Завантажувально-файлові віруси



Ми не станемо розглядати модель завантажувально-файлового вірусу, бо ніякої нової інформації ви при цьому не взнаєте. Але тут представляється слушна нагода стисло обговорити украй «популярний» останнім часом завантажувально-файловий вірус OneHalf, що заражає головний завантажувальний сектор (MBR) і виконувані файли. Основна руйнівна дія - шифрування секторів вінчестера. При кожному запуску вірус шифрує чергову порцію секторів, а зашифрувавши половину жорсткого диска, радісно повідомляє про це. Основна проблема при лікуванні даного вірусу полягає в тому, що недостатньо просто видалити вірус з MBR і файлів, треба розшифрувати зашифровану їм інформацію. Сама «смертельна» дія - просто переписати новий здоровий MBR. Головне - не панікуйте. Зважте все спокійно, порадьтеся з фахівцями.

Поліморфні віруси

Більшість питань пов'язана з терміном «поліморфний вірус». Цей вид комп'ютерних вірусів представляється на сьогоднішній день самим небезпечним. Пояснимо ж, що це таке.

Поліморфні віруси - віруси, що модифікують свій код в заражених програмах таким чином, що два екземпляри одного і того ж вірусу можуть не співпадати ні в одному біті.

Такі віруси не тільки шифрують свій код, використовуючи різні шляхи шифрування, але і містять код генерації шифрувальника і розшифровує, що відрізняє їх від звичайних шифрувальних вірусів, які також можуть шифрувати ділянки свого коду, але мають при цьому постійний код шифрувальника і розшифровує.

Поліморфні віруси - це віруси з тими, що розшифровують, що самомодифікуються. Ціль такого шифрування: маючи заражений і оригінальний файли ви все одно не зможете проаналізувати його код за допомогою звичайного дизасемблювання. Цей код зашифрований і є безглуздим набором команд. Розшифровка проводиться самим вірусом вже безпосередньо під час виконання. При цьому можливі варіанти: він може розшифрувати себе всього відразу, а може виконати таку розшифровку «по ходу справи», може знов шифрувати вже відпрацьовані ділянки. Все це робиться ради скрути аналізу коду вірусу.

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 3/3

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 3/3 до теми 1.3

1) Дайте визначення поняттю «утиліта».

2) Для чого потрібна утиліта Norton Space Wizard?

3) За допомогою якої програми можна простежити фізичне і логічне «здоров’я» жорсткого диска?

4) За допомогою якої утиліти здійснюється оптимізація жорсткого диску?

5) Для чого потрібна утиліта Norton System Check?

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 3/3 до теми 2.3

1) Що таке WinRAR? Яке його призначення.

2) Як заархівувати файли за допомогою оболонки WinRAR?

3) Як витягнути файли за допомогою оболонки WinRAR?

4) Що таке Win ZIP? Ключі і команди архіватора ZIP.

5) Яке призначення архівації файлів?

6) Для чтого потрібна перевірка цілісності архівів?

7) Які види вірусів ви знаєте? Кожному дайте визначення.

 

Рекомендована література до модуля 3

1.  Інформатика: Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології. Посіб./ За ред. О.І. Информатика. Базовый курс / Под ред. Симоновича С.В. – СПб., 1998.

2. Коваленко М. Комп’ютерні віруси і захист інформації / М. Коваленко. – К.: Наук. думка, 1999. – 228 с.

3. Корнеев И.К., Машурцов В.А. Информационные технологии в управлении / И.К. Корнеев, В.А. Машурцов. – М.: ИНФРА–М, 2001. – 158 с.

4. Персон Р. Windows 95 в подлиннике / Р. Персон. –К.: ВНV, 1996. – 473с.

5.  Протас Н. М. Практикум із основ роботи в операційній системі Windows XP: Навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти / Н. М. Протас. — Полтава, 2005. — 152 с.

6. Симонович С., Евсеев Г., Алексеев А.. Общая информатика: Учебное пособие / С. Симонович, Г. Евсеев, А Алексеев.. — Москва: АСТ-пресс, 2002. -592с.

7. Сучасне лінгафонне обладнання фірми ASC TELECOM (AS-4M, AS-100). Посібник. – К.: – КГИИЯ, 1993. – 30 с.

8. Ярмуш О.В., Редько М.М. Інформатика і комп’ютерна техніка: Навч. посібник / О.В. Ярмуш, М.М. Редько. – К.: Вища освіта, 2006. – 359 с.

 

 

МОДУЛЬ ІV. ПРИКЛАДНЕ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПК

МОДУЛЬ 4. РІВЕНЬ 1.

Мета вивчення модуля 4/1.

Ознайомитися із загальними відомостями про пакет прикладних програм MicroSoft Office, зокрема MS Word, MS Excel, MS Access. З правилами введення та редагування тексту у MS Word, принципами форматування документа. З правилами роботи у табличному процесорі MS Excel, принципами роботи з листами книг, роботою з формулами. Ознайомитися із загальними відомостями про представлення даних електронних таблиць MS Excel в графічному вигляді. Розглянути що таке бази даних та їх типи, правила проектування баз даних. Ознайомитися із системою управління MS Access, зокрема, роботою в MS Access: запит, пошук даних.

Оволодіти знаннями про можливості текстового редактора MS Word, табличного процесора MS Excel та системою управління MS Access. Знати правила роботи з пакетом MicroSoft Office, принципи форматування документа у MS Word, принципи роботи з листами книг та формулами, знати що таке бази даних, їх типи, правила проектування.

Сформувати вміння самостійно працювати над вивченням нового матеріалу, аналізувати, порівнювати, поєднувати теоретичні знання із практикою.

За умови засвоєння даного модуля на першому рівні складності, маєте можливість поглибити свої знання для цього необхідно перейти до вивчення навчального матеріалу другого рівня складності.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 263; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!