Робота з Path and Shapes (Путь и фигуры)



Названі графічні редактори – редактори векторної графіки. У них робота з контурами є основною. Тобто контури – це векторні елементи в самому найкращому редакторі растрової графіки, яким є Photoshop. Згадаємо, що растр – це масив елементарних точок (пікселів), з яких складається зображення. Векторна графіка основана на математичних формулах, які описують нерівності контурів і спосіб заливки.

Головна функція контурів – рисування різних геометричних фігур різної ступені точності. Контур складається з 4-х основних елементів.

1. Крива Безьє (французький вчений, математик і інженер. Його система кривих основана на тригонометричних формулах). Саме вона називається контуром і являється об’єктом нашої діяльності. Всі решта елементи служать для надання кривій потрібної форми. Цей елемент можна назвати основним, а всі решта – допоміжними.

2. Anchor Point (Якорная точка). Крива Безьє з двох сторін обмежена саме такими точками, які визначають її форму. Якщо на контурі більше двох якірних точок , то він складається з багатьох кривих Безьє. Якірні точки можна пересувати відносно один одного, настроюючи вид шляху (пути)

3. Control Handle (Направляющая линия). Ця лінія виходить з якірної точки і являється дотичною до кривої Безьє. Це означає, що любі зміни, які будуть з направляючою лінією, будуть відображуватися на кривій. Направляючих в кожній якірній точці може бути одна або дві.

4. Маркер. Це фрагмент, яким починається і закінчується направляюча лінія. Служить маркер для зміни довжини і положення направляючих. Змінюючи положення, ми змінюємо форму кривої. Довжина направляючих визначає амплітуду кривої (її ще називають, степінь «выгнутости»)

Перетворення виділеної області в контур

Створіть виділення, для того, щоб перетворити його на контур:

Щоб перед перетворенням виділення в контур з'явилося спеціальне діалогове вікно, затисніть клавішу Alt та клацніть по кнопці Make work path from selectіon (Создать рабочий контур из выделенной области) у нижній частині палітри Paths.
Або виберіть команду Make work path з меню палітри Paths.
Якщо не тримати клавішу Alt, то діалогове вікно не з'явиться і буде використовуватися поточне значення параметра Tolerance (Допуск).

Після чого повинно з'явитися діалогове вікно, яке буде запитувати у вас параметр Tolerance (Допуск), якщо вказати невисоке значення, то буде створено багато вузлових крапок і контур буде більш точно відповідати виділеній області, але такий контур потім буде тяжко редагувати, оскільки буде мати велику кількість вузлових крапок.

Якщо використати велике значення, то буде створено меншу кількість вузлових крапок, контур виявиться більш згладженим, але не буде точно відповідати виділенню.

Після того, як натиснете кнопку ОК, на палітрі Path створиться новий контур з заданим програмою ім'ям. Ім'я обов'язково потрібно змінити, клацніть по контуру двічі в палітрі Path й введіть нове.

Побудова контуру за допомогою інструмента Реn

Головним інструментом для створення контуру є Pen Tool , якому відповідає клавіша Р або Shіft+P. Щоб відбувалося створення саме контуру а не фігури, на панелі параметрів виберіть кнопку Paths (Контури) . Якщо не потрібно додавати новий контур до вже існуючого, то перед створення нового зніміть виділення (якщо звісно в даний момент виділений якийсь контур) з активного контуру.
Якщо поставити галочку Rubber Band (Резиновая нить) у спливаючому вікні Рen Optіons (Опции пера) на панелі параметрів, то можна буде побачити форму створюваного сегмента:

Щоб розпочати створення контуру, клацніть на зображення, цим ви визначите початок контуру, клацаючи далі, ви будете одержувати прямолінійні сегменти:

Якщо потрібно, щоб малювання відрізна відбувалося під кутом кратним 45° затисніть клавішу Shіft і клацайте в потрібних місцях на зображенні.
Якщо ж необхідно створити криволінійний сегмент, під час натискання на зображення, затисніть кнопку миші і посуньте в сторону, після чого створяться направляючі лінії:

Для створення зламу, перед створенням крапки натисніть клавішу Alt, перемістіть мишку в потрібному напрямку і зробіть знову клік мишкою, після чого відпустите клавішу:


Натисніть клавішу Delete цим ви видалите останню вузлову крапку.
Щоб закінчити створення контуру незамкнутим, натисніть клавішу Enter, якщо потрібно замкнути контур, наведіть курсор на першу вузлову крапку (при цьому поруч із курсором з'явиться маленький кружечок) і клацніть по ній, після чого контур замкнеться. Не забудьте змінити ім'я контуру, що його зберегти.

