Розділ ІІІ. Особливості проведення добору та призначення на посаду суддів у антикорупційний суд



 

Стаття 14. Загальні положення щодо проведення добору та призначення на посаду суддів в антикорупційні суди.

1. Проведення добору та призначення на посаду суддів в антикорупційні суди здійснюється виключно в порядку, встановленому цим Законом.

2. Для забезпечення проведення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів антикорупційних судів та встановлення його результатів створюється Конкурсна комісія. Конкурсна комісія бере участь у проведенні конкурсу на зайняття вакантних посад суддів антикорупційних судів в порядку, встановленому статтею 21 цього Закону.

 

Стаття 15. Порядок формування Конкурсної комісії

1. До складу Конкурсної комісії входять:

1) три особи, яких призначає Президент України;

2) три особи, яких обирає Верховна Рада України;

3) три особи, яких призначає Міністр юстиції України.

2. Членами Конкурсної комісії можуть бути лише особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також значний досвід діяльності у сфері запобігання або протидії корупції.

3. Не можуть бути членами Конкурсної комісії особи, які протягом останніх п’яти років перебували на державній службі, були народними депутатами України, депутатами місцевих рад, працювали (проходили службу) в органах прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, поліції, Служби безпеки України, інших правоохоронних органах (органах правопорядку), Національному антикорупційному бюро України, Національному агентстві з питань запобігання корупції.

4. Щонайменше одна особа, призначена Президентом України до складу Конкурсної комісії, та одна особа, обрана Верховною Радою України до складу Конкурсної комісії, повинні мати стаж роботи на посаді судді щонайменше десять років.

5. Член Конкурсної комісії обирається чи призначається строком на чотири роки з правом переобрання чи перепризначення.

6. Конкурсна комісія вважається повноважною в разі обрання чи призначення до її складу не менше восьми осіб.

7. У разі якщо протягом трьох місяців з дня обрання Верховною Радою України чи призначення Президентом України членів Конкурсної комісії Президент України не призначить чи Верховна Рада України відповідно не обере у визначеному цим Законом порядку усіх членів Конкурсної комісії за своєю квотою, Конкурсна комісія вважається повноважною за умови обрання чи призначення до її складу семи членів. 

8. У разі, якщо з причин звільнення чи припинення повноважень члена Конкурсної комісії вона стає неповноважною, орган чи посадова особа, який обрав чи призначив такого члена Конкурсної комісії, повинен без зволікання, але не пізніше двадцяти робочих днів з моменту звільнення або припинення повноважень члена Конкурсної комісії, обрати чи призначити нового члена Конкурсної комісії.

 

Стаття 16. Особливості призначення членів Конкурсної комісії Верховною Радою України

1. Верховна Рада України обирає членів Конкурсної комісії з числа осіб, запропонованих депутатськими фракціями (депутатськими групами).

2. Для обрання Верховною Радою України члена Конкурсної комісії Апарат Верховної Ради України оприлюднює інформацію на офіційному веб-сайті Верховної Ради України про початок прийому пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) щодо осіб для обрання членами Конкурсної комісії.

3. Кожна депутатська фракція (депутатська група) може запропонувати лише одну особу для обрання членом Конкурсної комісії.

4. Депутатська фракція (депутатська група) подає пропозицію щодо особи для обрання членом Конкурсної комісії протягом сорока п’яти календарних днів з дня оголошення на офіційному веб-сайті Верховної Ради України про початок прийому пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп). Разом із пропозицією депутатська фракція (депутатська група) також подає документи, які засвідчують відповідність особи вимогам, встановленим статтею 15 цього Закону. Перелік таких документів встановлює комітет Верховної Ради України, до предмету відання якого належать запобігання та протидія корупції.

5. Інформація про пропозиції депутатських фракцій (депутатських груп) та про осіб, які претендують бути обраними членами Конкурсної комісії, разом із копіями поданих документів, оприлюднюються на офіційному веб-сайті Верховної Ради України на наступний робочий день з дня надходження пропозиції депутатської фракції (депутатської групи). Копії поданих документів оприлюднюються із дотриманням законодавства про захист персональних даних.

