ПІДГОТОВКА МАГІСТЕРСЬКОЇ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ ДО ЗАХИСТУ



 

Магістерську дипломну роботу студент оформлює за розділами згідно з календарним планом. Керівник та консультанти магістерської дипломної роботи можуть попередньо перевірити виконані розділи. Для остаточної перевірки магістерська дипломна робота подається студентом керівнику в закінченому вигляді, зброшурована, в твердому переплетеннi, з підписами студента та консультантів з окремих розділів на титульній сторінці. При перевірці магістерської дипломної роботи керівник позначає чорнилами технічні і граматичні помилки, погрішності в розрахунках та інші недоліки. Виправлення студентом позначених у роботі помилок не допускається.

Магістерську дипломну роботу, виконану на низькому рівні чи не самостійно, завідувач кафедри до захисту не допускає. Це питання розглядається на засіданні кафедри за участю керівника магістерської дипломної роботи. Протокол засідання кафедри подається на затвердження проректору з науково-педагогічної роботи.

4.1. Підготовка супровідної документації до магістерської дипломної роботи

 

Документальне супроводження магістерської дипломної роботи включає відгук з оцінкою дипломного дослідження і рецензію, в яких, виходячи із загальноприйнятих критеріїв оцінки, формулюються висновки щодо рівня виконаної магістерської дипломної роботи.

Основні вимоги до відгуку

Відгук, що обов’язково додається до магістерської дипломної роботи, готується і підписується науковим керівником (додаток Ж). Суть відгуку полягає у всебічній характеристиці дипломної роботи, а також наявних у випускника якостей, які повинна враховувати державна екзаменаційна комісія як при визначенні оцінки магістерської дипломної роботи, так і при визначенні доцільності рекомендації випускника для продовження навчання в аспірантурі. У зв’язку з цим у відгуку керівник також відзначає певні дослідницькі якості автора роботи.

Вони мають включати такі аспекти:

- рівень творчого підходу випускника до питань, що досліджуються, відчуття їх актуальності і значущості, готовність і вміння запропоновувати свою тематику досліджень (назва теми, експерименти, моделі вирішення тощо), що характеризує кругозір та інтелектуальний потенціал автора роботи;

- глибину теоретичної підготовки, системності мислення, володіння загальною методологією та методами дослідження, уміння вибрати найбільш доцільні методи для вирішення конкретних завдань;

- уміння забезпечити дослідження магістерської дипломної роботи теоретичними обґрунтуваннями (знання історії економічної думки, положень основних теорій, уміння визначати концепції і тенденції фінансово-економічних процесів; знання основних положень чинного законодавства та нормативних документів тощо);

- уміння забезпечити дослідження магістерської дипломної роботи інформаційними матеріалами (знання офіційно існуючих статистичних джерел, відкритих документальних джерел обліку і звітності, знання документів первинного обліку тощо);

- уміння інтерпретувати отриманий у процесі дослідження матеріал; підтверджувати свою позицію доказами, аргументувати висновки, визначати тенденції розвитку процесів, діючих чинників та величини їх впливу на формування ситуації;

- уміння визначати резерви подальшого розвитку і конкретизувати їх реалізацію в окремих проектних пропозиціях, розраховувати потребу коштів для цього і визначати ефективність їх витрат;

- уміння формувати перспективу розвитку та управління факторами його забезпечення, оцінювати соціально-економічні наслідки.

Крім того, науковий керівник магістерської дипломної роботи має визначити у своєму відгуку здібності, проявлені автором при виконанні роботи, зокрема його сумлінність, дисциплінованість, ініціативність, відповідальність, комунікабельність, охайність, старанність тощо.

Наприкінці відгуку необхідно вказати:

- чи відповідає виконана робота поставленим завданням, загальним вимогам до оформлення магістерських дипломних робіт;

- чи може вона бути допущена до захисту;

- чи заслуговує автор магістерської дипломної роботи присвоєння кваліфікації “магістра”, пропозицію наукового керівника магістерської дипломної роботи стосовно можливості рекомендації випускника до подальшого навчання в аспірантурі, а також впровадження результатів дослідження у виробництво.

У відгуку не повинно бути шаблонності, штампів, формалізму. Відгук готується в довільній формі, підписується науковим керівником і додається до роботи. З текстом відгуку випускник знайомиться в робочому порядку.

За обсягом відгук, як правило, обмежується одним аркушем тексту, який може бути поданий у друкованій чи рукописній формі.

Зразок тексту відгуку наукового керівника на виконання магістерської дипломної роботи наведено у таблиці 4.1.

 

 

Таблиця 4.1.


Дата добавления: 2019-03-09; просмотров: 160; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!