Розкрийте особливості бухгалтерського обліку бюджетної установи.



2. Які окремі операції бухгалтерського обліку розшифровуються у звітності?

3. Що відноситься до доходів загального фонду?

4. Що відноситься до доходів спеціального фонду?

5. Як відображаються в звітності позабалансові рахунки?

6. Як відображаються операції, не передбачені кошторисом бюджетної установи?

7. Розкрийте поняття «Видатки бюджетної установи».

 

 

Лекція 5. Заповнення окремих граф звітів

Мета: ознайомитись з заповненням окремих граф звітів, вивчити питання – загальний фонд, спеціальний фонд, доходи, видатки, показники форм фінансових звітів

 

5.1. Загальний фонд

5.2. Спеціальний фонд

5.3. Списання доходів та видатків бюджетних установ за рік

5.4. Звірка та порівняння окремих показників форм річних фінансових звітів

Література: [1], [3], [8, С.77-92], [9, С.58-76], [10, С.71-85], [11, С.48-63].

Загальний фонд

У рядку 010 «Отримані асигнування» наводяться асигнування із загального фонду бюджету, що надійшли бюджетній установі протягом звітного року.

У рядку 020 «у тому числі з державного бюджету» наводяться асигнування із державного бюджету, що надійшли бюджетній установі протягом звітного року.

У рядку 030 «у тому числі з місцевих бюджетів» наводяться асигнування із місцевих бюджетів, що надійшли бюджетній установі протягом звітного року.

У рядку 040 «Дооцінка матеріалів» наводиться сума коштів проведеної дооцінки матеріалів.

У рядку 050 «Списана кредиторська заборгованість» відображається сума коштів списаної кредиторської заборгованості протягом звітного року.

У рядку 060 «Інші доходи» наводиться сума коштів, яка відображається у бухгалтерському обліку як інші доходи загального фонду.

У рядку 070 «Проведені видатки» наводяться суми фактичних видатків звітного року, проведених за рахунок коштів загального фонду.

У рядку 080 «з них поточні» з усієї суми наводяться суми поточних видатків.

У рядку 090 «з них капітальні» з усієї суми наводяться суми капітальних видатків.

У рядку 100 «Списані недостачі матеріалів» наводиться сума коштів, яка списана бюджетною установою на підставі підтвердних документів, виявлених при недостачі матеріалів.

У рядку 110 «Списана дебіторська заборгованість» відображається сума коштів списаної дебіторської заборгованості протягом звітного року.

У рядку 120 «Результат переоцінок» відображається результат переоцінок матеріальних, нематеріальних і фінансових активів, курсових різниць від операцій в іноземній валюті, що склався за звітний рік.

У рядку 130 «Інші видатки» наводиться сума коштів, яка відображається у бухгалтерському обліку як інші видатки загального фонду.

У рядку 140 «Фінансовий результат за загальним фондом» проставляється фінансовий результат виконання кошторису установи за попередні та звітний бюджетні роки у частині загального фонду.

Спеціальний фонд

У частині звіту «Спеціальний фонд» інформація наводиться загальна за всіма складовими спеціального фонду: плата за послуги, що надаються бюджетними установами, інші джерела власних надходжень бюджетних установ, інші надходження спеціального фонду.

У рядку 150 «Отримані доходи» відображаються сума нарахованих коштів, які будуть отримані як плата за послуги, кошти, отримані за іншими джерелами власних надходжень, або кошти, що фактично надійшли на рахунок установи (інші надходження) спеціального фонду кошторису за звітний рік.

У рядку 160 «з них гранти, дарунки» наводиться вартість матеріальних цінностей, отриманих безоплатно як гранти, дарунки.

У рядку 170 «Оприбутковані надлишки матеріалів» наводиться вартість оприбуткованих надлишків матеріалів, виявлених під час проведення інвентаризації.

У рядку 180 «Дооцінка матеріалів» наводиться сума коштів проведеної за звітний рік дооцінки матеріалів.

У рядку 190 «Списана кредиторська заборгованість» наводиться сума коштів списаної кредиторської заборгованості.

У рядку 200 «Інші доходи» наводиться сума коштів, яка відображається у бухгалтерському обліку як інші доходи спеціального фонду.

