Тема 6.1 Представлення даних електронних таблиць MS Excel в графічному вигляді.



Excel надає широкі можливості для створення ділової графіки – діаграм і графіків. Вони відображають дані наглядніше, ніж числа в елементах таблиці. Розглядаючи діаграми або графіки, можна відразу проводити аналіз даних в таблиці.

Діаграма – це графічне представлення даних в таблиці.

Діаграми будуються на основі вже готових таблиць. Excel дозволяє використовувати більше 30 типів діаграм і графіків, типи багато кого мають ще і підтипи.

Побудова діаграм

 1.Виділить дані, по яких будуватиметься діаграма.

2.Нажать кнопку МАСТЕР ДИАГРАММ або ВСТАВКА – ДІАГРАММА

Майстер діаграм – це серія діалогових вікон, що дозволяють створити нову діаграму або відредагувати вже існуючу.

3.В діалоговому вікні №1 вибрати тип діаграми. Типи діаграм розташовані на двох вкладках – СТАНДАРТНЫЕ і НЕСТАНДАРТНЫЕ. Після вибору типа і підтипу, можна натиснути на кнопку ПРЕДВАРИТЕЛЬНЫЙ ПРОСМОТР і переконатися, що ця діаграма буде виглядати красиво. Інакше – вибрати інший тип. Натиснути кнопку ДАЛЬШЕ.

4.В діалоговому вікні №2 можна уточнити діапазон даних, по яких будуватися діаграма.

Перемикачі Ряди в рядках або стовпцях дозволяють вибрати напрям даних для побудови діаграми в тому випадку, якщо вибраний діапазон є прямокутну область.

Ряди даних – набори даних, представлені графічно стовпчиками секторами або лініями діаграми. Натиснути кнопку ДАЛІ.

5. В діалоговому вікні №3 встановлюються параметри діаграми. Це вікно може мати різний вигляд, залежно від типу діаграми.

Загальні для всіх типів елементи:

Заголовок – можна ввести заголовок діаграми.

Легенда – область, в якій розшифровуються кольори і узори відповідні певним даним в діаграмі. Для того, щоб в легенді були осмислені позначення, необхідно виділяти числові дані разом із заголовками рядків і стовпців в таблиці.

Підписи даних – числові, процентні або текстові підписи біля кожного елемента діаграми.

Таблиця даних – під діаграмою поміщається фрагмент початкової таблиці з даними для діаграми.

Вкладки ОСИ і ЛИНИИ СЕТКИ не з'являються для кругових і кільцевих діаграм.

Після установки параметрів діаграми, натискаємо кнопку ДАЛЬШЕ.

6. В діалоговому вікні №4 вибираємо, де буде розташуванні діаграма – на окремому листі або на тому ж, що і початкова таблиця.

Все – діаграма готова.

Користувачі можуть вбудовувати в документи Office діаграми різних типів і по–різному їх форматувати. Вибираючи формат, ви задаєте спосіб відображення Діаграми. Коли на діаграмі представлений один ряд даних, всі маркери даних мають однаковий колір. Якщо ж рядів даних декілька, маркери різних Рядів виділяються різними кольорами. Формат створеної діаграми надалі можна змінювати.

Кругова діаграма

Кругова діаграма є кругом, розбитим на декілька секторів, кожний з яких відповідає певному значенню, що входить в сумарний показник. При цьому сума всіх значень приймається за 100 %.

Наприклад, для наочного відображення того, який товар має найбільший попит можна побудувати наступну діаграму. Початкові дані для цих діаграм витягуються з діапазонів А3:А7 і D3:D7. Перший діапазон містить назву продуктів, другий назва продажів кожного продукту. З діаграми видно, що найбільший попит має йогурт.

 

 

Гістограма і лінійна діаграма

В цьому випадку певним значенням відповідають або вертикальні стовпчики, або горизонтальні смужки різної довжини.

Форматування діаграми

Готову діаграму можна у будь–який момент часу змінити і оформити по своєму смаку. Для цього служать панель інструментів ДІАГРАМИ (вона з'являється автоматично після клацання в будь–якому місці діаграми) і команда меню ДИАГРАММА. Вона теж з'являється в рядку меню після виділення діаграми.

Команда меню ДІАГРАМАМ містить 7 команд:

Перші 4 команди відповідають назвам 4 діалогових вікон майстра діаграм і відкривають ці вікна: ТИП ДИАГРАММИ, ИСХОДНЫЕ ДАННЫЕ, ПАРАМЕТРИ

ДИАГРАММИ і РАСПОЛОЖЕНИЕ. Решта команд дозволяє виконати такі дії:

ДОБАВИТЬ ДАННЫЕ – можна додати дані в діаграму.

Додати лінію тренда – в стовпчикові і деякі інші типи діаграм додається плавна лінія типу додаткового графіка.

ОБЪЕМНЫЙ ВИД – можна набудувати об'єм для деяких типів діаграм наприклад, для тривимірної гістограми або для об'ємної лінійчатої діаграми.

Панель інструментів ДИАГРАММИ служить для зміни зовнішнього вигляду діаграми. З її допомогою можна змінити колір елементів діаграми, шрифт підписіввиконати заливку фону діаграми і т.д. Виділяємо потрібний елемент, натискaємо кнопку ФОРМАТ на панелі інструментів і встановлюємо потрібні властивості. Або клацнути правою кнопкою миші на потрібному елементі діаграми і в контекстному меню вибрати потрібну команду.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 381; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!