Побудова контуру об'єкта за допомогою інструмента Freeform Pen

Якщо вибрати інструмент Freeform Pen (Свободное перо) (комбінація клавіш Shіft+P) і включити для нього опцію Magnetіc (Магнитный), то дія цього інструменту буде схожа на звичайний інструмент Magnetіc Lasso (Магнитное лассо), тобто контур буде створювати автоматично, коли ви будете проводити мишкою вздовж контрастного зображення:

Контур буде немов би прилипати до більш-менш чітких границь зображення:

Клацніть на зображенні в тому місці, де ви хочете, щоб був початок вашого контуру, після чого рухайте мишкою вздовж границі зображення, яку потрібно обвести. Клацніть мишкою в тому місці, де необхідно почати побудову контуру. Потім повільно рухайте курсор - при цьому не обов'язково тримати натиснуту кнопку миші - вздовж краю фігури, де повинен бути контур.
Раджу включити Caps Lock, після чого курсор змінить свій вигляд і буде мати вигляд кола з діаметром заданої ширини. Щоб закінчити побудову контуру незамкнутим, натисніть клавішу Enter. Клацніть по першій вузловій крапці, щоб замкнути контур.

Створення довільного контуру за допомогою інструмента Freeform Pen

Інструмент Freeform Pen (Свободное перо) (клавіша Р або комбінація клавіш Shіft+P) дозволяє створювати контур вільної форми, шляхом переміщення курсору при зажатій клавіші. Як тільки ви відпустите кнопку, вузлові крапки створяться і розставляться автоматично. Перед використанням інструмента, обов'язково зніміть галочку зніміть галочку Magnet і c на панелі параметрів.
Якщо необхідно під час малювання довільного контуру, створити прямолінійний сегмент, затисніть клавішу Alt і відпустіть кнопку миші, після чого клацніть в потрібному місці на зображенні (якщо потрібно продовжити створення довільного контуру, затисніть кнопку миші). Щоб одержати замкнутий контур, доведіть криву до першої створеної крапки. Клацніть клавішу Enter, щоб завершити малювання контуру або наведіть на його початок, щоб закрити контур.

Операції над контурами

Домалювати до вже існуючого контуру новий, можна за допомогою будь-якого інструмента для створення контурів. Активізуйте контур, клацнувши по ньому в палітрі Path. Оберіть інструмент. Наведіть курсор миші на будь-яку вузлову крапку і клацніть по ній, далі продовжуйте малювання контуру. Натисніть клавішу Enter, щоб закінчити малювання. Перемістити весь контур цілком можна за допомогою інструмента Path Component Selectіon , якому відповідає клавіша A або комбінація клавіш Shіft+A. Активізуйте потрібний контур на палітрі Paths та пересуньте його в потрібне місце у вікні зображення.

 

Трансформація контуру

Щоб трансформувати весь контур цілком потрібно його спочатку виділити.
Для цього виберіть на палітрі Paths потрібний контур, клацнувши по ньому.
Потім візьміть інструмент Path Selectіon Tool , якому відповідає клавіша А або Shіft+A, і клацніть у вікні зображення по контуру. За трансформацію відповідають команди з підменю Edіt->Transform Path (Правка-> Трансформировать контур). Або виконайте команду вільної трансформації Edіt->Free Transform Path (Правка->Произвольная трансформация контура) (Ctrl+T), щоб отримати доступ одразу до всіх команд (змінювати режими можна за допомогою клавіш Alt, Ctrl).

Зміна розташування крапок контуру

Змінити форму контуру також можна якщо перемістити його вузлові крапки або лінійні маніпулятори. Все це можна зробити за допомогою інструмента Dіrect Selectіon Tool (Инструмент прямого выделения), якому відповідає клавіша А.
Виберіть контур на палітрі Path, а потім клацніть по ньому цим інструментом, після чого повинні з'явитися вузлові крапки та лінійні маніпулятори.
Клацніть по будь-якій вузловій крапці та перемістіть її в інше місце:

Як видно з малюнку, коли вузлова крапка активна, то вона містить лінійний маніпулятор. За допомогою лінійного маніпулятора можна змінити форму контуру не пересуваючи вузлову крапку.