6. Комітет Верховної Ради України, до предмету відання якого належать запобігання та протидія корупції, розглядає пропозиції депутатських фракцій (депутатських груп), на основі поданих документів встановлює відповідність осіб вимогам, встановленим статтею 15 цього Закону, та приймає відповідну рекомендацію.

7. Рішення про призначення особи членом Конкурсної комісії Верховна Рада України приймає більшістю від її конституційного складу. Якщо Верховна Рада України має обрати більше, ніж одного члена Конкурсної комісії, обрання таких членів відбувається одним голосуванням за список.

 

Стаття 17. Особливості призначення членів Конкурсної комісії Міністром юстиції України

1. Міністр юстиції України призначає членів Конкурсної комісії на підставі рекомендацій щонайменше двох урядів держав чи міжнародних організацій, які протягом останніх двох років з моменту набрання чинності цим Законом надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сфері боротьби з корупцією (далі для цілей цієї статті – представництва);

2. Для отримання таких рекомендацій Міністр юстиції України надсилає письмовий запит до відповідного предстваництва.

3. Представництва надсилають Міністру юстиції України листа з переліком осіб, яких вони рекомендують призначити членами Конкурсної комісії.

4. Міністр юстиції України призначає членами Конкурсної комісії рекомендованих осіб протягом десяти днів з дня отримання відповідного листа. Міністр юстиції України не може призначити членом Конкурсної комісії особу, яка не була рекомендована жодним з предстваництв у порядку, встановленому цією статтею.

5. Міністр юстиції України може відмовити у призначенні членами Конкурсної комісії осіб, рекомендованих відповідно до частини третьої цієї статті, лише на підставі їх невідповідності вимогам частини третьої статті 15 цього Закону. У такому разі Міністр юстиції України надсилає листа відповідному представництву, в якому обґрунтовує невідповідність особи, яку було рекомендовано, вимогам частини третьої статті 15 цього Закону. У свою чергу таке представництво невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів з моменту отримання листа Міністра юстиції України, повинне надіслати Міністру юстиції України листа, яким рекомендує до призначення членом

Конкурсної комісії особу, яка відповідає вимогам частини третьої статті 15 цього Закону.

6. Неможливість призначення членом Конкурсної комісії однієї з рекомендованих осіб, у випадку, визначеному частиною п’ятою цієї статті, не перешкоджає призначенню членами комісії інших осіб, рекомендованих цим Представництвом, та які відповідають вимогам частини третьої статті 15 цього Закону.

 

Стаття 18. Звільнення члена Конкурсної комісії

1. Підставами для звільнення члена Конкурсної комісії є:

1) подання заяви про звільнення з посади члена Конкурсної комісії за власним бажанням;

2) невідповідність члена Конкурсної комісії вимогам, встановленим частиною третьою статті 15 цього Закону.

2. Рішення про звільнення члена Конкурсної комісії з посади приймає Конкурсна комісія.

3. Повноваження члена Конкурсної комісії в такому разі припиняються з моменту прийняття Конкурсною комісією відповідного рішення.

 

Стаття 19. Припинення повноважень члена Конкурсної комісії

1. Повноваження члена Конкурсної комісії припиняються у разі:

1) закінчення строку, на який його обрано (призначено);

2) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;

3) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим, недієздатним або обмежено дієздатним;

4) його смерті.

2. Повноваження члена Конкурсної комісії припиняються з настанням відповідної події.

 

Стаття 20. Порядок діяльності Конкурсної комісії

1. Конкурсна комісія на своєму засіданні затверджує регламент своєї роботи.

2. Засідання Конкурсної комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь щонайменше сім її членів.

3. Рішення Конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього на засіданні Конкурсної комісії проголосувало не менше семи членів Конкурсної комісії.

