Працівники Служби внутрішньогосподарського контролю несуть персональну



відповідальність за:

а) спотворення результатів перевірок;

б) недотримання конфіденційності інформації;

в) забезпечення збереженості вилучених документів;

г) усі відповіді правильні.

До зразкового складу Служби внутрішньогосподарського контролю у великій

компанії не включають:

а) фахівця з правових питань;

б) фахівця з розрахунків з головною організацією;

в) фахівця з логістики;

г) фахівця з фінансового аналізу.

Практичні завдання

5.1. На підприємстві «Квітка», що займається розведенням, продажем, доставкою квітів, є кілька підрозділів, що перебувають у тісному взаємозв’язку. Фірма вже давно й злагоджено працює, займає лідируючу позицію на ринку серед фірм своєї категорії. Однак останнім часом на підприємстві виникли фінансові проблеми через конфліктні ситуації, брак контролю над процесом виробництва.

Необхідно:Вказати, якого саме виду організації внутрішньогосподарського контролю потребує цяфірма. Поясніть чому?

5.2. Завод з виробництва морозива «Ріжок» має багато різних підрозділів: керівництво, бухгалтерія, відділ постачання та збуту, матеріальний склад, виробничі підрозділи. Звичайно,

що на такому великому заводі є й Служба внутрішньогосподарського контролю (СВГК) з керівником на головній позиції. Минулого місяця керівник СВГК і начальник матеріального складу отримали догани за недотримання субординації між керівниками підрозділів заводу та СВГК і за недотримання керівником «Положення про структурний підрозділ» (начальник матеріального відділу віддав наказ керівникові СВК, керівник, своєю чергою, виконав цей наказ непоінформувавши керівництво заводу).

Необхідно:

Пояснити, чи правомірним і справедливим було винесення таких доган.

5.8.4. На підприємстві «Комфорт-плюс», яке надає послуги з ремонту будинків, квартир, чисельність працюючих становить 40 осіб. Підприємство здійснює свою діяльність упродовж

трьох місяць. Перед керівником постало одне з чергових завдань - організація структури внутрішнього контролю.

Першим кроком керівника було призначення відповідальної особи керівником служби, зі стажем роботи п’ять років і вищою економічною та юридичною освітою.

Наступний крок керівника - розробка положення про структурний підрозділ, яке окреслювало права, обов’язки й відповідальність членів Служби внутрішньогосподарського контролю (СВГК).

Третім кроком було визначення основних завдань, цілей і функцій, а саме:

- виявлення та чітке визначення кола питань, для вирішення яких створюється СВГК, побудова системи цілей створення СВГК згідно з політикою підприємства;

- визначення основних функцій СВГК, виконання яких необхідне для досягнення поставлених цілей;

- розробка схем взаємовідносин, визначення обов’язків, прав і відповідальності для кожної структурної одиниці СВГК, документальне закріплення їх у посадових інструкція та положеннях СВГК;

- об’єднання вказаних структурних одиниць у єдине ціле - Службу внутрішньогосподарського контролю.

Необхідно:

Указати на недоліки в діях керівника під час організації Служби внутрішньогосподарського контролю.

5.5. Підприємство з чисельністю працівників 650 осіб вирішило створити на підприємстві Службу внутрішньогосподарського контролю. Цей процес складався з кількох етапів:

- було створено Положення про новий структурний підрозділ;

- розроблено та затверджено посадові інструкції Служби внутрішньогосподарського контролю;

- створено плани та робочі документи Служби внутрішньогосподарського контролю;

- призначено керівника новоствореного відділу.

Кілька працівників новоствореної Служби внутрішньогосподарського контролю мали середню освіту, тому не могли впоратися з контролем руху ТМЦ. У результаті цього керівник відділу направив лист директору підприємства з проханням залучати до цієї роботи зовнішніх експертів.

Необхідно:

1. Визначити, чи були допущені помилки під час створення Служби внутрішньогосподарського контролю. Які етапи були пропущені?

2. Указати, чи можливе залучення зовнішніх експертів.

 

5.6. На підприємстві, де створено Служба внутрішньогосподарського контролю, здійснювався контроль різними фахівцями-контролерами з податкового обліку, правових питань, фінансового аналізу.