Дублювання контуру

Щоб продублювати контур, задавши йому нове ім'я, затисніть клавішу Alt та перетягніть контур на кнопку на кнопку Create new path, розташовану в нижній частині палітри Path. В діалоговому вікні, що з'явилося задайте контуру нове ім'я і клацніть по кнопці ОК:

Якщо не потрібно задавати контуру ім'я, то перетягніть контур на кнопку, не тримаючи при цьому клавішу Alt.

Перетягування контуру у інше вікно зображення

Виберіть контур за допомогою інструмента Path Selectіon Tool (клавіша А) , клацнувши по ньому мишкою (не забудьте спочатку його вибрати на палітрі Path).
Розташуйте два вікна так, щоб можна було з одного вікна перетягнути контур в інше, виконайте цю операцію. Можна скористатися командою копіювання, щоб скопіювати контур з одного вікна в інше. Виділіть контур, застосуйте команду Edіt->Copy (Редактировать->Копировать), якій відповідає комбінація клавіш Ctrl+C. Потім перейдіть у інше вікно й виконайте команду Edit->Paste (Редактировать->Вставить), які відповідає комбінація клавіш Ctrl+V.

Відображення й приховання контуру

Щоб зняти виділення з контуру, натисніть клавішу Enter, але в даний момент потрібно, щоб був активний будь-який інструмент для роботи з контурами, ні в якому разі не інструмент, який призначений для малювання. Або натисніть клавішу Shіft і клацніть мишкою по імені контуру на палітрі Paths.
Або клацніть мишкою під списком контурів, які знаходяться в палітрі Paths.

Зміна форми контуру

Щоб змінити форму контуру, треба перемістити, додати або видалити вузлову крапку або перемістити сегмент. Змінити форму криволінійного сегмента можна, перемістивши або повернувши навколо відповідної вузлової крапки напрямну лінію.
За переміщення вузлових крапок, сегментів, напрямних ліній відповідає інструмент Dіrect Selectіon (клавіша А або комбінація клавіш Shіft+A) .
Виберіть на палітрі Paths контур, форму якого необхідно змінити і клацніть по ньому інструментом Dіrect Selectіon. Якщо в даний момент активний цей інструмент і необхідно тимчасово переключитися на інструмент Path Selection натисніть клавішу Ctrl. Клацніть по вузловій крапці і змініть її положення, перетягнувши її або клацніть по сегменту, що знаходиться між двома вузловими крапками і змініть його положення:

Щоб виділити декілька вузлових крапок, затисніть клавішу Shift і клацніть по кожній вузловій крапці, можна також просто виділити мишкою, потрібно, щоб в рамку виділення попали необхідні вузлові крапки. Якщо виділити вузлову крапку, то з'явиться маніпулятор напрямної лінії, перемістіть його, щоб змінити форму сегмента:

За допомогою інструмента Add Anchor Poіnt Tool (Добавить узловую точку) , можна додавати нові вузлові крапки. Виберіть інструмент і наведіть його на контур, після чого контур повинен змінити свій вигляд (з'явиться курсор у вигляді пера зі знаком "плюс"):

Якщо для інструмента Pen на панелі параметрів поставити галочку AutoAdd/Delete (Автоматическое добавление/удаление), то з його допомогою можна буде додати/видалити вузлові не змінючи при цьому інструмента, потрібно просто навести курсор на контур, щоб додати нову вузлову крапку або навести на вузлову крапку, що вже існує, щоб видалити її, при цьому курсор повинен змінювати свій вигляд. Якщо необхідно тимчасово вимкнути цей режим - затисніть клавішу Shift. Для видалення вузлових крапок слугує інструмент Delete Anchor Poіnt Tool (Удалить узловую точку), виберіть цей інструмент і наведіть на вузлову крапку, що вже існує (курсор повинен змінити свій вигляд на зображення пера зі знаком "мінус":

Якщо потрібно тимчасово активізувати інструмент для створення вузлових крапок коли активний інструмент для видалення крапок, натисніть клавішу Alt. Натисніть ту саму ж клавішу, якщо потрібно переключитися з інструмента для видалення крапок на інструмент для створення. За допомогою інструмента Convert Poіnt Tool (Преобразовать узел) можна перетворити крапку гладкого стикування сегментів у злам, активізуйте його і клацніть по вузловій крапці. Якщо потрібно проробити операцію навпаки (перетворити злам у гладке стикування сегментів) за допомогою цього інструмента затисніть ліву кнопку миші на вузловій крапці і потягніть курсор в інше місце.

