Методичні рекомендації до виконання



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ  

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ СЕМЕНА КУЗНЕЦЯ

 

Методичні рекомендації до виконання курсової роботи з навчальної дисципліни

"ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ"

для студентів спеціальності 051 “Економіка”,

Першого (бакалаврського) рівня

Усіх форм навчання

 

 

Відповідальний за випуск: д.е.н., проф. Назарова Г.В.
  Укладачі:   к.е.н., доцент Іванісов О.В.

 

 

Харків, 2016

Затверджено на засіданні кафедри управління персоналом та економіки праці.

Протокол № 1 від 26.08.2016 р.

 

Укладач Іванісов О.В.

 

     Методичні рекомендації до виконання курсової роботи з навчальної дисципліни “Організація праці” для студентів спеціальності 051 “Економіка”, першого (бакалаврського) рівня усіх форм навчання / Укл. О. В. Іванісов. – Х: Вид. ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2016. – 36 с. (Укр. мов.)

 

 

Подано тематику курсових робіт, описано структуру курсової роботи, етапи її підготовки та методичні рекомендації до виконання. Висвітлено вимоги до оформлення курсових робіт. Розглянуто порядок захисту та наведено критерії оцінювання курсових робіт.

Рекомендовано для студентів спеціальності 051 “Економіка”, першого (бакалаврського) рівня усіх форм навчання

 


Вступ

Реформування вітчизняної економіки потребує докорінної перебудови всього господарського механізму, створення нових соціально-економічних відносин, ефективної системи управління виробництвом та організації праці. Успіх економічних реформ великою мірою залежить від підвищення результативності діяльності працівників.

Одним із заходів підвищення результативності діяльності працівників є підвищення рівня організації праці на дільницях, підрозділах, підприємствах в цілому. Практика показує, що недосконала організації праці неодмінно призводить до зниження кінцевих результатів діяльності підприємства. Зважаючи на це, удосконалення організації праці на вітчизняних підприємствах є актуальною проблемою в сучасних умовах господарювання. Оскільки організація праці на підприємстві є вкрай складним і затратним процесом, вона має велике значення для ефективності виробництва, а тому потребує системного забезпечення, чіткого регламентування і постійного контролю з боку вищого керівництва.

Найбільший вплив на ефективність діяльності підприємства надають технічні та організаційні нововведення, тобто введення нових продуктів (виробів), технологій їх виготовлення, засобів виробництва (машини, обладнання, енергії, конструкційних матеріалів); нових методів і форм організації виробництва і праці. Але такі нововведення в діяльності підприємства вимагають і значних інвестицій, яких, як правило, недостатньо. Тому підприємства змушені шукати інші, дешевші обмежені шляхи підвищення ефективності праці. Серед них – заходи наукової організації праці (НОП). Ії впровадження забезпечує як економію усіх видів ресурсів, так і покращення умов праці, побуту, культури виробництва, зміна ставлення людини до праці, збільшення продуктивності його праці, а з іншого боку, вони мало затратні і їх втілення в життя – одна із настійних потреб виробництва.

Навчальна дисципліна є своєрідним вступом до вивчення дисциплін циклу професійної підготовки. Навчальна дисципліна містить чотирнадцять тем. Більшість із них у майбутньому вивчаються як окремі навчальні дисципліни на бакалавраті або в магістратурі.

Відповідно до навчального плану завершальним етапом вивчення дисципліни “Організація праці” є виконання курсової роботи. Курсова робота є самостійною роботою студента і базується на теоретичних знаннях і практичних навиках, отриманих студентом в результаті вивчення навчальної дисципліни.

У відповідності з розробленим методичним рекомендаціям до виконання курсового проекту студентами вибираються теми по узгодженню з керівником від кафедри і матеріалами отриманими при опрацюванні спеціальної літератури.

Підготовка курсового проекту передбачає: систематизацію, закріплення, розширення теоретичних і практичних знань із дисципліни та застосування їх при вирішенні конкретних виробничих ситуацій; розвиток навичок самостійної роботи і оволодіння методикою дослідження та експерименту, пов'язаних з темою курсового проекту.

Курсовий проект виконується самостійно при консультуванні викладачем на протязі вивчення дисципліни у відповідності до графіку навчального процесу.

Курсовий проект припускає наявність наступних елементів наукового дослідження: практичної значущості; комплексного системного підходу до вирішення завдань дослідження; теоретичного використання передової сучасної методології і наукових розробок; наявність елементів творчості.