Для здійснення контролю фахівцям знадобилася певна інформація, і вони звернулися до відповідних структурних підрозділів, а саме до: 1) бухгалтерії, щоб отримати інформацію про дебіторів, кредиторів, фінансову звітність попередніх років, штатний розклад і зміни до нього; 2) відділу постачання за звітами витрат матеріалів на виробництво; 3) виробничого відділу за накладними на відпуск сировини у виробництво, журналами технічного нагляду, картками складського обліку, матеріальними звітами. Проте їм не було надано всієї необхідної інформації.

Необхідно:

Указати, чим це можна пояснити. Яку інформацію готують контролери-фахівці за кожним з цих підрозділів підприємства?

 

5.7. Тривалий час підприємство «Альта-Груп» займається наданням посередницьких послуг, зокрема: фінансовим консультуванням великомасштабних підприємств, наданням бухгалтерських послуг суб’єктам підприємницької діяльності, залученням і розміщенням інвестицій від міжнародних компаній у малі вітчизняні підприємства. Цей вид діяльності характеризується високим ступенем відповідальності, оскільки йде фактично безперервний потік документів, що несуть у собі конфіденційну інформацію.

На початкових етапах своєї роботи, тобто ще рік тому, коли підприємство лише починало розвиватись і не було достатньо кадрів, доводилося залучувати до роботи інших осіб на тимчасове неофіційне працевлаштування. Робота йшла добре, доки одного разу компанія не

зіштовхнулася з великим ризиком втратити інформацію і, відповідно, довіру замовників.

Після цього Рада директорів ухвалили рішення про створення Служби внутрішньогосподарського контролю. Було сформовано:

1. загальне положення про діяльність підрозділу;

2. визначено структуру підрозділу;

3. завдання підрозділу;

4. функції, що виконує кожен підрозділ;

5. компетенції;

6. відповідальність.

У подальшому «Альта-груп» почала злагоджено працювати без найменших втрат і здобула хороший авторитет на міжнародному рівні.

Необхідно:

Указати, в якому документі зафіксовано положення щодо діяльності підрозділу Служби внутрішньогосподарського контролю та розтлумачити їх значення.

 

5.8. Підприємство «NEON» займається рекламним бізнесом. Кадровий склад підприємства доволі великий, проте сформований уже давно і тривалий час не змінювався. Керівництво намагається нікого нового не «впускати» в бізнес, адже 0 т ступінь ризику втрати інформації

щодо запатентованої технології розробки реклами дуже високий. У компанії функціонує ефективний структурний підрозділ Служби внутрішньогосподарського контролю, що має такий склад: фахівець з розрахунків з головною організацією (Дмитро), фахівець з податкового

обліку (Олена), фахівець з правових питань (Ольга), фахівець з фінансового аналізу (Олександр), методисти-бухгалтери від регіонів та ін.

Напередодні Нового року компанія збиралася влаштували корпоративну вечірку. Директор усіх попередив, що з ними святкуватимуть їх нові компаньйони. Під час святкування Олександру дуже сподобалась одна із запрошених гостей - Кристина. Раптом під час розмови директор почув, як Олександр став розповідати Кристині те, що не повинно було виходити за межі «NEON».

Після святкування з Олександром провели розмову про його подальшу роботу в компанії. Проте директор збагнув, що значною мірою це була і його власна помилка, адже не слід було запрошувати нових «друзів», і залишив Олександра на посаді.

Необхідно:

Вказати та пояснити, яку персональну відповідальність передусім ніс Олександр під час розмови з Кристиною.

 

5.9. При дослідженні касових операцій контролюючою особою було встановлено, що 22.09.2012 Іванову П. М було видано 11 000 грн. у підзвіт на придбання будівельних матеріалів для ремонту кабінету директора. Проте Іванов П. М. не відзвітував за попередньо видані кошти на господарські потреби (видача здійснена 16.09.2012).

Встановіть порушення та визначте, які нормативні документи порушено.

 

5.10. Акціонерне товариство випустило пакет акцій, проте 30 % акцій засновники не оплатили. Акціонерне товариство вирішило збільшити статутний капітал і оформило його у вигляді рішення засновників. При перевірці контролюючі особи зазначили, що в даному випадку акціонерне товариство не має права збільшувати статутний капітал. Визначте, чи правильним є рішення за підсумками внутрішнього контролю, і поясніть чому.

 

5.11. ТОВ “Корал” списало збитки за рахунок додаткового капіталу, який складався із суми дооцінки основних засобів, яка була проведена в другому кварталі цього року. Визначте, чи правильно діяло підприємство, якщо ні, то надайте рекомендації щодо усунення порушень.

 


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 482; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!