Розділ IV . Особливості забезпечення антикорупційних судів



 

Стаття 32. Фінансове забезпечення Вищого антикорупційного суду та Антикорупційної палати

1. Видатки на утримання Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати визначаються окремими рядками Державного бюджету України.

2. Вищий антикорупційний суд та Антикорупційна палата є головними розпорядниками коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення їхньої діяльності.

 

Стаття 33. Вимоги щодо будівель, в яких розміщуються антикорупційні суди

1.  Вищий антикорупційний суд розміщується в окремій будівлі (будівлях). Вищий антикорупційний суд не може розміщуватися в одній будівлі разом із іншими судами.

2.  Антикорупційна палата розміщується в окремій будівлі. Антикорупційна палата не може розміщуватися в одній будівлі разом із іншими будівлями Верховного Суду або іншими судами.

3. Службові приміщення Вищого антикорупційного суду та Антикорупційної палати оснащуються сучасними заходами безпеки, які гарантують особисту безпеку суддів та працівників апаратів антикорупційних судів, збереження документації, недопущення незаконного проникнення в будівлі антикорупційних судів.

4. З метою забезпечення публічності та відкритості судового процесу судові зали Вищого антикорупційного суду та судові зали Антикорупційної палати повинні містити окрему кімнату, яка дозволяє представникам громадськості та засобів масової інформації безпосередньо спостерігати за судовим засіданням, але не допускає перешкоджання здійсненню правосуддя. Якщо така кімната не може вмістити всіх охочих взяти участь у судовому засіданні, апарат антикорупційного суду повинен забезпечити відео- та аудіотрансляцію судового засідання в іншому загальнодоступному приміщенні будівлі суду.

 

Стаття 34. Забезпечення суддів антикорупційних судів службовим житлом та транспортом

1. Судді Вищого антикорупційного суду та Антикорупційної палати у разі необхідності забезпечуються службовим житлом. Статус такого житла не може бути змінений, а також воно не може бути відчужене.

2. Суддям Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати надається службовий транспорт.

 

Стаття 35. Гарантії безпеки суддів антикорупційних судів

1. Судді Вищого антикорупційного суду, судді Антикорупційної палати надається цілодобова охорона.

2. У разі потреби за заявою судді членам його сім’ї та/або іншим особам, з якими такий суддя має спільний побут або родинні зв’язки, надається цілодобова охорона.

3. За заявою судді здійснюється цілодобова охорона особистого або службового житла судді.

4. Охорону судді, членів його сім’ї, інших осіб, з якими такий суддя має спільний побут або родинні зв’язки, а також охорону житла судді забезпечує Управління державної охорони України.

5. Особисте чи службове житло судді оснащується охоронною сигналізацією та кнопками тривожної сигналізації для екстреного виклику поліції.

6. Суддя, члени його сім’ї та інші особи, з якими такий суддя має спільний побут, забезпечуються захищеними від стороннього прослуховування засобами зв’язку.

7. У разі загрози життю чи здоров’ю судді антикорупційного суду, членів його сім’ї, чи інших осіб, з якими такий суддя має спільний побут або родинні зв’язки, за заявою судді Управління державної охорони України забезпечує тимчасове розміщення таких осіб у місцях, що гарантують їхню безпеку.

8. Держава здійснює страхування життя та здоров’я суддів Вищого антикорупційного суду, суддів Апеляційної палати, життя та здоров’я членів їхніх сімей, а також осіб, з якими такий суддя має спільний побут.

 

Стаття 36. Суддівська винагорода суддів антикорупційних судів

1. Суддівська винагорода суддів антикорупційних судів складається з посадового окладу.

2. Розмір посадового окладу судді антикорупційного суду становить:

1) 75 мінімальних заробітних плат – судді Вищого антикорупційного суду;

2) 94 мінімальні заробітні плати – судді Антикорупційної палати.

3. Обсяги видатків на забезпечення виплати суддівської винагороди здійснюються за окремим кодом економічної класифікації видатків.

4. Суддівська винагорода виплачується судді з дня зарахування його до штату відповідного антикорупційного суду.

 

Стаття 37. Особливості апарату Вищого антикорупційного суду

1. Організаційне забезпечення роботи Вищого антикорупційного суду здійснює апарат Вищого антикорупційного суду. Апарат Вищого антикорупційного суду очолює керівник апарату. Керівника апарату Вищого антикорупційного суду призначає Голова Державної судової адміністрація України за поданням Конкурсної комісії, яка проводить конкурс на посаду керівника апарату відповідно до Закону України “Про державну службу” з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

2. Голова Державної судової адміністрації України не може відмовити в призначенні керівником апарату Вищого антикорупційного суду особи, запропонованої Конкурсною комісією.

3. Керівника апарату Вищого антикорупційного суду звільняє Голова Державної судової адміністрації України з підстав, визначених Законом України “Про державну службу”. Збори суддів Вищого антикорупційного суду можуть висловити недовіру керівнику апарату Вищого антикорупційного суду, що має наслідком його звільнення з посади.

4. Працівників апарату Вищого антикорупційного суду призначає на посаду і звільняє з посади керівник апарату. Призначення на посаду відбувається за результатами конкурсу, проведеного відповідно до Закону України “Про державну службу” з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

5. Правовий статус працівників апарату Вищого антикорупційного суду визначено в Законі України "Про державну службу" з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

6. Положення про Апарат Вищого антикорупційного суду затверджують збори суддів Вищого антикорупційного суду. Структуру і штатну чисельність апарату Вищого антикорупційного суду визначає Державна судова адміністрація України за погодженням із керівником апарату Вищого антикорупційного суду в межах видатків на його утримання.

 

Стаття 38. Особливості апарату Антикорупційної палати

1. Організаційне забезпечення роботи Антикорупційної палати здійснює окремий апарат. Апарат Антикорупційної палати не є структурним підрозділом апарату Верховного Суду. Апарат Антикорупційної палати не підпорядковується апарату Верховного Суду, а керівник апарату Антикорупційної палати не підконтрольний Голові Касаційного кримінального суду Верховного Суду.

2. Апарат Антикорупційної палати очолює керівник апарату. Керівника апарату Антикорупційної палати призначає Голова Державної судової адміністрації України за поданням Конкурсної комісії, яка проводить конкурс на посаду керівника апарату відповідно до Закону України “Про державну службу” з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

3. Голова Державної судова адміністрація України не може відмовити в призначенні керівником апарату Антикорупційної палати особи, запропонованої Конкурсною комісією.

4. Керівника апарату Антикорупційної палати звільняє Голова Державної судової адміністрації України з підстав, визначених Законом України “Про державну службу”. Збори суддів Антикорупційної палати можуть висловити недовіру керівнику Апарату, що має наслідком його звільнення з посади.

5. Працівників апарату Антикорупційної палати призначає на посаду і звільняє з посади керівник апарату. Призначення на посаду відбувається за результатами конкурсу, проведеного відповідно до Закону України “Про державну службу” з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

6. Збори суддів Антикорупційної палати затверджують Положення про апарат Антикорупційної палати. Структуру і штатну чисельність апарату Антикорупційної палати визначає Державна судова адміністрація України за погодженням із керівником апарату Антикорупційної палати у в межах видатків на її утримання.

 

 

Розділ V


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 82; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!