Порядок формування та структура Конституційного суду України



Згідно з Конституцією України, Конституційний Суд України складається з 18-ти суддів Конституційного Суду України. Президент України, Верховна Рада України та з'їзд суддів України призначають по шість суддів Конституційного Суду України.

Утім не кожна особа може бути кандидатом на посаду судді Конституційного Суду України. Відповідно до ст. 16 Конституції України, суддею Конституційного Суду України може бути громадянин України, який на день призначення досяг 40 років, має вищу юридичну освіту, стаж практичної, наукової або педагогічної роботи за фахом не менше 10-ти років, володіє державною мовою і проживає в Україні протягом останніх 20-ти років.

Структура Конституційного Суду України — це його внутрішня організаційна побудова.

Після того, як судді склали присягу і набули своїх повноважень, формуються керівні органи — Голова суду та його заступники. Вони обираються лише на один трирічний термін.

Голова Конституційного Суду України

Голосування проходить шляхом таємного подання бюлетенів. Головою Конституційного Суду України вважається обраний кандидат, за якого проголосувало більше половини конституційного складу суддів Конституційного Суду України.

Заступники Голови Конституційного Суду України

Суду України окремі його повноваження.

Постійні та тимчасові комісії — це допоміжні органи Конституційного Суду України. Постійні комісії утворюються на пленарному засіданні з метою організації внутрішньої діяльності суду.

Колегії Конституційного Суду України

У складі Конституційного Суду України утворюються колегії суддів:

· для розгляду питань щодо відкриття провадження у справах за конституційними поданнями;

· для розгляду питань щодо відкриття провадження у справах за конституційними зверненнями.

З метою забезпечення ефективної діяльності Конституційного Суду України, створюється Апарат Конституційного Суду України до складу якого входять:

· Секретаріат;

· Служба Голови Конституційного Суду та його заступників;

· Служба кожного судді Конституційного Суду України;

· Інші підрозділи (архів, бібліотека)

 

58.Порядок обрання Голови Верховного Суду України . Пленум верховного суду україни

1.Голова Верховного Суду України обирається на посаду строком на п'ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України більшістю голосів від загального складу Пленуму шляхом таємного голосування.

2. Пленум Верховного Суду України з питання обрання Голови Верховного Суду України скликається не пізніше одного місяця з дня припинення повноважень попереднього Голови Верховного Суду України.

3. Процедура обрання на посаду Голови Верховного Суду України та звільнення його з посади встановлюється Регламентом Пленуму Верховного Суду України, що затверджується Пленумом. Зміна регламентної процедури менше ніж за шість місяців до закінчення строку повноважень Голови Верховного Суду України не допускається.

Вибори Голови Верховного Суду України проводяться не пізніше одного місяця з дня припинення повноважень попереднього Голови ВСУ чи відкриття вакансії з інших підстав. Він обирається з числа суддів Верховного Суду України за їх пропозицією (усною або письмовою), висловленою на засіданні Пленуму.

Кандидатура на посаду Голови Верховного Суду України може бути запропонована і шляхом самовисунення.

При обранні Голови Верховного Суду України на засіданні Пленуму головує Заступник Голови Верховного Суду України.

До списку кандидатів на посаду Голови Верховного Суду України може включатися будь-яке число суддів Верховного Суду України, які дали згоду балотуватися на цю посаду; вони заслуховуються на засіданні Пленуму. Судді, які входять до складу Пленуму, можуть ставити кандидатам запитання та брати участь в обговоренні їхніх кандидатур.

Обраним на посаду Голови Верховного Суду України вважається кандидат, за якого подано більшість голосів від загального складу Пленуму. Обрання Голови Верховного Суду України затверджується на підставі протоколу таємного голосування постановою Пленуму.

Пленум Верховного Суду України:

1) обирає на посади та звільняє з посад Голову Верховного Суду України, Першого заступника Голови Верховного Суду України, заступників Голови Верховного Суду України у порядку, встановленому цим Законом;

2) призначає на посаду з числа суддів Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України та звільняє з посади секретаря Пленуму Верховного України;

3) заслуховує інформацію Голови Верховного Суду України, Першого заступника Голови Верховного Суду України, заступників Голови Верховного Суду України про їх діяльність;

4) надає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судової системи та діяльності Верховного Суду України;

 

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 274; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!