У рядку 210 «Проведені видатки» відображаються видатки звітного року, проведені за рахунок коштів спеціального фонду з урахуванням коштів, що надійшли на відновлення касових видатків.

У рядку 220 «з них поточні» з усієї суми наводяться суми поточних видатків.

У рядку 230 «з них капітальні» з усієї суми наводяться суми капітальних видатків.

У рядку 240 «Списані недостачі матеріалів» наводиться вартість списаних при недостачі матеріалів.

У рядку 250 «Списана дебіторська заборгованість» наводиться сума коштів списаної дебіторської заборгованості.

У рядку 260 «Результат переоцінок» відображається результат переоцінок матеріальних, нематеріальних і фінансових активів, курсових різниць від операцій в іноземній валюті, що склався за звітний рік.

У рядку 270 «Інші видатки» наводиться сума коштів, яка відображається у бухгалтерському обліку як інші видатки спеціального фонду.

У рядку 280 «Фінансовий результат за спеціальним фондом» проставляється фінансовий результат виконання кошторису установи за попередні та звітний бюджетні роки у частині спеціального фонду.

Дані графи 3 «За попередній рік» повинні відповідати даним графи 4 «За звітний рік» річної форми № 9 «Звіт про результати фінансової діяльності» за 2003 рік.

3.20. «Звіт про недостачі та крадіжки грошових коштів і матеріальних цінностей у бюджетних установах» (форма № 15) відображає недостачі та крадіжки грошей і матеріальних цінностей в розрізі заходів, що були проведені для їх усунення.

Заповнення окремих граф звіту форми № 15 здійснюється за таким порядком.

У рядку 010 «Недостачі та крадіжки грошових коштів та матеріальних цінностей на початок року» відображаються суми за недостачами на початок року.

У рядку 020 «з них віднесено на винних осіб» відображаються суми недостач, які у бухгалтерському обліку бюджетної установи на початок року віднесені на винних осіб.

У рядку 030 «з них справи знаходяться в слідчих органах» відображаються суми недостач, справи за якими знаходяться в слідчих органах. Суми за цим рядком повинні відповідати даним рядка 080 форми № 15 «Звіт про недостачі та крадіжки грошових коштів та матеріальних цінностей в бюджетних установах за 2003 рік».

У рядку 040 «Встановлено недостач та крадіжок грошових коштів та матеріальних цінностей з початку року» наводяться суми недостач, які у бухгалтерському обліку бюджетної установи встановлено протягом року.

У рядку 050 «віднесено на винних осіб» відображаються суми недостач, які у бухгалтерському обліку бюджетної установи протягом року віднесено на винних осіб.

У рядку 060 «списано за рахунок установи в межах природних втрат» відображаються суми недостач, які у бухгалтерському обліку бюджетної установи протягом року списано за рахунок установи в межах природних втрат.

У рядку 070 «списано за рахунок установи (винні особи не встановлені)» відображаються суми недостач, які у бухгалтерському обліку бюджетної установи протягом року списано за рахунок установи, коли винні особи не встановлені.

У рядку 080 «списано за рахунок установи (справи передано в слідчі органи)» відображаються суми недостач, які у бухгалтерському обліку бюджетної установи протягом року списано за рахунок установи, коли справи передано в слідчі органи.

У рядку 090 «Стягнуто з винних осіб» наводяться суми недостач, які у бухгалтерському обліку бюджетної установи протягом року стягнуто з винних осіб.

У рядку 100 «Списано за висновками слідчих органів» наводяться суми недостач, які були списані бюджетною установою протягом року за висновками слідчих органів.

У рядку 110 «Недостачі та крадіжки грошових коштів та матеріальних цінностей на кінець року» відображаються суми за недостачами на кінець року.

У рядку 120 «Залишок заборгованості за винними особами на кінець року» відображаються суми заборгованості за недостачами, які непогашені винними особами та обліковуються у бухгалтерському обліку бюджетної установи на кінець року.

У рядку 130 «Знаходиться в слідчих органах» наводяться суми недостач, справи за якими знаходяться в слідчих органах.

Відшкодування сум збитків здійснюється відповідно до Закону України «Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей», зі змінами та доповненнями, та Постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року № 116 «Про затвердження Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей».


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 26; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!