Розрядні геодезичні мережі згущення.
Розрядні геодезичні мережі. «Инструкцией о построении государственной геодезической сети СССР» встановлена така щільність пунктів державної геодезичної мережі для проведення топографічних зйомок:
а) для зйомок у масштабах 1:25000 та 1:10000 - в середньому один пункт тріангуляції (полігонометрії, трилатерації) будь-якого класу на 50-60 км2 і один репер нівелювання будь-якого класу на 40-60 км2;
б) для зйомок у масштабах 1:5000 - один пункт на 20-30 км2 і один репер нівелювання на 5-7 км2;
в) для зйомок у масштабі 1:2000 і більше - один пункт на 5-15 км2 і один репер нівелювання на 5-7 км2.
Такої щільності пунктів недостатньо для виконання топографічних зйомок у великих масштабах (1:1000 і 1:500) та особливо зйомок міських (забудованих) територій.
Тому виконують подальше згущення геодезичної основи через розвиток мереж згущення (мережі місцевого значення) і зйомочної основи.
Мережі згущення, як правило, розвиваються на основі пунктів державної геодезичної мережі з метою збільшення щільності пунктів геодезичної мережі для створення можливості виконання зйомок у крупних масштабах і безпосереднього розв'язання інженерно-геодезичних задач.
Планові геодезичні мережі згущення поділяються на два розряди. Вони створюються у вигляді тріангуляції, трилатерації та полігонометрії.
Метод тріангуляції застосовується, як правило, на відкритій місцевості, або у випадках, якщо з яких-небудь причин застосування методу полігонометрії неможливо або недоцільно.
|
|
Полігометрія 4 класу 1,2 розрядів призначення.
Полігонометрія 4 класу, 1,2 розрядів. Метод полігонометрії полягає в побудові на місцевості ламаних ліній (рис. 5.2). В полігонометричних ходах вимірюються довжини сторін l АВ , l В C , lCD і т.д., кути повороту β1, β2, ... β n . За виміряними кутами і сторонами, маючи координати вихідної точки А і дирекційний кут вихідного напряму аАВ, обчислюють дирекційні кути всіх сторін і координати вершин полігонометричного ходу.
Для вимірювання довжин сторін полігонометричних ходів застосовують світло- і радіовіддалеміри, оптико-механічні віддалеміри, стальні і ін-варні дроти, стрічки та рулетки.
Полігонометрія 1 та 2 розрядів створюється у вигляді окремих ходів або систем ходів з вузловими точками. Основні характеристики полігонометрії наведені в таблиці 5.5. Кількість сторін в ході не повинно перевищувати 15. Оптимальні довжини сторін приймаються рівними 0,3 та 0,2 км відповідно для 1 і 2 розрядів.
Сутність прямої одноразової та багаторазової кутової засічки,сутність зворотної одноразової кутової засічки.
Прив'язування до віддалених пунктів тріангуляції виконується прямими,оберненими та комбінованими засічками.Прив'язування пункту Р відбувається шляхом вимірювання горизонтальних кутів на кожному із відомих пунктів у напрямку на шукану точку Р. Якщо вихідних пунктів менше двох, то така пряма засічка називається одноразовою, якщо більше двох – багаторазовою.
|
|
Дата добавления: 2019-03-09; просмотров: 695; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!