими цифрами без знака №.

Розділи і підрозділи повинні мати заголовки. Пункти і підпункти можуть мати заголовки. Назву розділу друкують великими літерами симетрично до тексту. Заголовки підрозділів друкуються маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу (15-17 мм, або п’ять друкованих знаків, або 1,27 пт). Крапка у кінці заголовка не ставиться. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, вони розділяються крапкою.

Номер розділу (арабськими цифрами) ставиться після слова “РОЗДІЛ”, після номера крапка не ставиться, потім з нового рядка друкується заголовок розділу. Кожний розділ слід починати з нового аркуша.

Підрозділи нумеруються у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу та порядкового номера підрозділу, які розділяються крапкою. У кінці номера підрозділу повинна стояти крапка, наприклад: 2.3. (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу.

Пункти нумеруються в межах кожного підрозділу. Номер пункту складається з порядкових номерів розділу, підрозділу, пункту, між якими ставиться крапка. Наприкінці номера пункту повинна стояти крапка, наприклад: 1.3.2. (другий пункт третього підрозділу першого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок пункту. Підпункти нумеруються в межах кожного пункту за такими ж правилами, як пункти. Такі частини магістерської дипломної роботи як зміст, вступ, висновки, список використаних джерел, не нумерується.

 

Наприклад:

РОЗДІЛ 1


Дата добавления: 2019-03-09; просмотров: 182; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!