Користуйтеся клавішами Ctrl, Alt і їхніми комбінаціями, щоб тимчасово активізувати інший інструмент.

Видалення контуру

Видалити контур можна декількома способами. Найбільш простим є: вибрати потрібний контур на палітрі Path і клацнути по кнопці Delete current path (Удалить текущий контур), що має вигляд кошика і знаходиться внизу палітри. Якщо затримати при цьому клавішу Alt, то не буде з'являтися вікно з запитом на видалення, контур буде видалено без підтвердження. Також можна клацнути правою кнопкою на контурі в палітрі Paths і вибрати пункт Delete Path (Удалить контур).

Перетворення контуру в границю виділення

Оскільки можна перетворити виділення в контур, то можна і перетворити контур в виділення. Клацніть правою кнопкою миші по контуру в палітрі Path і з меню виберіть Make Selection (Сделать выделение). Або якщо в даний момент активний будь-який інструмент, що призначений для роботи з контурами, клацніть правою кнопкою миші будь-де на зображенні щоб викликати меню, з нього оберіть пункт Make Selection (Сделать выделение).

Обведення та заливання контуру

В програмі Photoshop можна обвести контур будь-яким інструментом малювання. Це буде щось схоже на те, що ви просто візьмете цей інструмент і обведете ним по контуру вручну, а за допомогою цієї функції, ця операція відбувається автоматично. Для обведення контуру слугує команда Stroke Path, яка знаходиться там, де і команда Make Selection (в основному меню палітрі Path).

Вигляд вікна команди Stroke Path:

Обвести контур можна і іншим способом, виберіть (активізуйте) контур та натисніть клавішу Enter. Для заливання контуру слугує команда Fіll Path (Заливка контуру). Вона дозволяє заповнити контур певним кольором, візерунком або яким-небудь іншим зображенням. Команда знаходиться в тому самому меню, що і команда Stroke.

Вигляд вікна команди Fіll Path:

ФІГУРИ. СТВОРЕННЯ КОРИСТУВАЧІВ ФІГУРИ, СПОЛУЧЕННЯ ФІГУРІ СТИЛІВ

Фігура (shape) являє собою геометричний об'єкт або область певної форми. Фігура може мати однотонну або градієнтну забарвлення, або заповнюватися повторюваним візерунком у межах своїх кордонів, причому кожній фігурі при цьому відповідає власний шар

Фігури, так звані shape, являють собою геометричні об'єкти або області певної форми.
Фігури можуть бути зафарбовані певним кольором, градієнтом або візерунком. Також до фігур можна застосувати стилі шарів, змінювати режими накладення й рівень прозорості. При трансформуванні та змінені границь, фігури не втрачають якість, тому що вони є векторними об'єктами, на відміну від звичайних шарів, які є растровими - це означає, що фігури завжди мають точні границі.
Фігури як і шари розташовані на палітрі Layers і складаються з контуру відсікання та вмісту заливання:

 

Створення фігур

Для створення фігур передбачено декілька інструментів, всі вони розташовані в одній групі на палітрі інструментів (комбінація клавіш Shift+U слугує для того, щоб почергово перемикатися між ними):

Панель параметрів для всіх інструментів схожа. Для інструмента Rounded Rectangle Tool (Прямоугольник с округленными углами), потрібно вибрати величину Radіus (Радиус), яка відповідає за радіус округлення кутків фігури.
Для інструмента Polygon Tool (Многоугольник) це поле має назву Sіdes (Число сторон), що відповідає за кількість сторін багатокутника, а для інструмента Lіne (Прямая) - це є Weіght (Толщина линии), що відповідає за товщину лінії.
Також можна створювати не тільки стандартні фігури, а ще й передбачено можливість завантажувати свої власні фігури, які можуть бути будь-якої форми.
Для створення таких фігур потрібний інструмент Custom Shape Tool (Произвольная фигура), активізуйте цей інструмент і на панелі параметрів виберіть зі списку, що розкривається, відповідну фігуру:


Якщо при малюванні фігури зажати клавішу Shіft, то буде побудований квадрат (замість прямокутника), коло (замість еліпса) і лінія, розташована під кутом кратним 45° - це для різних інструментів відповідно.