4. Представники засобів масової інформації та зацікавлені особи мають вільний доступ до засідань Конкурсної комісії. Секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України забезпечує відео- та аудіофіксацію, а також відеотрансляцію засідань Конкурсної комісії на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Відео- та аудіозаписи засідань Конкурсної комісії, а тому числі відео- та аудіозаписи співбесід, які проводить Конкурсна комісія відповідно до статті 28 цього Закону знаходяться в публічному доступі на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

5. Інформація про час та місце проведення засідання Конкурсної комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не пізніше, ніж за 48 годин до початку засідання.

6. Роботу Конкурсної комісії забезпечує Секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

7. Члени Конкурсної комісії виконують свої повноваження на громадських засадах.

 

Стаття 21. Порядок проведення конкурсу та призначення на посаду суддів в антикорупційні суди

1. Конкурс та призначення на посаду суддів в антикорупційні суди здійснюється в порядку, визначеному цим Законом.

2. Для зайняття вакантних посад суддів у Вищому антикорупційному суді та Антикорупційній палаті проводиться єдиний конкурс.

3. Конкурс та призначення на посаду суддів в антикорупційні суди складається з таких стадій:

 

1) Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів антикорупційного суду;

2) Вища кваліфікаційна комісія суддів України розміщує на своєму офіційному веб-сайті оголошення про проведення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів антикорупційного суду;

3) особи, які виявили намір стати суддею антикорупційного суду, подають до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідні заяви та документи;

4) Вища кваліфікаційна комісія суддів України перевіряє осіб, які звернулися із заявою про участь у конкурсі, на відповідність вимогам, встановленим цим Законом;

5) Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про допуск до участі у конкурсі осіб, які за результатами перевірки на час звернення відповідають вимогам, визначеним цим Законом, та розпочинає формування їхніх досьє;

6) Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить щодо осіб, допущених до участі у конкурсі, спеціальну перевірку в порядку, визначеному законодавством про запобігання корупції, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом та приймає рішення про допуск до кваліфікаційного оцінювання осіб, які успішно пройшли спеціальну перевірку;

7) кандидати на посаду судді антикорупційного суду, які за результатами спеціальної перевірки допущені до наступного етапу конкурсу, проходять кваліфікаційне оцінювання;

8) Конкурсна комісія за результатами кваліфікаційного оцінювання приймає рішення щодо підтвердження здатності кандидата на посаду судді антикорупційного суду здійснювати правосуддя в антикорупційному суді та формує рейтинг кандидатів;

9) Конкурсна комісія приймає рішення про встановлення результатів конкурсу, яким затверджує список кандидатів на посаду судді антикорупційного суду для призначення у відповідний суд;

10) Вища кваліфікаційна комісія суддів України затверджує результати конкурсу, встановлені Конкурсною комісією, і вносить рекомендації Вищій раді правосуддя про призначення кандидатів на посаду судді;

11) Вища рада правосуддя розглядає рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та ухвалює рішення про внесення Президентові України подання про призначення на посаду судді;

12) Президент України видає указ про призначення на посаду судді.

 

Стаття 22. Оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів в антикорупційних судах

1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів в антикорупційних судах та розміщує відповідне оголошення на своєму офіційному веб-сайті. В оголошенні має бути зазначено кінцевий термін подання документів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що не може бути меншим, ніж 30 днів від дати розміщення оголошення.

Стаття 23. Подання особами, які виявили намір стати суддею антикорупційного суду, заяви та документів

1. Особи, які виявили намір стати суддею антикорупційного суду, у строк, визначений в оголошенні, подають до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України:

1) письмову заяву про участь у конкурсі;

2) копію паспорта громадянина України;

3) анкету кандидата на посаду судді, що містить інформацію про нього;

4) мотиваційний лист, у якому викладаються мотиви бути суддею;

5) декларацію родинних зв’язків кандидата на посаду судді;

6) копію диплома про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, копії документів про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із копіями документів, що підтверджують їх визнання в Україні, а також копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності);

7) копію трудової книжки, послужного списку (за наявності);

8) довідку медичної установи про стан здоров’я кандидата з висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов’язаній із виконанням функцій держави;

9) письмову згоду на збирання, зберігання, обробку та використання інформації про кандидата з метою оцінки його готовності до роботи на посаді судді;

10) згоду на проведення щодо нього спеціальної перевірки відповідно до закону;

11) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у порядку, встановленому законодавством про запобігання корупції;

12) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов’язаних);

13) заяву про проведення перевірки, визначеної Законом України "Про очищення влади";

14) декларацію доброчесності кандидата на посаду судді;

15) документи, які підтверджують дотримання однієї з вимог, визначених пунктами 1-5 частини першої статті 8 цього Закону.

