Тема 2.4. Державний нагляд і контроль як засіб захисту специфічних публічних інтересів у сфері недержавного пенсійного забезпечення



План семінарського заняття № 10

1. Органи, що здійснюють державний нагляд та контроль у сфері недержавного пенсійного забезпечення.

2. Державний нагляд та контроль у системі накопичувального пенсійного забезпечення.

3. Порядок прийняття рішень органами, що здійснюють державний нагляд та контроль у системі накопичувального пенсійного забезпечення.

4. Заходи впливу за порушення законодавства про недержавне пенсійне забезпечення, що застосовуються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

 

Система недержавного пенсійного забезпечення - це складова частина системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка ґрунтується на засадах добровільної участі фізичних та юридичних осіб, крім випадків, передбачених законами, у формуванні пенсійних накопичень з метою отримання учасниками недержавного пенсійного забезпечення додаткових до загальнообов'язкового державного пенсійного страхування пенсійних виплат.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Державний нагляд та контроль у системі накопичувального пенсійного забезпечення - за діяльністю недержавних пенсійних фондів, адміністраторів пенсійних фондів, страхових організацій та банківських установ - здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у межах повноважень і в порядку, визначених Законами України «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та іншими актами законодавства України.

Державний нагляд та контроль за діяльністю осіб, що здійснюють управління активами пенсійних фондів, та зберігачів здійснюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку в межах повноважень та в порядку, передбачених законодавством. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку зобов'язана письмово повідомляти національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про санкції до таких осіб та підстави їх застосування протягом 10 робочих днів з моменту накладення таких санкцій.

Контроль за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції у системі накопичувального пенсійного забезпечення здійснює Антимонопольний комітет України в межах повноважень, передбачених законом. Антимонопольний комітет України письмово повідомляє національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про прийняті ним рішення щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції учасниками недержавного пенсійного забезпечення. Органи, що здійснюють нагляд та контроль за діяльністю у системі накопичувального пенсійного забезпечення, повідомляють Антимонопольний комітет України про ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції учасниками недержавного пенсійного забезпечення.

Рішення органів, що здійснюють державний нагляд та контроль у системі накопичувального пенсійного забезпечення, прийняті відповідно до компетенції цих органів, є обов'язковими для виконання пенсійними фондами, адміністраторами, особами, що здійснюють управління активами, зберігачами, страховими організаціями, банківськими установами, що відкривають пенсійні депозитні рахунки. Дії зазначених органів можуть бути оскаржені у порядку, встановленому законом, у тому числі в судовому порядку.

 

Завдання для самостійної роботи

1. Що являє собою система недержавного пенсійного забезпечення?

2. Хто є суб’єктами недержавного пенсійного забезпечення?

3. Охарактеризуйте поняття державний нагляд (контроль) відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

4. Розкрийте основні положення Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення».

5. Назвіть види заходів державного нагляду та контролю в системі накопичувального пенсійного забезпечення.

6. Перерахуйте повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в сфері державного нагляду (контролю) за діяльністю осіб, що здійснюють управління активами пенсійних фондів.

7. Яким чином здійснюється контроль за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції у системі накопичувального пенсійного забезпечення Антимонопольним комітетом України?

8. Порядок проведення перевірки об’єкта нагляду у сфері надання послуг з недержавного пенсійного забезпечення та оформлення її результатів.

 


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 119; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!