Інститут гуманітарних та соціальних наук



Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

Назва дисципліни: Ділова комунікація

Семестр: 2

МОДУЛЬНЕ КОНТРОЛЬНЕ ЗАВДАННЯ 1

В-3

 

1. З яким явищем пов’язані наступні характеристики та доповніть перелік: Наявність двох осіб; наявність повідомлення; зворотнього зв’язку наявність повідомлення ; наявність каналу 4 Умови для здійснення процесу комунікації необхідні 4 умови (елементи)

2. Закінчіть речення. Комунікативні процеси у відповідності із моделлю Г.Бейтсона розвиваються на двох рівнях: комунікативному та мета комунікативному. Мета комунікативний рівень згідно із моделлю Г.Бейтсона забезпечує ......відповідну інтерпритацію переданого повідомлення, що відповідає певному варіанту комунікативної поведінки. Будь-яке повідомлення формується з певною метою.

3. Складіть розгорнутий план та перечисліть питання, які слід висвітлити, щоб побудувати розповідь «Значення ділової комунікації в інформаційному суспільстві».

 

4. Дайте коротку характеристику комунікаційної моделі Дж. Гербнера. Модель має широке застосування і вказує на те, що сприйняття та інтерпретація подій та повідомлень залежить від суб’єктивної думки учасників комунікаційного процесу. Також модель враховує можливість зміни початкового повідомлення в процесі проходження через комунікаційні канали.

5. Доповніть перелік (додайте 3 позиції). Дослідники масової комунікації виділяють такі помилки у процесі комунікації: неуважне слухання; відсутність орієнтації на слухача; …

6. Вкажіть причини маніпулятивної поведінки у діловій комунікації.

7. Запишіть компоненти комунікативного простору . Суб'єкти комунікації.  спільна комунікативна дія. зворотній зв'язок;  спільне інформаційне поле. — механізми і феномени, що сприяють чи гальмують взаєморозуміння. — загальний смисл, налагодження діалогічних відносин.

8. Приведіть у відповідність види комунікації відповідно до предмету спілкування та їх зміст.

1) соціально-рольовим   a) коли людей об’єднують інтереси справи і спільна діяльність, спрямована на досягнення спільної мети
2) особистісним   b) відбувається на рівні знання, засвоєння та реалізації норм і вимог соціальної сфери – у громадських місцях, транспорті тощо
3) діловим   c) характеризується психологічною близькістю

Прокоментуйте думку дослідника.

Елвін Тоффлер (американський соціолог, футурист, автор «Третя хвиля», «Зміна енергії») зазначає: „Для цивілізації Третьої хвилі одним з головних видів сировини, причому невичерпним, буде інформація, включаючи уяву”.

 

 

Національний університет «Львівська Політехніка»

Інститут гуманітарних та соціальних наук

Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

Назва дисципліни: Ділова комунікація

Семестр: 2

МОДУЛЬНЕ КОНТРОЛЬНЕ ЗАВДАННЯ 1

В-4

 1. Доповніть перелік ( 3 позиції).

Вертикальні комунікації вирішують в організації такі основні завдання: 1) ознайомлюють працівників з цілями організації; 2) викладають конкретні інструкції щодо виконання робіт; 3) забезпечують розуміння роботи та її зв*язку з іншими завданнями організації; 4) надають інформацію про методи і процедуру виконання роботи; 5) забезпечують підлеглих інформацією зворотнього зв*язку про результати діяльності організації.

2.  Зобразіть схематичну модель комунікації (найпростіший вигляд).
1- це АДРЕСАНТ ( ініціює процес встановлення або підтримання контакту) 2- АДРЕСАТ (отимувач інформації).
 а – ситуація та соціально-психологічні особливості комунікаторів

б -духовне і професійне єднання учасників комунікації.

3. Запишіть основні ідеї комунікаційної моделі Г. Лассвела Відправник завжди може вплинути на одерувача, необхідно тільки правильно визначитися з суттю повідомлення та каналом передачі цього повідомлення.

4 . Вкажіть позитивні аспектіи усної комунікації. Забезпечують негайний зворотній зв*язок та взаємний обмін у формі запитань, жестів, виразу обличчя; це прості комунікації;

5. Складіть розгорнутий план відповіді на тему: «Психологічні аспекти ділової комунікації.» 1. Психологічні особливості зумовлюють два види ділової взаємодії: кооперацію і конкуренцію.2. Кооперація позначає такі види взаємодії, котрі сприяють організації спільної діяльності. Тут психологічний механізм діяльності спирається на взаємодопомогу людей, на їхнє співробітництво. 3. Усередині кооперації може виникнути змагання як взаємодія, що не носить антагоністичного характеру і навіть містить елемент взаємодопомоги. 4. Конкуренція — це тип поведінки, що охоплює взаємодії, які так чи інакше розладжують спільну діяльність. Соціальна психологія не розглядає конкуренцію тільки як негативне явище, оскільки в умовах ринкової економіки така взаємодія може мати стимулюючий ефект.5. З відносинами конкуренції пов’язане поняття конфлікту.

6. Назвіть характерні ознаки комп'ютерної комунікації. - з погляду масштабності – комп'ютерна комунікація має в собі риси масової (комунікація з усім світом), міжособистісної (комунікація між користувачем і комп'ютером) і групової комунікації; - з погляду на часовий чинник – тривалість комунікативного процесу – комп'ютерна комунікація може бути як стислою (одержання електронної пошти), так і тривалою у часі (участь у конференціях);- за формою комп'ютерна комунікація поділяється на усну (безпосереднє спілкування чи за наявності голосового модема) і письмову (текстова і графічна, тобто передача малюнків, схем і т.д., але не букв). - Відповідно до каналу передачі і сприйняття інформації комп'ютерна комунікація ділиться на :

актуальну (взаємодія з реальними людьми) і

віртуальну (взаємодія уявними співрозмовниками

7. Доповніть перелік (3 позиції).У діловій комунікації розрізняють наступні стилі взаємодії партнерів: творчо-продуктивний, гнобливий, дистанційний, прагматично-діловий, популістський, .................., ........................., ......................... загравальний, превентивний, дружній

8 . Приведіть у відповідність стилі комунікації за спрямованістю та їх зміст.

1) агресивний a) людина легко погоджується з іншими
2) відчужений b) допомога іншим
3) піддатливий c) співрозмовник прагне досягти успіху у спілкуванні та діяльності, контролюючи інших
4) алътруїстичний d) досягнення власної мети за рахунок іншого
5) місіонерський e) обережний вплив
6) маніпулятивний f) людина зберігає емоційну дистанцію

9. Охарактеризуйте комунікацію як складову суспільного процесу


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 131; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!