2. У заяві про участь у конкурсі особа, яка виявила намір стати суддею антикорупційного суду, може зазначити, зайняттю вакантної посади в якому з антикорупційних судів вона надає перевагу.

3. Заяви та документи, подані особами, які виявили намір стати суддею антикорупційного суду, секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розміщує на офіційному веб-сайті цього органу. Такі документи є відкритими для загального доступу, за винятком:

1) відомостей про місця проживання або перебування, дати народження фізичних осіб, їх адрес, номерів телефонів чи інших засобів зв’язку, адрес електронної пошти, реєстраційних номерів облікових карток платників податків, серій та номерів паспортів, військових квитків, місцезнаходження об’єктів власності (крім області, району, населеного пункту, де знаходиться об’єкт), реєстраційних номерів транспортних засобів, медичних відомостей;

2) будь-яких відомостей та даних щодо неповнолітніх дітей, крім відомостей щодо майна, майнових прав, активів, інших об’єктів декларування, що перебувають у їхній власності відповідно до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка подається кандидатом на посаду судді антикорупційного суду.

 

Стаття 24. Перевірка на відповідність вимогам до кандидата на посаду судді антикорупційного суду

1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України на основі поданих документів перевіряє осіб, які звернулися із заявою про участь у конкурсі, на відповідність вимогам, визначеним статтею 8 цього Закону.

2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про допуск до участі у конкурсі осіб, які за результатами перевірки відповідають вимогам до кандидата на посаду судді антикорупційного суду, та розпочинає формування їхніх досьє відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

 

Стаття 25. Проведення спеціальної перевірки щодо кандидата на посаду судді антикорупційного суду

 

1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить спеціальну перевірку кандидатів на посаду судді антикорупційного суду відповідно до положень Закону України «Про запобігання корупції» та в порядку і з особливостями, встановленими цим Законом.

2. Для проведення спеціальної перевірки Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніше трьох робочих днів після прийняття рішення про допуск до участі у конкурсі надсилає до уповноважених органів запити про перевірку відповідних відомостей щодо осіб, допущених до участі у конкурсі. Такі запити підписує голова або заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

3. Якщо уповноважений орган у відповіді на запит зазначає, що кандидат на посаду судді антикорупційного суду не може пройти спеціальну перевірку, то такий орган повинен обґрунтувати своє рішення та надати відповідну інформацію для його підтвердження. Якщо уповноважений орган не обґрунтував неможливість проходження кандидатом на посаду судді антикорупційного суду спеціальної перевірки, вважається, що уповноважений орган підтвердив можливість такого кандидата пройти спеціальну перевірку.

4. На підставі одержаної інформації Вища кваліфікаційна комісія суддів України готує довідку про результати проведення спеціальної перевірки.

5. Фізичні та юридичні особи мають право подавати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформацію щодо кандидатів на посаду судді.

6. У разі одержання під час проведення спеціальної перевірки інформації, що може свідчити про невідповідність кандидата на посаду судді антикорупційного суду визначеним цим Законом вимогам, Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглядає її на своєму засіданні із запрошенням такого кандидата. Кандидат на посаду судді антикорупційного суду має право ознайомитися з цією інформацією, надати відповідні пояснення, спростувати та заперечити її. За результатами розгляду інформації Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає вмотивоване рішення про припинення подальшої участі у конкурсі на зайняття вакантних посад суддів антикорупційного суду.

7. Кандидатів, які успішно пройшли спеціальну перевірку, Вища кваліфікаційна комісія суддів України допускає до проходження кваліфікаційного оцінювання.

