Мал. 1.2 Динаміка розвитку вибоїн на покритті



 

15.Охарактеризувати зсуви та вм’ятинидорожнього покриття.

Зсуви — нерівності, спричинені зміщенням матеріалу по­ криття по основі під дією дотичних зусиль під час гальмування автомобілів у разі слабкого зчеплення покриття з основою. Через зсув покриття на його поверхні формуються складки та напливи, іноді зсув супроводжується розриванням матеріалу покриття (мал. 1.3).

Мал. 1.3 Схема зсуву покриття

Вм'ятини — заглибини в пластичних покриттях, що утворюються під час проходження по них автомобілів в жарку погоду і мають форму відбитка протектора. На зволоження вм'ятини самі по собі істотно не впливають, але постійне пе­реміщення пластичного матеріалу покриття під дією коліс сприяє

Розвитку явищ втоми і внаслідок цього — передчасному погіршенню властивостей покриття.

16.Охарактеризувати гребінку та проломидорожнього покриття. Грєбінка — деформації гравійних і щебеневих покрить у. вигляді правильних, більш-менш чітко виражених поперечних виступів, що чергуються з заглибинами. Гребінка виникає в разі систематичної дії на покриття автомобілів однакової маси, що рухаються з однаковою швидкістю.

Проломи дорожнього одягу у вигляді наскрізних руйну вань на смугах накату виникають через появу в складі транспорт­них потоків важких автомобілів, на пропускання яких дорожній одяг не був розрахований, а також у разі недостатньої міцності дорожнього одягу за умов надлишкового зволоження ґрунтів земляного полотна.

17.Охарактеризувати хвилі та коліїдорожнього покриття.

Хвилі — нерівності у вигляді поперечних гребінок і зни жень з положистими кінцями, що більш-менш закономірно чергуються вздовж проїзної частини. Основні причини виник нення хвиль — надлишкова пластичність матеріалу, недостатня міцність дорожнього одягу та систематична дія автомобільного навантаження в разі однакової швидкості руху транспортних засобів.

Колія на проїжджій частині нежорсткого дорожнього одя­ гу з удосконаленими типами покриттів у вигляді заглиблення по­ верхні покриття по смугах накату утворюється переважно внаслідок інтенсивного перебігу втомних процесів у несучих ша­рах дорожнього одягу.

18.Якими факторами викликається ускладнення руху автомобілів взимку? Ускладнення руху викликається :

1. Зниження зчіпних якостей покриття, зміною взаємодії автомобіля з дорогою, погіршення рівності покриття при впливі опадів, ожеледиці, підвищення вологості повітря та інших факторів, збільшення опору руху із-за відкладень снігу, бруду, ожеледиці, нерівностей на дорозі в результаті чого знижується вільна потужність автомобіля;

2. Зміною контурів та зовнішнього вигляду проїзної частини та узбіч, параметрів поперечного профілю із-за снігових відкладень та утворення смуг накату, що призводить до зміни сприйняття дороги водієм;

3. Зменшення метеорологічної видимості в період туманів, опадів, осліплюючої дії сонця, що змінює сприйняття умов руху водієм;

Погіршення експлуатаційно-технічних якостей автомобіля, які забезпечують зручність та безпеку руху, а саме гальма, кермове управління, оглядовість, видимість, сигнальна система.

19.Дати характеристику снігового покрову, снігопаду, снігопереносу, об’єм снігових відкладень.

Сніговий покрив утворюється поступово за рахунок окремих снігопадів, інтенсивність яких відносно невелика (від 0,5 до 1,5 см/год, інколи до 5 см/год).

Снігопадом називається спокійне випадання снігу у безвітряну погоду.

Снігоперенос – один із видів видування снігу із вільної поверхні. Характеризується він, інтенсивністю переносу снігу, що переноситься за одиницю часу через одиницю поперечного перерізу потоку.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 38; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!