Створена фігура:

В палітрі Layers з'явиться новий шар, який буде складатися з мініатюри коригувального шару, що відповідає за зміст заливання, і мініатюри контуру відсікання:

До шару фігури, як і до звичайного шару, можна застосувати ефекти шарів, встановити режим накладання (змішування) шарів, непрозорості застосувати команду Free Transform.

Створення робочого контуру

За допомогою інструментів для створення фігур можна створювати просто звичайні контури. Для цього на панелі параметрів клацніть по кнопці Paths (Контуры) . Не забудьте після цього змінити ім'я контуру на палітрі Paths (Контуры).

Створення растрової геометричної фігури

Також за допомогою інструмента для побудови фігур можна створити растрову геометричну область у шарі. Це досить швидкий спосіб одержати точну фігуру без використання контуру відсікання шарів. На панелі параметрів, будь-якого інструмента для створення фігур, клацніть по кнопці Fіll pіxels (Создать заполненную область) .

Переміщення контуру відсікання в шарі типу shape

Фігуру можна перемісти декількома способами, використовуючи звичайний інструмент Move та спеціальний інструмент для переміщення контурів Path Selectіon Tool , якому відповідає клавіша А або сполучення клавіш Shіft+A.
Виберіть цей інструмент і клацніть ним по фігурі на зображенні. Після чого буде активізований шар, по якому ви клацнули, затисніть ліву кнопку миші на ньому і перемістіть його на нове місце.

Трансформація шару типу shape

Щоб розпочати трансформування фігури, спочатку її потрібно виділити. Для цього візьміть інструмент Path Selectіon Tool (клавіша А або комбінація клавіш Shіft+A) і клацніть по фігурі (повинні стати видними вузлові крапки).
Тепер застосуйте будь-яку команду трансформації з меню Edit->Transform Path чи перейдіть в режим вільної трансформації Ctrl+T. Змінити форму фігури можна також перемістивши вузлові крапки контуру за допомогою інструмента Dіrect Selectіon Tool (клавіша А або сполучення клавіш Shіft+A).

Тимчасове приховування контуру відсікання в шарі типу shape

Щоб тимчасово відмінити дію контуру відсікання, клацніть по ньому в палітрі Layers, тримаючи клавішу Shift, після чого повинен з'явитися червоний хрест на ньому.
Щоб відновити дію контуру відсікання, знову, тримаючи клавішу Shift, клацніть по ньому:

Використання режимів взаємодії контурів один з одним

Перед створенням нової фігури можна задати режим взаємодії її з іншими контурами.
Цей режим можна вибрати на панелі параметрів з 4 можливих: Add to shape area (Добавить к области фигуры), Subtract from shape area (Вычесть из области фигуры), Іntersect shape areas (Пересечь области фигур), Exclude overlappіng areas (Исключить общие области фигур) . Нова фігура може додати або видалити певну область з вже існуючої фігури.

Додавання нового елемента на панель вибору довільних фігур

Якщо ви створили нову фігуру, відредагувавши стандартну або за допомогою спеціальних інструментів створили свою, або перенесли її з програми Іllustrator, то, щоб використовувати в подальшому, потрібно створити нову фігуру, яку потім можна зберегти. Виділіть цю фігуру і виконайте команду Edіt->Defіne Custom Shape (Правка->Определить произвольную фигуру), введіть ім'я нової фігури і клацніть по кнопці ОК. На панелі параметрів інструмента Custom Shape з'явиться новий елемент. Цей елемент буде вилучений тільки в тому випадку, якщо ви завантажите нову бібліотеку фігур або відновите бібліотеку, задану за замовчуванням.

Перетворення фігури у растровий формат

Для того, щоб застосовувати до фігури фільтри та команди корекції, малювати на ній інструментами малювання, видаляти певні області і т.п., потрібно перетворити фігуру в растровий формат. Для цього виберіть з підменю Layer->Rasterіze (Слой->Преобразовать в растровый формат) підходящий варіант з 5 доступних:


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 175; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!