 

Стаття 26. Кваліфікаційне оцінювання

1. Кваліфікаційне оцінювання здійснюється з урахуванням вимог, встановлених у Законі України «Про судоустрій і статус суддів» та з особливостями, встановленими цим Законом.

2. Кваліфікаційне оцінювання складається з таких етапів:

1) складення іспиту, який проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів України;

2) дослідження досьє та проведення співбесіди, що проводить Конкурсна комісія.

3. Результати кваліфікаційного оцінювання встановлює Конкурсна комісія.

 

Стаття 27. Складення іспиту

1. Іспит є першим етапом кваліфікаційного оцінювання та основним засобом встановлення відповідності кандидата на посаду судді антикорупційного суду критерію компетентності.

2. Іспит проводиться шляхом виконання анонімного письмового практичного завдання кандидатом на посаду судді антикорупційного суду з метою виявлення рівня знань, практичних навичок та умінь у застосуванні антикорупційного законодавства України, включно з кримінальним та кримінальним процесуальним законодавством, міжнародно-правових актів з запобігання корупції, практики Європейського суду з прав людини, а також ведення судового засідання.

3. Порядок складення іспиту, методика оцінювання кандидатів визначаються положенням, проект якого розробляє Вища кваліфікаційна комісія суддів України та затверджує Конкурсна комісія.

4. Іспит проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів України у спеціально обладнаному для цього приміщенні. На кожному етапі проведення іспиту та під час оцінювання його результатів можуть бути присутніми члени Конкурсної комісії, представники засобів масової інформації та будь-які зацікавлені особи. Перебіг іспиту фіксується за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису.

5. Кандидати на посаду судді антикорупційного суду, які раніше брали участь у конкурсі на зайняття вакантних посад суддів в антикорупційних судах і за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердили здатність здійснювати правосуддя в антикорупційному суді, можуть використати результати іспиту, встановлені під час попереднього конкурсу, якщо такий іспит був складений не раніше, ніж за три роки до проведення поточного конкурсу, і якщо порядок складення іспиту та методика оцінювання не змінилися.

6. Після завершення проведення іспиту Вища кваліфікаційна комісія суддів України передає Конкурсній комісії всі матеріали, які стосуються результатів іспиту та виконаних завдань кандидатів на посаду судді антикорупційного суду.

7. Конкурсна комісія встановлює результати іспиту, які оприлюднюються на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Результати іспиту щодо кожного кандидата та виконані ним завдання, результати перевірки загальних здібностей є відкритими для загального доступу, за винятком відомостей про результати проведення тестувань з метою перевірки особистих морально-психологічних якостей на посаду судді антикорупційного суду.

8. Після встановлення результатів іспиту Конкурсна комісія приймає рішення про допуск кандидата на посаду судді антикорупційного суду до наступного етапу кваліфікаційного оцінювання.

 

Стаття 28. Дослідження досьє та проведення співбесіди

1. Конкурсна комісія здійснює дослідження досьє кандидатів на посаду судді антикорупційного суду для перевірки їх на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності. Для цього Конкурсна комісія отримує повний та безпосередній доступ до досьє кандидатів на посаду суддів антикорупційного суду.

2. Конкурсна комісія може прийняти рішення щодо необхідності отримання додаткової інформації про кандидата на посаду судді антикорупційного суду. Для отримання такої інформації Конкурсна комісія має право безоплатно отримувати інформацію та копії документів і матеріалів (у тому числі з обмеженим доступом) щодо кандидата на посаду судді антикорупційного суду та членів його сім’ї або близьких осіб від будь-яких осіб, які є власниками або розпорядниками інформації (документів, матеріалів), що запитуються. Такі особи зобов’язані протягом десяти днів з дня отримання запиту надати інформацію (документи, матеріали), що запитується.

3. У разі зберігання інформації (документів, матеріалів) у власника (розпорядника) інформації в електронній формі Конкурсній комісії вона надається в електронній формі (за наявності технічної можливості).

