Із щебеню чи гравію, оброблених органічними в'яжучими



матеріалами, з рівною поверхнею ……………………………0,02...0,025

Із щебеню чи гравію, не оброблених органічними в'яжучими, з невеликими вибоїнами ……………………………………………………...0.03...О.04

Мокре брудне гравійне покриття………………………………до 0,05

Бруківка ………………………………………………………..0.04.0.05

 

8.Основні джерела зволоження дорожнього одягу та земляного полотна Основні джерела зволоження дорожнього одягу та земляного полотна :

1. атмосферні опади, що проникають через тріщини та шви в покритті, узбіччі, укосах;

2. вода, що застоюється в нерівностях на узбіччях в бокових резервах і кюветах при небезпечному водовідводі;

3. підземні води, що піднімається по капілярах, особливо при промерзанні земляного полотна;

Пароподібна вода, що рухається від теплих до холодних шарів.

9.Природні фактори, що впливають на стан дороги і умови руху.

До природних факторів, що впливають на стан дороги і умови руху відносяться :

- рельєф місцевості;

- грунтово-геологічні умови;

- гідро - геологічні умови;

- кліматичні умови.

Рельєф місцевості визначає тип земляного полотна (насипи, виїмки, косогірність) і вид водовідвідних споруд. Грунтово-геологічні умови характеризуються геологічною будовою грунтової товщі, видом та фізико-механічними властивостями ґрунтів. Гідро-геологічні умови впливають на вибір відміток земляного полотна по підвищенню до рівня грунтових вод. По них судять про можливість зсуву, обвалу, пучин і тд. Кліматичні умови характеризують рівень опадів, вологість повітря, добові та річні зміни температури, напрям вітрів, товщу снігового покрову, глибину промерзання ґрунту та інше.

Перераховані вище умови створюють певний водно-тепловий режим земляного полотна. Водно-тепловий режим – це закономірності зміни протягом року вологості та температури в придорожньому шарі повітря, в шарах дорожнього одягу та ґрунті земляного полотна. Від водно-теплового режиму стану земляного полотна та дорожніх одягів залежить їх міцність та морозостійкість і в кінцевому результаті рівність та термін служби дорожнього одягу та в цілому дороги.

 

10.Види деформацій дорожніх одягів.

Розрізняють наступні види деформації дорожніх одягів:

1) пружні, що зявляються в мить і зникають після усунення навантаження;

2) пружно-в’язкі – це деформації котрі з часом при дії навантаження зростають, а після зняття їх поступово зменшуються і навіть зникають;

Пружньо-пластичні – це деформація, що зберігається і після зняття зовнішніх навантажень.

11.Фактори, що впливають на появу деформацій і руйнувань дорожніх одягів: Основні фактори, що впливають на появу деформації руйнувань дорожніх одягів:

1) пропуск по дорозі, непередбачених проектом, великих вантажів і високої інтенсивності руху;

2) невірне врахування інтенсивності і навантажень в процесі проектування дорожнього одягу;

3) невірне конструювання і розрахунок дорожньої конструкції;

4) застосування неякісних матеріалів при спорудженні дорожнього одягу;

Порушення технології виробництва.

12.Охарактеризувати знос (стирання ) та лущеннядорожнього покриття.

Знос (стирання) — втрата матеріалу покриття в процесі служби внаслідок комплексної дії автомобілів та атмосферних факторів. Атмосферні фактори спричиняють фізичне та хімічне старіння матеріалу покриття, знижують його стійкість щодо стирання під дією дотичних зусиль коліс автомобілів. У результаті спрацьовування зменшується товщина дорожнього одягу.

Лущення — відокремлення лусочок і частинок ма­ теріалу поверхні покриття під дією коліс автомобіля, води та мінусової температури повітря з утворенням мікронерівностей глибиною до 5 мм.

13.Охарактеризувати викришування та тріщинидорожнього покриття. Викришування — руйнування покриття в результаті втрати ним окремих зерен мінерального матеріалу з утворенням дрібних раковин глибиною до 20 мм. Основна причина викришування - неприпустиме зниження або цілковита втрата зчеплення зерен мінерального матеріалу з в'яжучим.

Тріщини — порушення суцільності матеріалу покриття в результаті різких перепадів температури повітря (температурні тріщини), недостатньої міцності основи (поздовжні тріщини по смугах накату, сітка тріщин), поганого сполучення двох смуг ас­фальтобетонного покриття (поздовжні тріщини на стиках смуг) і під дією інших факторів.

14.Процес та динаміка утворення вибоїн.

Вибоїни — місцеві руйнування покриття глибиною > 20... 100 мм з порівняно крутими краями, що виникають унаслідок низької якості або недоущільнення матеріалу покриття.

Найінтенсивніше вибоїни розвиваються в розрахунковий період за складних погодних умов. Цьому сприяє перезволоження дорожнього одягу і земляного полотна під час танення снігу та часте чергування плюсових і мінусових температур повітря. Під час замерзання в тріщинах покриття вода має розпліщувальний вплив і сприяє розкриттю тріщин, ослабленню зв'язків між окре-мими частинками покриття, які під дією колісного навантаження руйнуються. У результаті динамічного удару формується суміжна вибоїна, що поєднується з першою в одну велику вибоїну (мал. 1.2).


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 49; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!