В процесі виконання курсового проекту, разом з теоретичними знаннями і практичними навиками за фахом, студент повинен продемонструвати здібності до науково-дослідної роботи і уміння творчо мислити, навчитися вирішувати науково-прикладні актуальні задачі.

Мета курсової роботи – закріплення майбутніми фахівцями знань, необхідних теоретичних засад наукової організації праці та практичних навичок щодо проектування робочого місця та робочої зони.

Виконання курсової роботи дає можливість студенту навчитися самостійно характеризувати трудовий процес, проводити оцінку існуючого робочого місця та розробляти заходи щодо його поліпшення.

 


Структура курсової роботи

Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків (табл. 1.1). Обсяг курсової роботи30 – 35 сторінок (без додатків) машинописного тексту.

 

Таблиця 1.1

Структура курсової роботи

Розділи курсової роботи Обсяг, стор.
Вступ 1
1. Теоретичні особливості організації праці на підприємствах 1.1. Сутність поняття “трудовий процес”  1.2. Класифікація трудових процесів 1.3. Принципи організації трудових процесів 9 – 12  
2. Аналіз трудового процесу на підприємстві 2.1. Аналіз трудового процесу (конкретної категорії персоналу) 2.2. Аналіз карти організації робочого місця (конкретної категорії персоналу) 2.3. Аналіз системи обслуговування робочих місць (конкретної категорії персоналу) 11 – 13  
3. Рекомендації щодо удосконалення організації праці на підприємстві 3.1. Обґрунтування заходів щодо наукової організації праці 3.2. Загальна ефективність заходів з наукової організації праці 6 – 7    
Висновки 1 – 2
Список використаних джерел Без обмежень
Додатки Без обмежень

 

При виконанні завдання необхідно дотримуватись нормативно встановлених правил оформлення тексту, таблиць, формул, розрахунків, схем, малюнків. Завдання має бути виконано і подано на кафедру не пізніше зазначеної в навчальному плані дати.

Під час написання курсової роботи необхідно забезпечити: врахування положень нормативно-правових і законодавчих актів; сучасних літературних джерел та передового вітчизняного і зарубіжного досвіду у сфері організації праці; огляд періодичних видань; аналіз трудового процесу на підприємстві.

Курсовий проект складається з: титульного аркуша, змісту, вступу, теоретичної частини, аналітичної частини, проектної частини, висновків, списку літератури, додатків. Стиль викладення – науковий.

Курсовий проект повинне містити наступні розділи.

Титульний аркуш курсового проекту повинен мати такий зміст: назва університету; назва кафедри; назва навчальної дисципліни; тема курсового проекту; прізвище, ініціали студента, курс, номер академічної групи; дата подання завдання викладачеві на перевірку (день, місяць, рік).

Зміст. Повинен відтворювати назви розділів, параграфів тощо, які розкривають тему курсового проекту, з зазначенням номерів сторінок, на яких вони розміщені.

Вступ. У “Вступі”студентом розкривається сутність і стан наукової задачі та її значущість, підстави та вихідні дані для розробки теми курсового проекту, дається обґрунтування необхідності проведення дослідження.

Основна частина. Складається з 3 розділів.

Теоретична частина – “Теоретичні особливості організації праці на підприємствах”.

Аналітична частина – “Аналіз трудового процесу на підприємстві”. 

Економічна частина – “Рекомендації щодо удосконалення організації праці на підприємстві”.

Висновки. Містять перелік пропозицій і рекомендацій та практичні результати одержані в курсовому проекті, висновки щодо практичного використання здобутих результатів.

Список літератури. У кінці курсового проекту надається повний список використаних джерел, який необхідно скласти в певному порядку (законодавчі та нормативні акти, статистичні довідники, загальна та спеціальна література за алфавітом). Відомості про джерела, які включені до списку, необхідно давати згідно з вимогами державного стандарту з обов¢язковим наведенням праць.

Додатки. У додатки можуть бути включені матеріали, що є копією документів, звітів, або розрахункові таблиці, узагальнюючі схеми чи діаграми. При наявності кількох додатків оформлюється окрема сторінка ДОДАТКИ, номер якої є останнім, що відноситься до обсягу курсового проекту.

 

Методичні рекомендації до виконання


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 103; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!