4. Конкурсна комісія має право скеровувати запити, видавати спільні накази з власниками або розпорядниками інформації, що запитується.

5. Особа, яка отримала запит Конкурсної комісії (крім органу державної влади), може відмовити у наданні інформації (документів), яка містить державну, професійну таємницю, таємницю досудового розслідування, банківську таємницю або таємницю про стан здоров’я. Розкриття такої таємниці здійснюється на вимогу Конкурсної комісії за судовим рішенням у порядку та на підставах, встановлених законом.

6. У разі необхідності направлення запиту, вказаного в частині другій цієї статті, Конкурсна комісія має право зупинити проведення кваліфікаційного оцінювання на період, необхідний для отримання відповідної інформації.

7. У разі ненадання Конкурсній комісії інформації, а також надання завідомо недостовірних відомостей Конкурсна комісія звертається до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з вимогою надіслати запит щодо надання достовірної інформації до суб’єктів, які не надали її або надали завідомо недостовірні відомості. Ненадання Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформації, а також надання завідомо недостовірних відомостей мають наслідком притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом.

8. Громадська рада доброчесності має право надати Конкурсній комісії висновок про невідповідність кандидата на посаду судді антикорупційного суду критеріям професійної етики та (або) доброчесності. Такий висновок додається до досьє відповідного кандидата.

9. Фізичні та юридичні особи мають право надавати Конкурсній комісії інформацію щодо кандидатів на посаду судді антикорупційного суду. Така інформація додається до досьє відповідного кандидата за рішенням Конкурсної комісії.

10. Конкурсна комісія проводить співбесіди з кандидатами на посаду судді антикорупційного суду, які допущені до цього етапу кваліфікаційного оцінювання. Співбесіда полягає в обговоренні результатів дослідження досьє.

11. За результатами кваліфікаційного іспиту, дослідження матеріалів досьє і співбесіди Конкурсна комісія приймає окреме рішення про підтвердження чи не підтвердження кожним кандидатом на посаду судді антикорупційного суду здатності здійснювати правосуддя в антикорупційному суді. Якщо Громадська рада доброчесності у своєму висновку встановила, що кандидат на посаду судді не відповідає критеріям професійної етики та доброчесності, то Конкурсна комісія може прийняти рішення про підтвердження здатності такого кандидата на посаду судді здійснювати правосуддя в антикорупційному суді лише у разі, якщо таке рішення підтримане не менше ніж сімома її членами.

12. Конкурсна комісія формує рейтинг кандидатів, які підтвердили здатність здійснювати правосуддя в антикорупційному суді, за результатами дослідження матеріалів досьє і співбесіди та з врахуванням результатів іспиту.

 

Стаття 29. Встановлення результатів конкурсу

1. Конкурсна комісія приймає рішення про встановлення результатів конкурсу, яким затверджує список кандидатів на посаду судді антикорупційного суду для призначення у відповідний антикорупційний суд.

2. Під час встановлення результатів конкурсу Конкурсна комісія може врахувати інформацію, зазначену в заяві про участь у конкурсі відповідно до частини другої статті 23 цього Закону.

 

Стаття 30. Особливості призначення на посаду судді  

1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України затверджує результати конкурсу, встановлені Конкурсною комісією, і вносить рекомендації Вищій раді правосуддя про призначення кандидата на посаду судді або про переведення судді.

2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не може відмовити у затвердженні результатів конкурсу, встановлених Конкурсною комісією.

3. Вища рада правосуддя на підставі рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України ухвалює рішення про внесення Президентові України подання про призначення на посаду судді та про переведення судді.

4. Вища рада правосуддя не може відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення судді на посаду, а також відмовити у схваленні рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо переведення судді.

5. Президент України видає указ про призначення на посаду судді відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

 

Стаття 31. Оскарження рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

1.   Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про затвердження результатів добору, може бути оскаржене та скасоване виключно з таких підстав:

1) склад членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який прийняв таке рішення, не мав повноважень його приймати;

2) рішення не підписано будь-ким із складу членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який прийняв рішення про затвердження результатів добору.

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 80; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!