Спільне інвестування за участю фінансово-кредитних механізмів.



На сьогодні одним із легальних джерел інвестування та фінансування є інститути спільного інвестування (далі — ICI) та фонди операцій з нерухомістю (далі — ФОН). У зв´язку з цим є сенс детальніше розглянути механізм інвестування через ФОН та пайовий інвестиційний фонд (далі — ПІФ), як організаційна форма ICI, бо ці два механізми схожі один з одним наявністю обігу цінних паперів та частіше за все використовуються фінансовими установами шляхом залучення коштів від фізичних та юридичних осіб при будівництві житла.

Частина 3 ст. 4 Закону «Про інвестиційну діяльність» від 18 вересня 1991 р. (далі — Закон № 1560) передбачає, що інвестування та фінансування об´єктів будівництва, яке здійснюється з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, може здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва (далі — ФФБ), ФОН, ICI, недержавні пенсійні фонди, які створені та діють відповідно до законодавства, а також через випуск безпроцентних (цільових) облігацій. Але ми детальніше зупинимося на дослідженні питання щодо інвестування та фінансування, яке здійснюється через ПІФ та ФОН.

Однією з організаційно-правових форм ICI є пайовий інвестиційний фонд. ПІФ, як і ФОН, не є юридичною особою, це кошти, які враховані на балансі відповідної компанії з управління активами (далі — КУА) та управителя ФОН.

Управління як ПІФ, так і ФОН здійснюють фінансові установи, але які різняться між собою правовим статусом та порядком правового регулювання. Управління ПІФ здійснюється КУА, а управління ФОН — управителем ФОН. Обидва суб´єкти є фінансовими установами, які мають різне правове становище.

 

Управління ПІФ здійснюється КУА, а управління ФОН — управителем ФОН. Обидва суб´єкти є фінансовими установами, які мають різне правове становище. Згідно з абзацом 13 ч. 1 ст. З Закону № 2299 КУА — господарське товариство, яке здійснює професійну діяльність з управління активами ICI на підставі ліцензії, що видається Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі — ДКЦПФР). А управителем ФОН (емітентом сертифікатів) відповідно до абзацу 3 ч. 1 ст. 2 Закону № 978 є фінансова установа, яка від свого імені діє в інтересах установників управління майном і здійснює управління залученими коштами згідно із законодавством, Правилами фонду та отримала в установленому порядку дозвіл/ліцензію.

 

 

Спільне інвестування за участю недержавних пенсійних фондів.

Недержавний пенсійний фонд - юридична особа, яка має статус неприбуткової організації (непідприємницького суспільства), функціонує і здійснює діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами, а також здійснює пенсійні виплати учасникам вищевказаного фонду.

 

 

Поняття, ознаки та нормативно-правове забезпечення інвестування на ринку цінних паперів.

Об»єкти та суб»єкти інвестування на ринку цінних паперів.

Державне регулювання інвестування на ринку цінних паперів.

ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ У СФЕРІ СПІЛЬНОГО ІНВЕСТУВАННЯ

 

Стаття 56. Державний контроль у сфері спільного інвестування

 

Державний контроль у сфері спільного інвестування

здійснюється Комісією та іншими державними органами в межах їх

повноважень з метою дотримання законодавства та захисту прав

інвесторів.

 

Стаття 57. Державний контроль за дотриманням

           антимонопольного законодавства

 

Державний контроль за дотриманням антимонопольного

законодавства ІСІ, компаніями з управління активами, зберігачами

та реєстраторами власників іменних цінних паперів ІСІ здійснює

Антимонопольний комітет України.

Інвестування у спеціальних (вільних) зонах.

У спеціальних (вільних) економічних зонах регулювання іноземних інвестицій може мати свою специфіку, що встановлюється законодавством України про спеціальні (вільні) економічні зони. Однак правовий режим іноземних інвестицій, що запроваджується у таких зонах, не може створювати умови інвестування та здійснення господарської діяльності менш сприятливі, ніж встановлені Законом України «Про режим іноземного інвестування».

Спеціальна (вільна) економічна зона — це частина території України, на якій встановлюються та діють спеціальний правовий режим економічної діяльності та порядок застосування та дії законодавства України. В спеціальних (вільних) економічних зонах створюються сприятливі митні умови та режим митного оподаткування: пільговий режим та рівень оподаткування, специфічні валютно-фінансові умови банківсько-кредитної системи, система кредитування та страхування, умови окремих видів платежів і система державного інвестування. При цьому сприятливі умови господарської діяльності запроваджуються не лише для національних, а й іноземних юридичних і фізичних осіб.

Спеціальні (вільні) економічні зони створюються з метою залучення іноземних інвестицій та сприяння їм, активізації спільної з іноземними інвесторами підприємницької діяльності для нарощування експорту товарів і послуг, поставок на внутрішній оинок високоякісної продукції та послуг, залучення і впровадження нових технологій, ринкових методів господарювання, розвитку інфраструктури ринку, поліпшення використання природних і трудових ресурсів, прискорення соціально-економічного розвитку України.

Функції та повноваження органу господарського розвитку і управління ВЕЗ визначаються законом про створення конкретної спеціальної (вільної) економічної зони.

До компетенції органу господарського розвитку і управління ВЕЗ належать:

• забезпечення загальних умов її функціонування;

• визначення її перспективних напрямів розвитку;

• експлуатація та будівництво мереж транспорту, зв'язку, енергопостачання та інших об'єктів виробничої інфраструктури, що використовуються для загальних потреб;

• розвиток мережі комунікаційних зв'язків з партнерами за межами ВЕЗ;

• організація міжнародних торгів з метою розміщення на території ВЕЗ нових виробництв;

• упорядкування та надання суб'єктам господарської діяльності ВЕЗ у користування земельних ділянок, об'єктів інфраструктури та передача їм у користування природних ресурсів;

• видача дозволів (ліцензій) суб'єктам господарської діяльності ВЕЗ на будівництво нових господарських об'єктів, реєстрація суб'єктів економічної діяльності та інвестицій, здійснюваних у ВЕЗ.

 

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 296; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!